Oruç diye İnsanların boşa aç kaldığını düşünüyorum.. sizce?

özellikle semavi dinlerde ve bazı değişik dinlerde,
insanlar eziyet çekerek Tanrının beğenisini kazanacağını düşünmüş...
örnek verecek olursak,
1-kendini zincirleyen
2-kendini jiletle, kılıçla kesen..
3-kendini SAATLERCE AÇ BIRAKAN...
4-Ömür boyunca et yemeyi kendine yasaklayan...
bu uygulamalar farklı dinlerin uyguladığı yöntemler..
amaçları Tanrı olanlarının onları beğenmesi.
bana çok saçma geliyor, uleen zaten bit kadarsın sen aç kalsan ne olacak? :D :D
tanrı yiyeceği yasak etseydi sana vermezdi ye diye..
bana çok saçma geliyor..
sizin mantıklı açıklamanız var mı aç kalmaya gerekçe gösterilecek?

Güncellemeler:
Dün iftar saati , küçük kamyonetlerden biri son sürat ara caddede gidiyor.
amacı iftara yetişmek..
o sırada yine iftara yetiştirmek için fırından pideyi kapmış (o kadar sıraya rağmen beklemiş) koşan bir çocuk yola atladı..
hızlı gelen arabayla tam kesiştiler...
kamyonet resmen tek teker gitti sonra toparladı..
allahtan bir kaza olmadı...
Ne gerek var bu işlere

1|2
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Aç kalıp birkaç saat açın halinden anlamak yerine açlar doyurulsa çok daha iyi bir aktivite olur

1|3
    0|0
    • aç kalmadan onların halinden anlamadan kim çalışır ki onları doyurmayı

• Çözüm odaklı görüşün için, tüm insanlık adına teşekkür ederim sana @sanane1558

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 9

• oruc tutmak nefsi terebeyi etmek tir eziyet değil cennet girmek okadar kolay değil ekmek alırken bile para öderken cennet girmek için ne yaptın? dinde kadın zincirleme diye bişey yok yalan atmayin domuz eti mi diyorsun yoksa hz adem Babamız ve havva annemiz ALLAH tela denemek için bir ağacı yasakladı busur ağacı daki meyve yersin onu yiyemezsin şeytan onu kandirdi ALLAH tela bizi deniyor dinimize laf atmaya bırak eğer kafirler kendi dine saygı istyorsa Müslanlar da laf söylemecek burda niye insan aklın karistiriyorsun

0|1
    0|0
    • Bunlar güzel bir hikaye.. görüşünüz için tşekkür ederim

• 10.000 km ötede doğsaydınız hristiyan olacaksınız. o zamanda onu böyle savunacaktınız ona hak diyecektiniz.. şimdi onlar ateş dolu çukura girecek diyorsunuz. o zamanda şu an ki durumunuzda olanlar için cehennemlik diyecektiniz.

• Ben dini araştırdım şimdi ki yaptığım gibi bana saçma geliyor dinler araştırdım hepsi hikaye gibi geliyor bana

• 1 sene boyunca iç organların hergün çalışıyor düşün , sadece 1 ay günde 2 öğün (iftar ve sahur) yiyerek organlarını dinlendirmiş oluyosun , islam dininde herşeyin sağlıkla ilgili bir açıklaması vardır

1|2
    0|0
    • Ben zaten günde 2 öğün yiyorum. yaşamak için yiyorum. yemek için değil

• Onun derdi senin aç kalıp kalmaman değil. Sana diyor ki ben emrettigim için, bana olan rızan için aç kalmayı göze alır mısın diyor lakin diger yorumlarini okudugumda bunlara kafanin basmayacagini anladim. Acıyorum sana :(

• Fototerapist@ 40 mealci var bildiğim. 20 sini okudum sanırım. kuranı defalarca baştan sonra farklı meal'lerden okudum. şüphelendiğim yerleri kelime kelime çevirdim.
      sonuç? yine hüsran her daim.. feryat figan kalbim...
      yani Allah bu kuran'ı indirmiş olamaz. Kuranda Allah bildiğin insan gibi anlatılıyor.. Mesela:seviyor, küsüyor, kızıyor, biz insanlar gibi dost arkadaş oluyor..
      sonra diyor ki, ben yazdım böyle bir kitap hadi sizde yazın da göreyim...
      yani nedir bu? bildiğin roman. Yüce allah , bit kadar insanlarla yarış yapıyor kuranda.
      Sizce neresi doğru bunun?
      asıl siz okuyun da anlayın, neden kuranın türkçe olmasını istemiyor din adamları !!

• Tam olarak aynısını geçen düşündüm.
    Modern dünya çoktan kuruldu, kendini bir ay boyunca aç bırakmak ilkelce bir davranış.
    1600 yıl önceki şeyleri hala yapıyor olmanın mantıklı bir açıklaması olamaz.

0|2
    0|0
    • Sen Yapma madem

• ona bakarsan sen de katilsin domuz eti yiyorsun ozaman?

• Hindiiye kesip elma tikiyorsunuz biz bişey diyor muyuz hahah :D

• Aaaaa bey efendi dogru haklisiniz sonucta ac kalsakda aksama doyuracagimiz cook sukur yemegimiz var ve halada ankayamayiz gunlerce ac kalanlari Demi haklisiniz cook hakli..

0|1
    0|0
  • Dusunme sen

0|0
    0|0
  • Ac kalmamizin sebebi sokakta yadsyan ac susuz insanlarin nasil yasidigini anlamak

0|0
    0|0
    • peki 1 milyar müslüman o dediğini yaptığı halde, Fatih, Beyazıt, Sultanahmet sokakta kalanlarla ve açlarla dolu? demek ki yöntemizin bir işe yaramıyor.. üzgünüm. keşke başarılı olabilseydiniz

• Boss yapma hadi isine

• hadsizlik yapma. düzgün konuş.

• Degisik bir bakış açısı ama bu konulara girersek işin içinden çıkamayız :)

0|1
    0|0
  • Kendi inancına saygı bekliyorsun Müslümanlar için farz olan ibadet hakkında yorum yapmamalısın. Herkesin doğrusu kendine

0|0
    0|0
  • Ve biri daha düşündü..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 25 yıllık Müslüman olarak ilk defa bugün oruç tutmaya başladım.
    Gerçekten eziyet olduğunu düşünüyorum. Bu akşam iftardan sonra bir daha oruç tutmam.
    Yalnız dikkat et burada zihniyeti bozuk insanlar var sataşan çok olur
    http://i.hizliresim.com/7vXV8r.gif

0|2
    0|0
  • Tok açın halinden anlamaz hesabı aç kalıyoruz, aç doyuruyoruz, şen şakrak takılıyoruz. Gerçi bunlar eskidendi şimdi her evde bir tutmayan kesin var.

0|1
    0|0
  • Sacmalamissin

0|1
    0|0
  • Nefsi terbiye amaçlı tabi tutmamışsan anlayamaman normal

0|1
    0|0
  • Kendilerine eziyet edip, yaratıcının beğenisini kazanacaklarını umuyorlar.
    benimde saygım var fikirlerine ama yinede üzülüyorum yazık.. onca saat aç kalmak hemde gereksiz yere...

0|2
    0|0
  • herkes işi gücü bıraktı şimdi Allahcılık mı oynuyor? Sanane kardeşim tutan tutar tutmayan tutmaz Allahın emirlerini yargılamak sana mı kalmış. Saçma geliyorsa sen kabre girdikten sonra anlatırsın Allahım senden daha iyi biliyorum ben senden daha merhametliyim dersin..

0|0
    0|0
  • Sen boyle dusunebilirsin

0|1
    0|0
  • Hangi dine mensupsan git onun gereklilierini yap, sen kimsin de Peygamberin ve ümmetinin yaptığı bir şeyi saçma buluyorsun davar.

0|0
    0|0
  • düşünebiliyorsun demek :D

1|1
    0|0
  • Senin aklın almaz böyle şeyleri abisi sen git sıç bokunla oyna 😉

1|0
    0|0
Yükleniyor...