İstanbul trafiği ve çilesi için öneriniz nedir?

Bu sabah metrobüste kaza oldu biliyorsunuz.
Ne yapsak da bu trafik çilesinden kurtulsak?
Sizin çözüm öneriniz nedir?

Güncellemeler:
Bazı öneriler çok mantıklı. Üşenmeyip yorum yazanlara teşekkür ediyorum.

0|0
5|27

En İyi Kız Görüşü

• Haddinden fazla araba var bir gün geçtikçede çoğalıyor ee insanda çok bu durumda daha fazla yollarda yapılsa bişey değişmeyecek. Ailelerde kişi başı araba var belirli bir sınır gelmeli bence araba alımlarına ozaman belki düzelebilir bilmem anlatabildim mi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle göç durdurulmalı, süresiz giriş engellenmeli.
    İnşaatlar artık durmalı, bu gidişle Türk'ten çok arap dolacak burası...
    Toplu ulaşım adam gibi olmalı, adam gibi entegrasyon yapılmalı. Şu an ki gibi derme-çatma ulaşım şekli ile günü bile kurtaramıyoruz.
    Yol çalışmaları yarın düşünülerek yapılmalı, E5 gibi ana yollar babasının bahçesi gibi sürekli çalışmaya sokulmamalı.
    Metrobüs denen çağ dışı ulaşım şekli kalkmalı, Zincirlikuyu'dan Beylikdüzü'ne alt ya da üst yoldan raylı ulaşım yapılmalı...

Daha onlarca teklifim var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 26

• 3-5 bin lirası olan bir araba sahibi oluyor. Bu durumda alternatifi yollar köprüler yapsan bile çözüm olmaz. İnsanların zihniyeti değişmeli acilen en azından yeni nesil bisiklet motosiklet kullanmaya alıştırılmalı...

0|1
    0|0
  • İstanbul çok kalabalık bir şehir orada yaşayanlara ALLAH sabır versin. Ara sıra İstanbula gidiyorum sonra Sivas'a bir geliyorum bizim memleket hayalet şehirmişte meğersem benim haberim yokmuş. 😂😂

0|1
    0|0
  • Alternatif yollar, tüneller yapılmalı bence

0|1
    0|0
  • önerim motor

0|1
    0|0
  • Oneri yok :(

0|0
    0|0
  • Kalabalık r şehir, metro ve yaylı sistem yetmiyor

0|1
    0|0
  • metrobüs durağı kapatıldıysa trafiği düşünemiyorum bende o civarda yaşıyorum metrobüs olmasına rağmen aşırı trafik var

0|0
    0|0
  • evet buradan bir arkadaş paylaştı kazayı istanbulun trafik çilesine tek çare istanbuldan taşınmak.

0|0
    0|0
  • Sehri terkedin

0|0
    0|0
  • Valla yollari iyi ogren knk

0|0
    0|0
  • öncelikle nüfus azaltılmalı istanbuldan göç etmeyi sağlayacak yasalar çıkarılmalı

0|0
    0|0
  • hani canım öneriler vardır ya

her arabada bir kişi.. trafik yoksa sıkışmaz abi

ne deli milletiz ya

0|0
    0|0
  • istanbuldan 1 mılyon aracıve 5 mılyon ınsanı dıger ıllere dagıtcaksın..

0|0
    0|0
  • Burayı terk et

0|0
    0|0
  • En iyisi hiç çıkmamak

0|0
    0|0
  • tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın. Daha iyi anlatılamazdı herhalde :)

0|0
    0|0
    • Siz zevk alıyorsanız devam edin bayım.
      Mecazi bile olsa, Ne tecavüzü ne de teslimiyetçiliği tasvip etmiyorum. Bence siz keyfini çıkarın.

• İstanbulun trafiği değil gel gör ki bizim buralarda bile trafik bir çile. Buna çözüm yok. Yeni şehirleşme planında bunların çözümleri var ama kurulu düzenlere insanlar akın ederse buna çözüm bulamazsınız. Bu da size kaçınılmaz yapar. O yüzden ya zevk alacaksın ya da stres yapacaksın. Stres insan hayatındaki en önemli hastalıktır. Önermem ;)

• tüm istanbulu kapsıcak şekilde teleferik yapılması lazım. başkada hiçbirşey çözüm olmaz.

0|0
    0|0
  • Velespit

0|0
    0|0
  • E-5 in ustune bir kat daha ciksinlar

0|0
    0|0
  • Trafiğe çıkma :D

0|0
    0|0
  • Motosiklet

0|0
    0|0
  • abı herkez altında araba adam bası 3 tane dusuyo bole olursa tarfık bıtermı

0|0
    0|0
  • Kadir topbaşa bir daha oy verme kafi...

0|0
    0|0
    • o konuda hassasım! Önüme elmas ile dağ yapsa bu senin dese AKP'ye oy yok bizde kardeş!

• Benim gibi olucaksın şeytanla dalga geçip 2 tekerle yaşıcaksın 😎

0|0
    0|0
  • motor

0|0
    0|0
  • Metrobüs ve metro gibi şeylerin çok olması lazım yoksa zor

0|0
    0|0
Yükleniyor...