Ne atatürkçülük ne de milliyetçilik. bu ülkeyi bir arada tutacak tek kavram dindir diyebilir miyiz?

atatürkçülük maalesef sadece batı kesiminde yaşayan solcu zihniyetin sahiplendiği ve sadece onları bir araya getiren bir kavram haline gelmişken milliyetçilik de doğunun birliğini sağlamada maalesef eksik kalmaktadır. bu nedenle muhalefet partileri bölgesel veya etnik kitlelere hitap etmekte tüm ülkeyi kucaklayamamaktadır. din ise herkese birden hitap etmekte ve bir araya getirmekteki en kuvvetli güç olmaktadır. zamanında haçlı ordularının dahi toplanmasında tek etken faktör dindi. yine savaşlarda can veren şehitler ne türklük için ne de atatürk için can verdiler. sadece ve sadece şehitlik inancı onların ölüm korkularını yendi. o nedenle ak partinin bu ülkede başarılı olması gayet normal. içki kadehleriyle poz veren muhalefet parti üyeleri maalesef bu ülkede iktidara asla gelemeyeceklerdir.

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• ATAM zamanında ne güzel din ve devlet işlerini birbirinden ayırdı. Bizlerde onun yolundayız. Dinin devlet işlerine karışması gayet yanlış bir tutumdur. Özgür bir dünyada yaşıyoruz. Dünya dedim farkındaysan. Bir toplumun hepsi aynı dine mensup olacak diye bir şey yok. Farklı görüşler elbette ki çıkacaktır. Bu birinin özgürlüğünü sağlayayım derken diğerinin özgürlüğünü kısıtlamaktır sizin bahsettiğiniz şey.

0|1
    0|0
    • bunun özgürce yaşandığı yaşatıldığı bir ülke örnek verir misiniz bana. yoka dünyanın en medeni ülkesi biz miyiz

En İyi Erkek Görüşü

• arabın dini beni bağlamaz umurumda da değil istemiyorum ve benimsemiyorum. saygı duymak zorunda da değilim.

1|1
    0|0
    • @tarizok kardeş sen ver hesabını vijdanına. seni tutan yok.

• Sende şamanizm e ver gök tengriye ver.

Kızlar Ne Diyor 2

• Helal olsun birebir katılıyorum. Rehberimiz Allah ın elçisi Muhammed (sav) dir o kadar.

0|0
    0|0
  • Aynen DİNDİR

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Dinin egemen olduğu ülkeleri görmüyor musun?
    Hep paramparça harap savaş zulüm açlık mezhep çatışması kelle alma.

Şeriat insanın insana ilahlik yapmasıdır.
    Tek guzel şey insanin sadece kendi vicdanına hesap vermesidir.
    Ve siyasi yönetim sosyalizm olmalıdır.

0|1
    0|0
  • dindarlık değil.

0|0
    0|0
  • Hayir bu ulkeyi bunlarin hepsi birarada tutabilir ancak.
    Birbirinden ayıramayiz imkansiz gibi birsey bu.

0|0
    0|0
  • Atatürkün ilk harfini büyük yaz lan arap soyu. Tek yol Turan
    c C c

0|0
    0|0
    • solcu gibi girmiş sağcı gibi sonlandırmışsın ama üzüldüm senin için. peygamber efendimiz de o soydan. allah doğru yolu bulmayı görmeyi nasip etsin sana. rabbim bile bu dünyayı peygamber efendimiz yüzü suyu hürmetine yaratmışken sen türk olarak kimsin acaba. ben de gurur duyuyorum türk olmaktan ama acaba ne farkımız var kürtten lazdan çerkezden. hepimiz önce insanız insan. tabi sen bunu üstüne alınma.

• sizin yüzünüzden sevmiyorlar artık. ben seviyorum şahsen

• Ataturkun yolundan ayrilirsak beter oluruz

0|1
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Din insanları en güzel kullanma yoludur. Bir nevi sömürge başlangıcıdır.

0|0
    0|0
  • aynen be güzel kardeşim kurtuluş savaşında da imanlı dedelerimiz kurtarmadı mı zaten

0|0
    0|0
  • doğrudur ama günümüz yalan siyaset uygulayıcılarıda dini sadece kullanıyor
    dini bütün milletten çalmayacak yönetici lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...