Depremle ilgili ne biliyorsunuz? Tedbir alıyor musunuz? Ne tür tedbirler alınmalı?

Ülkemizde en son meydana gelen yıkıcı deprem 23 EKİM 2011 de meydana geldi, 7.1 şiddetinde ve 601 vatandaşımız hayatını kaybetti. Dün izmirde bu sabah Bursada meydana gelen depremlerle deprem yeniden gündemimize girdi. Sizin depremle ilgili bilginiz nedir, önleminiz nedir, neler yapılmalı?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• deprem fay hatlarının kırılması sonrası meydana gelen doğal felakettir. türkiye deprem ülkesidir. marmara da deprem bölgesidir. doğu anadolu bölgesi de öyle. önlem olarak binaları japonlar gibi 9 şiddetinde ki depreme dayanıklı yapacaksın, yoksa üzülürüz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İstanbul depreme hazırlanmalı en çok uzmanlar avaz avaz uyardılar.

Marmara Depremi'ni yaşadım 12 yaşımda Kıyamet kopuyor sanmıştım ilk.
    Devletin yaptıklarını hala vicdanım sızlayarak hatırlıyorum ölü sayısını küçültmüşlerdi her zaman yaptıkları gibi sırf en zengin bölge diye günahları boyunlarına.

Ben müstakil evimde de rahat hissetmiyorum deprem oldukça aynı korku '' acaba durmayacak mı ''. En önemlisi seri kaçmak bu kolaylaştırılmalı ve elektrik feneri bence.

0|1
    0|0
    • ölü sayısı konusunda sizinle aynı fikirde değilim o depremde çalışan biri olarak.

• Kepçeler kocaman katlı binalarda onlarca cesedin olduğu apartmanları ne varsa aldı götürdüler yıkıntılar ile cesetler onları kim sayacaktı? Tüpraş'ın oradaydı evimiz.

• uzun yıllar sonrasını tartışmak anlamsız, herkes kayıplarını krizmerkezlerine bildirdi, o kol ceset parçaları incelendi dna testi yapıldı sahiplerine verildi. Her hastane her sağlık kuruluşu her muhtarlık kayıt tuttu.

• Dun yine mi deprem oldu

0|0
    0|0
  • Yapacak birşey yok öleceksem ölecem zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Biraz biliyorum

0|1
    0|0
  • Alıyoruz diyoruz ama almıyoruz. Deprem sigortasından başka ne yapalım ki.

0|0
    0|0
    • Binanız nasıl?

• Sağlam değil valla. çöker bir depremde

• İnsanları deprem öldürmüyor zaten, dayanıksız binalar öldürüyor.

• Hiç bir tedbir almıyoruz maalesef.

0|0
    0|0
  • Hiç bir tedbir almiyoruz

0|0
    0|0
  • Ankara'da deprem olmaz problem yok

0|0
    0|0
  • Ölmeyi beklemeli :D

0|0
    0|0
    • Genç beyinlerden beklenmeyecek düşünce, yazık.

Yükleniyor...