Karşı komşu orucumu bozmaya çalışıyor?

Karşı evdeki kadın bahçede sürekli çay içip kuruyemiş yiyor. Onu defalarca uyardım ama olmadı. Her seferinde onu bir şeyler yiyip içerken görüyorum. Sonuçta çoğunluğu Müslüman bir ülkeyiz. Sizce ne yapmalıyım?

0|0
20|18

En İyi Kız Görüşü

• gir içeri bakma bahçesinde istediğini yapar kimse karışamaz herkes bizim gibi oruç tutmak zorunda değil benim orucuma karışsa tutma dese hoş karşılamıcam gibi onada tut demem bişey değiştirmicek :)

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• görmezden gel umursama o kadında senin imtihanın olduğunu bil kendi nefsini ona göre terbiye et.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Sana ne? Icer icmez sen kendi orucunla ilgilen, ayrica orucu niye tutuyon sen milleti anlamak icin degil mi az acin halinden anlayiver olmezsin

0|1
    0|0
  • Bakma sende.

0|1
    0|0
    • yani bakmayım da evden her çıkışımdan onu kahvaltı ederken görüyorum

• Arkadaş bende oruç tuttuyorum ama kimseye naz niyaz etmiyorum. Bu işin hayrı burada zaten. Kimseye karışamayız

0|0
    0|0
  • Ağzımı açtırmayın, nefsi irade diye tuttuğun oruca bak. Dışarıyı geçtim kadın evinde yiyor. Sen utanmıyor musun milletin karısını kızını gözetlemeye, bir de dindar nesil işte. Utan az utan

0|1
    0|0
  • Onu uyarmak yerine kendi nefsine hakim olmayı öğrenmelisin öncelikle ...

0|0
    0|0
  • görmezden gel. senin oruç tutmak hakkın ise onunda tutmamak hakkı istediğini yapmakta özgür. oruç irade işidir birini birşeyler yerken gördüğünde kendine hakim olamıyorsan tutma sen hiç

1|0
    0|0
  • Çıkma cama görmezsin. Kimse siz oruç tutuyorsunuz diye yemek yeme ihtiyacından vazgeçeçek değil.

0|0
    0|0
  • o nefsini ramazan ayında yiyip içmekten yana kullanmış, sende nefsini gördüğün halde sakınmaktan yana kullan, daha iyi senin için daha çok sevaba giriyorsun.

0|0
    0|0
  • İnsanların özgür iradesi var orada yemek istiyorsa orada yer.

0|0
    0|0
  • Bakmak zorunda değilsin

0|1
    0|0
    • tamam da her bahçeye çıkışımda onu görüyorum

• Saygi duymalisin

1|0
    0|0
    • o da saygı duymalı değil mi ama

• Ya ne yaparsa yapsın şeytana uyma sen de

0|0
    0|0
  • Bence içeri gir ve görme

0|0
    0|0
  • görme

0|0
    0|0
  • Bakmak zorunda değilsin herkez özgür 😊

0|0
    0|0
  • Suc ona yaziliyor. sen icini ferah tut. o anlayis gosterse oyle saygisizlik yapmaz.

0|0
    0|0
  • Uyardigin halde devam ediyorsa yapacak birsey yok

1|0
    0|0
  • onu yolarım 😒

0|0
    0|0
    • ne yani isteyen oruç tutar isteyen tutmaz. soran kişi de bakmasın kadına kadın yemek yerken.

• Kapısız yerdemi yaşıyosun lan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• İşine gücüne baksana sen. Oruc yememek icmemek değil sadece. Özgür bir ulke burası. Orucu benim için tutmuyorsun.

0|1
    0|0
    • tamam da onun da bana saygı duyması gerekmez mi?

• benim saygım var tabi size

• Saygın varsa bak önüne. Oruç nefis terbiyesidir, nefsini terbiye et. Islamın hoşgörülü yanını sergile insanlara. Yoksa daha fazla insanlar sizden nefret edecek.

• Torpil at bahçesine

0|0
    0|0
  • yav kardeşim müslüman ülkeyiz diye herkes ibadet etmek zorunda değil belki kadınlık hali tutamıyo belki allaha inanmıyo sen tutuyosun diye herkes tutmak zorundamı

0|0
    0|0
  • kimseyi uyarma gibi bir hakkın yok senin Allah için oruç tutuyorsun nefsine hakim olmak için tutuyorsun nerede kaldı bunun fazileti böyle oruç tutunca?

0|0
    0|0
  • saldır garıya pampa

#inciheryerde

0|0
    0|0
  • Bozma

0|0
    0|0
  • Sana ne milletten bir de uyarmış bakma açlığa gelemiyor nefsine fren koyamıyorsan tutma

1|0
    0|0
  • Perdeleri kapat

0|0
    0|0
  • Sana ne arkadaş? Üstüne çullanıp ye demiyor ya.

0|0
    0|0
  • Boşver hocam onun istediği gibi davranma burada bu tepkinden dolayı seni suçlayanları da aldırma

0|0
    0|0
  • masaya vur

0|0
    0|0
  • Saygı göstermek zorundasın uyarmayı boş ver nefsini kontrol et.

0|0
    0|0
  • Ona değil işine bakmalısın

0|0
    0|0
  • seytan seni siniyor

0|0
    0|0
  • kafasına sık

0|0
    0|0
  • hiç bir şey yapamazsın. Sen neden kadını izleyip duruyorsun. Niyetin ne

0|0
    0|0
  • O yokmuş gibi davran. Eğer tartışırsan kavga edersen kendini insandan sayar. Ama hiçbir zaman onu görme, o yokmuş gibi yaşa

0|0
    0|0
Yükleniyor...