Çarşaflı bayanlara neden gerici gözü ile bakılıyor?

Geçen soru sormuştum... Bir kadın neden dar vücudunu ifşa eden reklam eden kıyafet giyerler diye... Bir sürü saçma sapan yorumlar geldi. Yok efenim özgürlermiş de kimse karışmaz mış da neler neler. Soruyorum o zihniyete: Çarşaflı bir Müslüman kardeşimiz olunca neden" gerici yobaz, ilkel, çağ dışı" olarak bakıyorsunuz? Bir çoğunuz bu gözle bakıyorsunuz. İnsanları inceliyorum. Kiminizin bakışı hakir görmesi aşağlık görmesi, kiminizin kinayeli ya da direkt yüzüne demesine şahit oldum. Sorarım size bayan özgürler, o çarşaflı bayanda öyle özgür öyle rahat oluyor. Ne bu aşağlık kompleksiniz. Ne zaman insan olacaksınız. Bayan inancını yaşıyor demek ki öyle inanıyor ne yargılıyor dışlıyorsunuz ki? Sizler kıçınızı açınca şeyinizi belli edecek tayt giyince özgür oluyorsunuz da o bayan çarşaf giyince neden özgür olamıyormuş. Ne kadar saçma bir ülke insanı nefret ediyorum. Müzlümanım demeye utanıyorum. Çarşaf giyince, gerici yobaz, kıçını açınca ince dar kıyafet giyip şeyini belli edince bir yerlerini gösterince özgürsünüz öylemi. Hay sizin özgürlüğünüze lanet olsun...
Not: Saçma sapan boşuna yorum yapmayın. Gereksiz tartırşma istemiyorum.

1|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Medeniyet dediğin açmaksa medeni söylesene hayvanlar bizden daha medeni :D

1|1
    0|0
    • Ha şöyle ya varol. Saçma sapan yorumlar geldi geçen sordum. Neden dar vücudu teşhir eden kıyafet giyiyorsunuz dedim. Özgürlük falan filan zırvaladılar.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kapalı olmak başka, çarşaf başka.. Elbette açık saçık giyinmeyi ben de onaylamıyorum, oldukça itici olmasının yanında bedenini pazarlıyormuşsun gibi gözüküyor. Ama çarşaf için söylüyorum ( sadece çarşaf için) gerici olduğuna ben de katılıyorum.. 21. yüzyıldayız, Atatürk bu kadar inkılap getirmiş, bütün dünya medenileşti artık.

1|0
    0|0
    • Ya bırak sanane kardeşim. Ne gericiliğini gördünüz öyle kardeşlerimin de hemen laiklik Atatürk diyorsunuz. Acaba kaç tane çarşfalı bayan kardeşimle görüştün düşüncesini aldın. Yeri geldi en vatansever de olur dindar da ondan şüphen olmasın. Bırakın artık şu at gözlülüğü.

• bence çarşaflı kadınlara yazık ve ayrıca o göz deliğinden daha çok günah işliyorlar ama bu onların suçu değil. Ben açık giyiniyorum ama kapanmış olsam asla çarşafa bürünmezdim

0|0
    0|0
    • Dostum ne yazığı be. Onun düşüncesi inancı değeri yok mu? O da farkında demek ki mutlu ne bu acıma böyle. Sen açık giyinirsin tayt giyersin mutlu olur o da çarşaf giyer mutlu olur. Nerden biliyorsun yazık olduğunu kaç tane öyle çarşfalı kardeşimizle görüştün acaba merak ediyorum ve böyle genelleme yapabiliyorsun.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...