Evlenirken çeyizde kim, neleri alır?

Erkek tarafı ev için neler alır? Kız tarafı neleri almalıdır? Yardımcı olur musunuz?

1|1
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• imkana göre ortak olması en güzeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• bölgelere göre değişir kayseride beyaz eşyayı ve yatak odasını kız tarafı alır ama bana kalsa ailelerin bu işi sonlandırması gerekir evlenecek kadar büyüyen insan kendi evinin eşyalarını alacak kadarda büyümüştür bence çocuklarıma bunu kesinlikle aşılıycam

1|0
    0|0
  • Buyuk esyalari erkek tarafi aliyor

0|0
    0|0
  • yatak odası mutfak kıza, gerisi erkeğe ait:) hala böyle şey var mı ya? İki aile birleşir alır herşeyi, hesabı ortak öder.

0|0
    0|0
  • Kiz tarafi yatak odasini alir. Herseyi dahil. Mutfagida kiz tarafi alir. Erkek tarafi salon oturma odasi beyaz esya altinlari yapar.

0|0
    0|0
  • erkek tarafı beyaz eşyayı yatak odasını falan alır

0|0
    0|0
  • Yatak odası takımı
    Elektrik süpürgesi
    Mutfak araç gereçleri
    Banyo araç gereçleri
    Kına Hazırlığı
    Damatlık, kol düğmesi ve ayakkabı
    Nişan masraflar

1|0
    0|0
  • kız yatakodası takımı perdeler mutfak için tabak çanak yatakodası ve mutfak halısı birde bulaşık makinası mı ne alıyo ama saçma şeyler böyle şeylere takılmayın ne farkeder kimin neyi aldığı? ah tabular

1|0
    0|0
  • karşılıklı anlaşma ama eskiler salon oda erkek yatak odası bayan mutfak beyaz esya erkek tabak canak halı gb detaylar bayan alırmıs

0|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Bilmiyom

0|0
    0|0
  • Ne çeyizi ya

0|0
    0|0
  • Yari yari hersey

0|0
    0|0
  • kız tarafı hiçbişey almasın, daha ne alacak kızlarını veriyolar. herşeyi erkek halletsin.

0|0
    0|0
  • Kızlar almalı

0|0
    0|0
  • yatak odası ve mutfak esyaları

0|0
    0|0
  • 3 1'ini

0|0
    0|0
  • Cok uzun be ya

0|0
    0|0
  • Fark etmez

0|0
    0|0
  • prezervatifi kız tarafı alır çilekli muzlu l xl xxl renkli kokuklu vb

0|0
    0|0
  • Ben hiç anlamıyorum bu işi :D

0|0
    0|0
  • Bence birazda ailelerin maddi imkanlarina bagli kimin ne alacagi degisebilir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Bizde kız tarafı yatak odasını alır birde beyaz eşyaları.

1|1
    0|0
  • Memlekete göre değişir, her yörede farklı gelenekler var

0|0
    0|0
  • Ortak alın işte herşeyi

0|0
    0|0
  • Kız tarafı mutfak + yatak odası + halılar + perdeler
    Kalanlar erkek

Ama bana kalırsa her şey alınıp parası ikiye bölünmeli çünkü erkek tarafina ağır oluyor alınanlar

0|0
    0|0
  • çeyiz mi kaldı

1|0
    0|0
  • Kız tarafı Yatak odası takımı ve halısıyla perdesini alır yani Erkek tarafı yatak odasına karışmaz. Birde Mutfak Malzemelerini tabak çanak falan işte Ayrıyetten Bulaşık makinası alır. Gerisi Erkek tarafına ait olur bizim buralarda.

0|0
    0|0
  • Çeyiz?

0|0
    0|0
  • Haaa bilmiyom ki dur bende ogrenim

0|0
    0|0
  • Hiç bilmiyorum valla.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...