Aleviler'in hepsi Müslüman mıdır?

Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum, alevilerin tamamı, müslümanlığı bütünüyle benimsemiş midir? Yoksa kendilerini ayrı bir din gibi mi görüyorlar?

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Aslinda müslumanlar.. ama dlfarkli bir alevi turu var.. onlar kurana inanmiyorlar... aslinda amac alevileri yanlis tanitmak.. sunnnilerde durum bu bir kisim Allaha inanmayip inanir gibi yapiyor. amac sogutmak... Hz Ali namaz kilardi... kilmayan aleviler neyin davasini güdüyor onu bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • kendı görüşünü kendin çürütmüşsün hem Müslüman demişsin hem kurana inanmıyolar demişsin?

• aynen yorumu tam okumamışın k. b :D

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilik islamiyetin bir parçasıdır bakış açıları farklı olsa da varılan menzil aynıdır. Dini duyguların ve kısmende ibadet şekillerinin bölge bölge farklılık göstermesi o topluluğun kültüründen kaynaklanmaktadır. Hristiyanlığa bakacak olursak avrupa kıtasında Katı değişmez yapısıyla katoliklik (orta batı İtalya) daha esnek yapısıyla orotdoksluk ( doğu bloğu Rusya vb ) protestanlık ( kuzeybatı ingiltere isveç vb.) kısacası yaşam şekilleri ibadet anlayışımızda etkili olur bizim açımızdan ALEVİLİK İSLAMİYETİN ÖZ BİR PARÇASIDIR VE ASLA AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ ! nacizane görüşüm budur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gırmedım ama donuz etı yıyen alevıler duymustum

0|0
    0|0
    • ne sallıyon la sen

• @Nivald emınım adı rumeysa, humeyra nisa filandır :D

• @zekiamaçalışkan ya akplı falan deılım babamda alevıydı ayrıca alevılıgın doğru bır akım oldugunu düşünmüyorum gereksız polemıge gırmicem sizinle doğru soyleyenı dokuz koyden kovarlar Allah çarsınızı pazar etsın

Erkekler Ne Diyor 7

• Aleviyiz müslümanız. Ayrı bir din olarak görmüyoruz. Sen burdaki yorumlardan önce aç araştır. Sosyolojik araştırma yapmak için burası faydali olmaz sana. Toplumun baskılanmış yüzleriyiz. Aşureye tükürüyo diyenler, gusül almadan yaşıyo diyenler.. Neler neler. Kendilerinde gördükleri eksikleri b*k atmak için bizleri kullanan yığınla insancık zihniyeti var. Yazık..

0|1
    0|0
  • aleviyiz diye kendilerini ayırırlar.. dini sorulduğunda müslümanım demezler aleviyim derler.. Gerisini sen düşün

0|0
    0|0
  • soru zaten ofsayt sorma boşver

0|0
    0|0
  • Evet mübarek hepimiz müslümanız ;)

0|0
    0|0
  • bazıları

0|0
    0|0
  • Hayır