Metrobüs yoluna hafriyat kamyonu girmiş. Sizce bu kader mi?

Canavar gibi yollarda gezen eğitimsiz, cahil, ayı, pislik hafriyat kamyonlarına bir çare bulunamaz mı artık?Metrobüs yoluna hafriyat kamyonu girmiş. Sizce bu kader mi?

3|3
6|19

En İyi Kız Görüşü

• kamyon şoförünü savunanları gördükçe lanet ettim resmen. adamın ailesi çoluğu çocuğu var madem nerde dikkat kesilme? nerde kural ihlali yapmadan araç kullanma? insanların mantığı ne şekilde çalışıyo gerçekten anlamıyorum. bunun da kader olduğunu düşünmüyorum, onlarca insanın hayatını bu kadar dikkatsizlikle tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok.

3|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• İstanbul trafiği malum o adamlar ne yapsın? Hakaret ederken o insanların da bir ailesi, evlatları olduğunu düşün. Senin babana aynı hakaretler edilse ne yapardın? Belli ki bilmiyor veya yolunu kaybetmiş. Abartmanın anlamı yok!

0|1
    0|0
    • Kazaları yapanlar genelde genç oluyor. Ailesi, evladı olanlar zaten daha dikkatli davranıyor.

• Bulunamaz.

0|1
    0|0
  • yok artık lebron james

0|1
    0|0
  • Bunlara niye caydırıcı bir ceza kesilmez ki
    Ordaki insanların canını da tehlikeye atıyor

0|1
    0|0
  • Ay hiçbir şeye çare bulunamamış bunlara çare bulunmasını beklemek tuhaf olur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir kaç gün önce motosiklet terörü diye bir haber duymuştum. Haberde kaldırımlara park ediyorlar, kurallara uymuyorlar gibi haber hazırlanmışken haberde 4 araba hatalı ve kaldırıma park etmişti. Şimdi burada araba terörü (ki nasıl bir terör bu.) motosiklet teröründen daha fazla ama insanlar motora karşı bir önyargıda ve aşağılama derdinde. Şimdi bunu niye yazdım. Düne kadar bu memleketin kanalı resmen bana terörist dedi onun sinirini yazdım. Yani tepkim ne olduğunu bilmeden ayı, cahil, pis genelleme yapan kelimeler kullanmandan dolayıydı.

0|1
    0|0
  • kader dir kader. kader olmaz olur mu çık yola , bas gaza, bakma hıza. fren tutmadı , teker patladı, taş fırladı. vallahi benim hiç yanlışım olmadı. kötü kader yakamı hiç bırakmadı. ne güzel son sürat gidiyorduk kaza yapacak ne vardı. eyvah anam ağladı çoçuk camdan fırladı. hanım yolun kenarına fırladı. Ah ulan kötü kader bizi bulacak ne vardı. arabamda hava yastıgı , absfren vardı

0|1
    0|0
  • tek kelime ile sorumsuzluk başka bir şey değil diyecek çok söz var ama ben konuşmasam daha iyi :/
    bu arada senin hesaba ne oldu.

0|1
    0|0
  • Avrupa yakasi E 5 karayoluna metrobus sigdirabilmek icin seritleri kamyonlarin siğamayacagi ölçude daralttilar yogun arac kullananlar bilir o yolda taksi ile gitmek bile ölüm normal serit genisliginin neredeyse yarisi, dolayisiyla virajlarda araca çok daha sert manevra yaptirmak zorunda kaliyosun üstune birde bir elinde telefon obur elinde direksiypn yogunlukla kadin ama erkegi de olan ahmak suruleri sebebiyle ani hizlanip ani sikisan trafik var kamyon deyip gecme 42 ton yukle yola gidiyolar e 5 onlarin bu yukle gitmelerine musait bir yol degil yinede soforler cok yetenekli kazasiz belasiz gidiyolar istisnalar olsada

0|1
    0|0
  • Kamyon soförünü savunmak değil amacım lakin ;
    Eğitimsiz, cahil, ayı, pislik derken hiç düşündün mü şahıs kalp krizi geçirmiş olabilir, tansiyonu düşmüş ya da yükselmiş, şeker komasına girmiş vs. vs...
    Hakaret etmeden önce bir kere daha düşünmeni öneririm. Belkide yukarıda yazdıklarımdan değil de mal sahibinin bakımlarını yapmadan işçisini zoraki o araçla sevkiyat yapmaya zorlamasından dolayı yaşanmıştır elim durum.

0|1
    0|0
    • Aslında yazarken böyle anlaşılacağını düşünüp şoför kelimesini hiç kullanmadım. Ama bıktım onlardan. Çok umursamaz kullanıyorlar.

• Sana katılıyorum. Tabiri caizse terörist gibi araç kullanıyorlar ve sadece İstanbul değil her daim her trafikte..
      Lakin ülke olarak öyle bir aldık ki insanları mesleklerine göre yargılıyoruz hem de en sık işimizin düştüğü insanları.
      Taksiciler ş*erefsiz-p*ezevenk ama gece mekandan çıkınca TAKSİİİ diyen bizler
      Kamyoncular ayı cahil pislik :) ama ev taşırken AMAN YETİŞ SARSMA KIRMA DÖKME
      Polis artist sıkışınca 155
      Otobüs şoförleri azgın teke
      Tekrar söylüyorum yüzdeye vursak belki de 80 tanesi sınıfta kalır ama bir kez daha düşünmek lazım hakaret ederken.
      Bu arada makasçı apaçileri unutmadım esas tehlike onlar. Altındaki araca bakmadan, performansını ve stabilitesini bilmeden filmlerde gördüklerini uygulayabilecek kadar kendilerini expert zannedenler. Hepimizin canına kast eden CAHİL-PİSLİKLER gerçekte onlar

• İstanbul kamyon doldu rant uğruna koca koca kamyonlar artistlik yapar oldu ana yollarda

0|1
    0|0
  • bu yoldan neredeyse hergün geçerim iyiki bugün geçmemişim

0|1
    0|0
  • Şu kamyonlar sadece bizim istanbulumuzda bu kadar rahat.. avrupa başkentlerinde ve şehirlerinde bir tane gezsin boyle yiyorsa.. beleş memeleket sifir ceza etkisi..

0|1
    0|0
  • Eğitim şart

0|1
    0|0
  • Ehlieyti zamanında çok kolaya aldılar. Bir 50sene sürer bu temizlik abi..

0|1
    0|0
  • Normaldir abi,
    Hersey beklenir artık

0|1
    0|0
  • Oldugu kadar, olmadi kader :)
    Ayilara alerjim var yanlis anlasilmasin ayilari severim ama insan ayilari varya iste hepsinin...

0|1
    0|0
  • Kader Allahın bilgisi ve ilmi dahilinde demektir. Onun izni olmadan olmaz demektir. Allah bizim yapacağımız hatalara göre zamanı ve mekanı ayarlar. bu hatayı Allah yaptırdı denmez.

0|1
    0|0
    • O zaman bir önlem alınmalı öyle değil mi? :)

• Derse çalışmayan biri sınıfı geçebilirmi. sonrada kader diyebilirmiyiz. biz hayattaki doğruları yapmakla mükellefiz. Direksiyon başına geçince konulan kuralları uygulayacaksın.

• gündüz vakti harfiyat kamyonunun ne işi var yahu

0|1
    0|0
  • Önümdeki metrobustu 92 yarali var verilmis sadakamiz varmis

0|1
    0|0
  • İstanbul herşey olur

0|1
    0|0
  • Bunun cahillikle ne alakası var? Hele sen kendini o şoförün yerine koy

0|0
    0|0
    • Hafriyat komyonu şöförünün mü yerine koyayım?
      Allah yazdıysa bozsun. Küfrettirtme bana sabah sabah. 3 defa ölümden döndüm onların yüzünden.

• @sadoking Hava yağmurlu, yavaş gitse bunlar olmaz. Direksiyon hakimiyeti neden kaybedilir? Yollar daraltıldı diye mi?

• Ewet yolun daraltilmasi hakimiyet kaybi icin buyuk bir etken tamam yavasta ne kadar? Surat kaza sebebidir lafi safsata dir duz bos ve gemis yolda 300 km ile git kaza olmaz bu demektirki tek neden surat degildir kazalarda ana etken insanin kendisidir fakat o da tek basina yetmez bir cok etkenin bir araya gelmesiyle olusur ama bu bahsettigim guzergahlarda sur at besincil etken ana etken yol dar cok kalabalik ve amator surucu, acemi surucu, akilli telefon bagimlisi ahmak surucu genel trafigin yarisindan fazla buyuk arac surucusunun ben profesyonelim kaza yapmam mantigi ki acemilik belirtisidir yalnizca munubus kamyonet halk otobuslerinde servislerde var ve gercekten acemiler tircilar icin ayni sey soz konusu degil bir kere o dreksiyona gecmek icin 3 farkli ehliyetten sonra 5 yil muavinlik yapiyolar

• Var sen git yap o işi eğitimli kültürlüsün

0|1
    0|0
Yükleniyor...