Neden Ramazan ayında insanların önünde yemek yenmez?

Amaç kendini terbiye etmek veya açın halinden anlamaksa işi kolaylaştırmak yanlış değil midir?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Yenir bisey olmaz.. sadece saygidan yememek daha uygundur.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cunku oruc tuttugunda baska herkesin de tutmakla mukellef oldugunu zanmeden bir toplumumuz var.

Bak bizim isyerinde calisan bir eleman var, zerre kadar rahatsiz olmaz mesela. Niye? Adam orucu niye tuttugunu biliyor. Ama azinlik oyleleri.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gunah

0|1
    0|0
  • Saygidan yiyilmez.

0|0
    0|0
    • Saygıyla ne alakası var

• Neden gerekli olsun kardesim. karsindaki zaten seni yemek yerken gorunce gidip de orucunu bizmaz sen yaptigin edepsizlikle kalirsin.

• Bozmasın, ana orucun kolay olması mı gerekir

Erkekler Ne Diyor 6

• Tahrik etmeye girer..
    Edebsizliktir, ayıptır..

Tıpkı fakir bir çocuğun dışardan lokantadaki yemek yiyenleri izlemesi gibi..

#Vesselam

0|0
    0|0
    • Tahrik etme amaçlı değil, normal yemek yemek.
      Üstelik o çocuk kendi isteğiyle aç kalmıyor.

• Elbette..

Edeb bir yasa değil bu vicdanidir..
      İstersen uyarsın.. Oruç tutanlara saygı duymak edebtir.. Kendisi tutmasa bile..

• Saygıyla alakası yok kş. O aç çocuğu anlamak istiyorsanız yemek yiyenler de olacak önünüzde.

• Sen hangi mantikla bu soruyu soruyorsun ki.

0|0
    0|0
    • Yukarıda bahsettiğim mantıkla? Oruç tutmayanın günlük hayatına normal bir şekilde saklamadan yemek yiyerek devam etmemesinin kimseye yararı yok ki.

• Orucun amacı bu değil mş?

• Biktim dinsizlerden bir s. G

• Bence de ama dar kafalılar anlamıyor ki

0|0
    0|0
  • Sonuçta saygısızlık olarak adlandırılıyor.

0|0
    0|0
    • Neden? Sonuçta kendilerini aç bırakmaları kendi tercihleri değil mi?

• Burasını anlıyorum, ben sadece aşırı tepkiyi anlayamıyorum. Sonuçta başka dinlerden insanlar da oruç tutuyor farklı zamanlarda, onları böyle umursadığımız yok...

• Sonuçta yemek yemek nefes almak gibi 24 saat gerçekleştirilen bir eylem değil. Bazen anlam bile veremesek bile toplumun kurallarına saygı duymak lazım...

• Oruçlu olmayan insan da oruçlunun halinden anlaması için, onlar da kendini bir şekilde terbiye ediyor. Tabii çoğunluk öyle değil. Kimse dikkat etmiyor artık böyle şeylere

0|0
    0|0
  • amaç işkence etmek değil

0|1
    0|0
    • Değil, yukarıdaki nedenler işkence mi?

Yükleniyor...