Çocuğunuz 18 yaşına geldi?

ileride çocuğunuz oldu, büyüyüp 18 yaşına geldi okuluda devam ediyor ama ben artık sizden ayrılıp yalnız (daha özgür) yaşamak istiyorum dedi, tepkiniz nasıl olurdu. olumlu mu olumsuz mu?

0|0
15|5

En İyi Kız Görüşü

• Oldu canım başka derdim. Kendi paranı kazan ayakların üzerinde sağlam bas sen istesende yanımızda tutmayız derim ama allah korusun öyle dememesi için özgür ve disiplinli yetiştirmeye çalışıyoruz

0|1
    0|0
    • Allah kolaylık versin, bu zamanda çocuk yetiştirmek çok zor gerçekten

• İşte o yüzden ebeveynlerin çocuklarla daha kaliteli zamanlar geçirmesi şart

• evet katılıyorum. malesef bunu düşünen yok sırf başımdan gitsin diye veriyorlar parmak kadar çocuğun eline tableti, telefonu

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Evlenince gitcen zaten otur derim

0|1
    0|0
  • Evet kızım var 19 yaşında böyle bir isteğini kabul etmem imkansız

0|1
    0|0
  • Olumsuz

0|1
    0|0
  • 18 yaş erken. Bir kaç sene daha beklemesini söylerim.

0|1
    0|0
  • Erkek cocuksa ciksin gitsin ne kadar dayanabilirse o kadar ayri yasasin. Kiz ise mervelere bile yollamam 😅

0|1
    0|0
    • erkekse saldim çayıra mevlam kayira diyosun yanı :)

• doğru söylüyorsun

• mervelere gidiyorum diye vermelere mi gidiliyor yoksa :)

• olumsuz tabiki ayrılmam canımdan

0|1
    0|0
  • Kesinlikle olumlu olurdu ben 14 yaşında yaptım bunu ailem tek başına yaşamanın zorluklarını bana olabilecek her şeyi anlattı sonrada kararı bana bıraktılar ben ayrı yaşamayı seçtim onlarda bana destek oldular. Ailenin destek olması epey önemli tabi

0|1
    0|0
    • 14 yaşında mı ailenden ayrı yaşamaya başladım, tebrik ederim iyi basarmissin bunca yıl.
      sanırım liseyi farklı bir şehirde okumaya basladin ve ailende sana ev mi kiraladı?

• onu üniversitede yaptılar :) Lisede okulun yurdu vardı orada kaldım

• anladım lisede yurtta kalarak 14 yaşında ailenden ayrı yaşamaya başladın yani

• Tuvalet terligiyle vururm agzina afkursun o :)

0|1
    0|0
  • Kes sesini liseli derim

0|1
    0|0
    • üniversite'lide olabilir o yaşta ;)

• Hahahahahha hayali bile komik😄
      Ilk isterdim 2 ay sonra yapamazdım bence para yetişmezdi😄

• para sıkıntısı olmasaydı isterdin herhalde sürekli ayrı yaşamayı

• olumlu olurdu

0|1
    0|0
  • Olumsuz. Onun hala benim kanatlarıma ihtiyacı var. Ben yavrumsuz yapamamki

0|1
    0|0
  • İstiyosa neden olmasın? Parasını da kendi kazanır çok düşük bir miktarda harçlık veririm

0|1
    0|0
  • Burayı terk et derdimm

0|1
    0|0
  • Olumsuz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ben bu konuya o 18 yaşındaki çocuk olarak katılıyorum. her ne kadara artık çocuk olmasada.
    öncelikle ayrı yaşamanın altın kuralı kendi ekonomini ele almaktır. eğer alabilirse başarabilir. ne kadar istekli olduğunu bilmiyorum ama siz ona hayır olmaz dedikçe daha da hırslanıp bunun bir yolunu bulacaktır. her ne kadar kontrol altında tutmak istesenizde kendisini. Kendisi bunu istemedikçe mümkün olmicaktır. kendisine net hayır çekmektense bu durumun nasıl mümkün olacağını ona anlatın zaten sizden ayrı yaşamak istiyorsa sizle yaşadığı bir sıkıntı üzerine bunu ortaya atmış olabilir.

0|1
    0|0
  • Kendisi bilir. Eli ekmek tutuyorsa gitsin. Hayati tanisinda bir daha bas kaldirmasin:)

0|1
    0|0
  • kafasını kırarım ne o öyle gevur adetleri bizde evlat hiç büyümez

0|1
    0|0
  • tamam parasınıda kendi kazansın al sana özgürlük hadi çıksın :D

0|1
    0|0
    • yiyip içip sıçacam yatacam eğlenicem sizde sürünün demiyorda köpek bunu kabul edemeyincede b, ir tokat yer namussuz biz onun hizmetlisimiyiz ln :D

Yükleniyor...