Netten tanıştığım parasız 2 öğrenciye güvenip borç verdim. Fakat geri ödemediler. Ne yapmalıyım?

Zor durumda olduklarını söylediler. Ben de hallerine acıdım. Ay başında ailelerimiz para göndericek borcumuzu vericez dediler. Aradan 2 ay geçti ama vermediler. Sizce hata mı ettim güvenmekte?

0|1
11|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• bende kışın birine yardım etmiştim öğrenci olduğunu yemek parasının olmadığını söyledi bende ayıptır söylemesi 100 lira gönderdim benden hesap numarası istedi geri ödemek için bende vermedim dedim ki buda benim senin eğitimin için bir katkım olsun ha şu var gerçekten ihtiyacı var mı yok mu o şüpheye düşürüyor insanı gerçekten yardıma ihtiyacı varsa önemli değil ama açım diyen biri vardı karşımda birinin aç yatmasını düşünmektense enayi yerine konmayı tercih ederim en azından vicdanım rahat etti

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Sevaptir bosver

0|1
    0|0
  • acima acincak duruma gelirsin demisler

0|1
    0|0
  • İyi yemişler seni.

0|0
    0|0
  • Keklik😄

0|0
    0|0
  • Ben sunu ogrendim borc verceksen geri gelmeyecegini dusunerek vermelisin. Miktar belirlerken bu iyi oluyor.

0|0
    0|0
  • asla kimseye acımam vermemde giden gitti artık yapacak bırseyın yok... eger ılla para dagıtmak ıstıyorsan gercekten durumu olmayanlara ver ama bunuda aıleye degıl okumak ısteyıp durumu olmayan kısılere ver

0|0
    0|0
  • Dolandırmışlar seni

0|0
    0|0
  • Giden gitti

0|0
    0|0
  • umarım fazla bişey değildir verdiğin paranın miktarı

0|0
    0|0
  • Sadaka niyetine say sen onu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Başının gözünün sadakası olsun.
    Sen yine de yardıma devam et.
    Belki de gerçekten ihtiyaç sahibiydiler fakat ödeyemediler...
    Öyle değilse bile, öyle düşün.

0|2
    0|0
  • o durumu kabullenip yardım ederken bunun geri dönüşü olacak diye beklemek biraz mantıksız olurdu reelde tanıdığına güveni sorgularken bu işi yaparken biraz belirsiz olmuş sadakan olsun

0|2
    0|0
  • Elbette hata yaptin. resmen seni salak yerine koymuslar, tanimadigin insana niye guveniyorsunki be kardesim!

0|1
    0|0
  • Sen yanlış yapmışsın ögrenci demişssin ihtiyacı vardır demişsiz ama malesef bazı insanlar duyguları sömürmeyi bir halt sanıyorlar. İnan sonuçta onlar kaybeder sen değil...

0|1
    0|0
  • Sen sevabini almissinda iste boyle olmasi uzucu

0|1
    0|0
  • Sanırım öyle olmuş reis

0|1
    0|0
  • Yok Canım hiç hata olurmu sen devam et

0|1
    0|0
  • iyilikten maraz doğarmış...