Herkese +1. Lütfen sonuna kadar okuyun. Elti sorunsalı. Eşim neden böyle yapıyor? Neden savunmuyor beni?

Eşim sakin, mülayim bir insan. Evleneli 1 yıl oldu. Eşimi seviyorum. Ama savunmuyor beni. Maalesef 3 tane eltim var. Ben en küçükleriyim ve maalesef eltimlere yakın oturuyorum. Beni çok kıskandılar, çekemediler. Kayınbiraderlerim bile kıskandı. Çünkü her şeyin en iyisi bana alındı. Hadi eltilerimi anlıyorum, kıskanırlar. Ama kayınbiraderlerim nasıl kıskanır beni. Kardeş sonuçta onlar. Benim amcalarım kıskanç değildir mesela. Kayınbabam ve kayınvalidem benim ailemi çok sevdiği için haset ediyorlar. Hiçbirini sevmiyorum. 2 eltim hem akraba, hem de arkadaş oldukları için iyi anlaşıyorlar. Ama diğer eltim ötekinin dedikodusunu yapıyor. İkiyüzlü yani. Kimi zaman ikisi birlik oldu bana karşı. Faceden nispet yaptılar bana. Kimi zaman laf vurdurdular. Ama o ikisi yine de iyi insanlardır. Gelelim 3. eltime o berbat bir insan. Kimse sevmez onu. Bana en azından saygı duyuyorlar, değer veriyorlar. Ama o çirkefin teki. Benimle de tartıştı geçenlerde. İftira attı bana. Kimse inanmadı ona. Eşim savunmadı beni. "Kendi aranızda halledin. Ben karışmam. Kadın kavgasına girmek istemiyorum ben. Hem arada abim var. Laf söylerse ver cevabını ama tartışma çıkartmadan''
Nasıl bir eşim var benim ya? "Görüşmek istemezsen çok görüşmeyiz. Bak canım sen onun gibi çirkef olma. Adın kötüye çıkmasın" dedi. Eltilerim hep aklımda. Hiç aklımdan çıkmıyorlar. İkisinin bana karşı birlik olmasına tahammül edemiyorum. Hep takip ediyorum o ikisini sosyal medyadan. Öteki çirkefe gelince bana iftira atmasını çıkartamıyorum aklımdan. Kayınvalidemle, kayınbabam onun suratına bakmadılar. Eşimin de dediği gibi "Adın çıkacağına canın çıksın." Çok şükür ki adım çıkmadı. Ne zormuş geçinmek. Yardımcı olun lütfen. Özellikle de tecrübeli arkadaşlar fikirlerinizi paylaşın lütfen.

1|0
13|17

En İyi Erkek Görüşü

• Sen eşini dinle. Eşini seçim yapmak zorunda bırakma ki seçim yapması gerekirse seni seçsin. Kimseye ilişme, kıllık yapma. Geçinmeye çalış. Bırak sıkıntıyı onlar çıkarsın. Bir süre sonra her şey senin istediğin gibi olacaktır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• gercekten ışın zormuş aslında burda kocana cok onemlı gorev duşuyor guclu bır şekılde senın yanında durması gerekıyor eltılerıne gelınce boyle eltı duşman basına ınan bana ama sen ılk once kocanla sureklı konuşarak sakın bır şekılde onu ıkna et once sonra eltılerınle aranızdakı ılışkıyı en alt sevıyeye ındırmeye bak ve hanı derler ya polıtık ol onlarla sende polıtık konuş ve sır verme sakın bunlar senı cekemıyor cunku kıskanıyor bu acıkca ortada olan bır şey kocanın aılesı ıle aranı her ne olursa olsun ılışkını daha sıkı tut onları kendı safına cek onlar senın yanında oldumu kocanda sana destek verecektır eltılerın o zaman sana yaklaşşa bıle cekıneceklerdır poltık olmaktan kastım bu asıl olan aıledır sen onlarla bagını guclu tuttumu eltılerın hıc bır halt yıyemez yeseler bıle bır şey yapamazlar bırde bol bol nas felak surelerını oku nazar duası oku cunku ustunde bence nazar var eltılerın nazarı ve bu da sende sıkıntı ofke agırlık yapıyor zaman zaman agresıflesıyorsun bılıyorsun nazar KUR AN da var cok dıkkatlı ol ALLAH yar ve yardıncın olsun ınşallah

1|0
    0|0
    • Çok haklısınız. Ama maalesef yakın oturuyoruz. Onlar yüzünden bunalıma girdim. Hiçbiri birbirini sevmiyor ve hepsi birbirinin arkasından konuşuyor.. Ben gerçekten kötü bir insan olsam laf taşırım. Ama bunu yapmayacağım. En küçükleri ben olduğum için mi yükleniyorlar bana bu kadar? 2 eltim o kadar kötü değil. Onları da sevmiyorum. Ama 3. eltim çok çirkef, geçimsiz birisi. Herkesle kavga etti. Kayınvalidemle, kayınbabamla, diğer eltilerimle, kayınbiraderlerimle.. Herkesle kavga etti. Benimle de anlaşamadı. Ben onun kızının mevlüdüne altın takmadım.50 tl götürdüm. Sürekli laf attı. Kayınvalideme varasıya bizim götürdüğümüz 50 tlnin lafını etmiş. Diğer 2 eltim ona altın taktılar. Aama ben mecbur değilim ki. Benim daha çocuğum yok. Dahası onlar nişanımda bana altın takmamışlardı. Bu durumu anneme, babama anlattım. Annem ''alttan al kızım, muhattap olma. Adın onun gibi kötüye çıkmasın.'' dedi. Ama niye ben her defasında alltan alayım?

• Bu kadar polyanacilik oynamanın lüzumu yok
    Onlar hayatında sen istemesen de hep var olacaklar çünkü sen kabul etmesen de artık akrabasın.

Tek yapman gereken onlar yokmuş gibi davranmak! Ailen ya da aile büyüklerin kimin ne mal olduğunu bildikleri için sıkıntı yaşamazsın.

1|0
    0|0
  • Görüşmek istemezsen çok görüşmeyiz. Bak canım sen onun gibi çirkef olma. Adın kötüye çıkmasın" bunları eşinin söylediğini yazmışsın.

Eşin anladığım kadarı ile anlayışlı ve iyi yürekli birisi. Sen onun kıymetini bil gerisi kendiliğinden gelir.

2|0
    0|0
  • eşin seni sevmiyor

1|0
    0|0
  • Yazik ya

1|0
    0|0
  • Sende çok kafaya takıyorsun

1|0
    0|0
  • haklısın aynen

1|0
    0|0
  • Görmezden gel, onlardan olabildiğince uzak dur. Başka çare yok gibi görünüyor

1|0
    0|0
  • Bacım neyin takıntısı bu? Görüşmezsin olur biter.. niye bu kadar yaygaraya verdin ortalığı?

1|0
    0|0
  • Ailenin herşeyini ifşa ettin be 😁

2|0
    0|0
  • kocan haklı bence

1|0
    0|0
  • konuşmak zorundamısın muhattap olma küs gitsin

1|0
    0|0
  • Teyze git ağlama duvarı mı burası al lah aşkına ya senin kaynının kızının torunundan bize ne Zalım

1|0
    0|0
  • okuyamadım + 1 bekliyorum yinede

1|0
    0|0
  • Zor senin iş

1|0
    0|0
  • bnce d eçok takma umursuz ol biraz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Şimdi eşin kalkıp sizin aranıza girse bu da bir erkeğe yakışan bir durum olmayacak en iyisi sen sus hiç konuşma onlarla hatalarını anlayana kadar anlamazlarsa ölene kadar konuşma şahsen yerinde olsam aynısını yapardım ama eltiler yok bende. Eşimin ailesiyle bir sorunum varsa kendim hallederim karşımasını kesinlikle istemem.

1|1
    0|0
  • Bence bu kadar yorma kendini çok fazla kafana takıyorsun onlar laf vuruyorsa sana sende lafını sok geç. Onlar senin kadar düşünmüyordur bu sorunları
    Eşine gelince oda bir yerde haklı arada kalmak istemiyor sonuçta

1|0
    0|0
  • elti sorunsalı, daha kısa bir yazı olamazdı zaten :)

2|0
    0|0
  • Olaylara gel hee aksiyon var kızım hayatında eşin haklı bırak umursama olduğun gibi, iyi davran sen onlar kıskanmaya devam eder iyice senibastan çıkarmaya çalışırlar zaten kaynana felan anladıysam pek taraf tutmuyolar senide seviyorlar sana haksızlık yapıldığında susmazlar kocanada bişey deme onlar böyle devam ettikçe o da anlar durduk yere sen kötü olmazsın

1|0
    0|0
    • Evet kayınvalidem ve kayınpederimi severim. Has insan onlar. Haklısın. Teşekkür ederim tavsiyelerin için

• Umursama

1|0
    0|0
  • Acaba wikipedide miyim kızlarsoruyorda mı sorunsalı

2|0
    0|0
  • Eltine zaten kimse inanmadıysa adam neden savunsunki seni? Demekki kocan bilioki o eltini ciddiye alan yok onun için karışmadı ve karışmasında zaten en iyisi kendi aranızda halletmek.

1|0
    0|0
  • Canım evin kapısını kapatinca içerde kimler kalıyor sen ve kocan gerisi dış kapı dış mandali.. ötekileri cok kafaba takma ve rahatsız olduğun konularda eşine anlat durumu istedin gibi yanıt alamazsan tavrını net olarak belirt her konuda anladın sen onu

1|0
    0|0
  • Eşin haklı.

1|0
    0|0
  • bunu bence esini sormalisin

1|0
    0|0
  • Çok takiyosun takma
    Eşin napsın kavgaya mı girsin
    Iftira atıp ne dedi

1|0
    0|0
    • Helal olsun. Çoğu kişi yazımı okumaya üşenirken sen okumuşsun :)
      Eltime gelince ;
      Ben en küçükleri olduğum için ve henüz benim çocuğum olmadığı için, borcumuz olduğu için onun kızına altın takmadım mevlüdde. 50 tl götürdüm. Diğer 2 eltimde altın taktılar ona. Neden o iki eltim altın taktı? Çünkü kaynım o dönemlerde bekar olmasına rağmen altın taktı onlara. Onlarda borçlu oldukları için altin takti yani. Çünkü bunlar nişanda altın takmayan insanlar.. Neyse hani ben 50 tl götürdüm ya kızının mevlüdünde, diğer eltilerimde altın taktılarya. Bana laf soktu diğer iki eltimin yanında. Aşağıladı beni onları överek. Sonra ben altım takmadımya hani. Kayınvalideme de söyledi bunu. Bir araya geldiğimizde hep laf attı bana. Ben de patladım sonunda. "Neden böyle yapıyorsun? neden eltilerimin yanında o gün beni mahcup ettin?"dedim. "Sende mahcup olunacak davranışlarda bulunmasaydın"dedi. Ben de "bizim borcumuz vardı"dedim. Oda "bizim borcumuz vardı ama herkese altın taktık"dedi.

• Aman boşver etsin

• Dış kapının dış mandalı bu insanlar senin sizin huzurunuzu bozmaya çalışır hemde çok sen olgun hareket et eşini de üzme ve eşine sürekli dır dır yapma 😀

• kıskançlıktan yapıyolar hep

1|0
    0|0
    • Nasıl başa çıkabilirim bunlarla

• umursama hiçbirini ailenle , eşinle ilgilen eltilerine iyi davran ki herkes görsn onlarn sana kötü davrandığı halde onlara iyi davrandığını

Yükleniyor...