Erkek isteme merasimi olmalı mıdır?

Hani diyorlar ya kadınlar ve erkekler eşittir. Bende diyorum ki eğer eşitlik varsa erkek isteme merasimi de olmalıdır. Tabi kadınlarımız biraz fazla utangaçlardır (bende dahil yapamam herhalde böyle bir şey) adetlerimiz böyle değil vs. vs. Erkekler siz bu konu da ne düşünüyorsunuz? Erkek isteme merasimi olmalı mıdır?

2|6
93|128

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaslar eşitlik diye diye komple yer degistirmeyelim yahu. Birakin erkekler istemeye gelsin, teklif etsin, evini gecindirsin ne bileyim... Babalarimiz yaparken nasil gocunmadilarsa simdiki erkekler de gocunmasin bence. Bir erkegi istemeye gidecegime kurur evde kalirim daha iyi :)))

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 127

• http://i.hizliresim.com/WYk7m4.jpg
    Prensesler gibiydim baba evinde der artık erkek isteme merasimi olursa

18|3
    0|0
  • olmalıdır tabi..
    erkekleride istesinler gelsinler kızlar
    erkek anneleri oglumuz için birşeyler istiyoruz desinler:)

2|1
    0|0
  • Yok memnunuz, eşit olmasın biz isteriz problem değil.

Şimdi eşitlik diye yola çıkarsak, işin sonunda hamile kalmayı da erkeklere kitleyecekler gibi gözüküyor ondan korkuyorum asdf.

1|0
    0|0
    • Thomaz Beatie hamile kalmisti bile yeni birsey olmaz yani asdf.

• Erkek ve kadın eşittir lakin : hanımın geçimi ve onu koruyup kollamak ve çalışıp ona bakmak ve bayanı kendi isteği dışında olması durumunda çalıştırmak yönlerinden vede duygusallık ve beden dayanıklılığı olarak 2 cins arasında fark aşikardır, her ne kadar bunu hazmedemiyen insan olsada.

Ecdadımız ve dinimizce : Kızına hayırlı bir eş ve kendine damat adayı gören baba o erkeğe durumu iza edipte tanıştırabiliyor :)

Başıma geldi, cami cemaatinden bir fabrika sahibi olan ama benim tanımadığım bir kız babası : babama aracı bir abi yollayıp kızımla tanıştırmak istiyorum evlenme niyeti varsa vede oğlunu tanıyorum diye haber yollamış :) ancak o zamanlar olgun olmadığım ve evliliğe hazır hissetmediğim için manevi ve maddi olumsuz cevap verdim üsluba dikkat ile.

Hayırlı ve geçim ehli vede bilinen olduktan sonra kız babası veya oğlan annesinin bu vb. girişimlere giripte tanıştırması gayet doğal vede sağlıklı.

0|0
    0|0
  • la düşünmesi bile kötü gelin ve akrabaları geliyor erkek kahveyi yapıyor sonra ikram ediyor. asdASDAD :D

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Eşitlik olayı çok abartılmamalı, her konuda eşit olunmamalı. Herşeyin bir usulü var. Bence erkek isteme olmamalı.

0|0
    0|0
  • Ashsys kahveyi kızdan daha iyi yaptığım kesin abi gelsinler istesinler

2|1
    0|0
  • Bence eşitlik çok göreceli olur kadın ve erkek arasında bu yüzden iyi olan geleneklerimize hiç bulaşmayalım

1|0
    0|0
  • Haydiiiii kahvelerimizi oğlumuz yaptıııııı hi ha hooo
    Böyle bir şey mümkün mü?
    Silkelen bir kendine gel :D
    galeri4.uludagsozluk.com/.../...ıyon-la_166773.jpg

0|0
    0|0
  • ben de utangacım nolacak şimdi

1|0
    0|0
  • Olmamalidir

1|0
    0|0
  • Bence olmalı çiçeğinizi çikolatanızı alın gelin 😂

1|0
    0|0
  • olmamalı ciel

1|0
    0|0
  • Istesınler vermıyoruz dıyelım o keyfı yasayalım

1|0
    0|0
  • Mantıklı (:

0|0
    0|0
  • evet olmalıi. eşitlik hep lafta kalıyor nedense :D benı ıstıcekler once iş sahıbı olmalı ve evıne çocukları yuvasına shıp çıkacak güçte olmalı :D

0|0
    0|0
  • Ayıpsın pampa yatağada karı götürsün kucağında
    Hatta biz dömelek onlar kütletsin 😂

#inciheryerde

1|1
    0|0
  • Beni isteyin evi supurur silerim. Bulasik makinasini ve camasir makinasini calistirabiliyorum. Ufak tefek yemek yaparim. Utumu kendim yaparim. Cocuk bezi baglamasini bilmiom ama ogrenirim. isteyin beni kizlar 😊😊😊

0|0
    0|0
  • Hmm..

Babam ne kadar başlık parası ister ki acaba? 😂😂

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Kadınlr kendilerine sağlanan ayrıcalıkları eşitlik olarak görürler. Gerçek eşitlik kadınlar için eşitsizliktir.

0|1
    0|0
  • İsteme Merasimi derken görücü olayını kastediyorsunuz sanırım erkek için olmaz görücü olayı bayan'a yakışıyor o. Eşitlik dediğimiz zaman kadın ve erkek kanunlar karşısında eşittir bir kanun , kural erkeğe nasıl ise kadın içinde öyle olmalıdır. Yaradılış yönünden baktığımız zaman kadın'a daha üstün meziyetler vermiş ALLAH. Fiziksel ve manevi yönlerden kadın erkekten daha üstündür.

0|0
    0|0
  • Olmali

0|0
    0|0
  • geleni kapıdan kovarım amkkk

1|0
    0|0
  • bence eşit değil :l

1|0
    0|0
  • Kadınların teklif etmediği bir ülkede yaşıyor olmaktan çok münecciyim

0|0
    0|0
  • Valla doğal sarışın yeşil gözlü, uzun boylu, fit ve düzgün bir karakteri olan kız isteyecekse çok iyi kahve yaparım :P :P

O bana gelsin duygularını açsın istemesini ben yaparım :-)

0|0
    0|0
  • Eşit ama kültür adet örf var bunları yok mu sayalım

1|0
    0|0
  • Hayır tabiki saçmalık

1|0
    0|0
  • Kız Seçici olmasi lazim, seçtiği için kız isteme Merasimi güzel. Bence öyle kalsın, kızlarımız, kadınlarımız seçen olarak kalsın.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    97

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 92

• Trip atan erkekler kendini de isteddirir:)

1|1
    0|0
  • Babasının prenseslerinden sonra annesinin prensleri çıkar artık :D

1|1
    0|0
  • Hahaha ilginc olur

2|1
    0|0
  • Olmasın

1|0
    0|0
  • Yok olmaz ya öyle bir şey :D

1|0
    0|0
  • Lüzum yok 😂

1|0
    0|0
  • OLmamalıdır

1|0
    0|0
  • erkek merasimi olmasından çok kız isteme merasimi olmamalıdır bence. çünkü işin mantığına bakarsan kadını mal gibi görüp gelip isterler babaya kalmıştır iş eğer başlık parası verilmişse derler ki verdim gitti tabiki günümüzde başlık parası veya aileye kalmış bir durum yok. çoğu yerde çoğu ailede insanların kendi seçimine kalmış durumda sadece adetten diye yerine getiriliyor. ama işin mantığına baktığın zaman ne kız ne erkek isteme merasimi olmamalı benim fikrimce

1|0
    0|0
  • Eşitlik aynı olmak değildir... Kadınların belli özellikleri ve onlara uygun sorumlulukları, erkeklerin de daha farklı özellikleri ve onlara uygun kendi sorumlulukları vardır. Sonuç olarak birbirlerini tamamlarlar elbette, bu yüzden de bir eşitsizlikten söz edilemez. Ancak dediğim gibi kadın ile erkeği aynı görmek yanlıştır, doğaya aykırıdır. Eminim bunun farkında olan hiçbir erkek ve kadın böyle bir şey istemez.

3|0
    0|0
  • Bir o kaldı.

1|0
    0|0
  • Baslik parasida ister bunlar 🙊

1|0
    0|0
  • Bir eve bir prenses yeter bence😄
    media3.giphy.com/media/26tng1T9qNevZqHpC/200w.gif

1|0
    0|0
  • İsteyelim tabii..
    Allahın emri peygamberin kabriyle, oğlunuzu kızımıza istiyoruz :))

1|0
    0|0
  • Bence olmalı eğlenceli olurdu 😂

1|0
    0|0
  • Olmasın ya çok komik, kızın erkeğe teklif etmesine tahammül edemiyorken bunun olması tam bir fiyasko

1|0
    0|0
  • yok artık diyorum.. :D

1|0
    0|0
  • eşitlikten kastımız o değil canım. haklarda eşitliktir arzu edilen. sırf kadın olduğu için daha düşük ücret, daha düşük iş pozisyonu verilmemesi, kısaca eşit işe eşit ücret prensibi, devlet önünde eşitlik, hukuk karşısında eşitliktir hedeflenen. seçme ve seçilme hakları başta olmak üzere siyasal, sosyal ve diğer tüm haklarda eşit olmak, ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmemektir.

0|0
    0|0
  • vayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy olmaliidir bence
    bizde tuzlu kahve icelim

1|0
    0|0
  • Şöyle bir hayal ettim de ne kadar komik olurdu. Valla ben gülmekten istenemezdi herhalde :D

1|0
    0|0
  • İyi oldu olacak düğünü de biz yapalım, evi de biz alalım 😂

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum.
    Olmamalı

0|0
    0|0
  • Yapılmamalı. 😀

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Erkek nüfusuna geçiriyor kadın değilki o yüzden erkek istiyor bir kızı :D

1|0
    0|0
  • Onu çıkarmak yerine kız isteme zırvası da çöpü boylamalı.

0|1
    0|0
  • Olmamalı

1|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Jsshd ayy ben gulerim isterken

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Eskiden kadın erkek eşitdir diyordum ama artık böyle birşeyin mümkünatı olmadığını anlıyorum eşit değildir bu iş eşitdir diye diye saçma yerlere sürükleniyor

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    62
Yükleniyor...