Oruç tutup sinirden sağa sola bulaşan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ya tabi ki o kadar uzun süre aç susuz kalınca insan ister istemez sinirlenir. Ama oruç nefse hakim olmak değil midir? Hayır yani bu kadar sinirleneceksen, ufacık şeyde delireceksen bana mı tutuyorsun kardeşim demezler mi insana? 😅

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• Oruç sadece aç kalmak değildir
    Bu insanlar orucu sadece aç kalmak olarak anlayan insanlar ve tamamen yanlıştır
    Oruç şeytanın zincirde olduğu bu tek ay da nefsi Allah'ın yardımı ile terbiye etmektir
    Bunu başaramayan insanın orucu ne kadar doğrudur Allah bilir
    Ama bunu başaran insanlar gerçek manada Allah Rıza'sı için oruç tutmayı başaran maneviyatı yüksek insanlardır

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O kadar kötüyse tutmasin orucc bir nevi diline de hakim olmaktir olamiyorsa yapmasin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• 1|0
    0|0
  • Sanki bana tutuyorlar:) Oruç nefsin terbiyesidir, oruç tutarken kalp kırıyorsan zaten oruç tutmuş sayılmazsın. oruç tutarken hoşgörüsüzlük yapıp insanlara baskı yapıyorsan gene orucun makbul değil.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle abi. Yeme içme konusu tamamdır da insan diline de hakim olmalı biraz:s

• Oyle tabi, cennete gitmek isteyen baskalarinin dünyasını cehenneme cevirmemeli

• haklısın. Ramazan ayında trafikte delirmemek imkansız mesela. oruç milletin başına vurmuş kimin ne yaptığı belli değil

1|0
    0|0
  • bugun spor salonuna gitdim 4 tane turk gordum 1tane kurt 2-3tane fasli anliyacagin ramazan ayi bana yasadi kalitesiz insanlar azalmasi super hollandada yasamanin faydalarindan birtanesi boyle hanzolari fazla gormemekdir

1|0
    0|0
  • Uyuz oluyom boyle diyenlere tamam karsinda yemeyiz icmeyizde orucum diye caticak yer aramssi sacmalik

1|0
    0|0
  • Dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • Ağlayacaksan tutma be kardeşim. Ezik insanlar iradesiz insanlar olarak görüyorum.

1|0
    0|0
  • Tutmasınlar daha iyi

1|0
    0|0
  • Nefsine hakim olamayıp, oruç tutmayı, gün bitene kadar aç beklemekten ibaret sayan fikirsiz insan olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Öyleleri bir zahmet oruç tutmasın

1|0
    0|0
  • derler :D hatta bana yapana bu dediğini diyorum direk bozuyorsa tutma kardeşm

1|0
    0|0
  • gereksız tatava

1|0
    0|0
  • Aynen haklısın ;)

1|0
    0|0
  • Böylelerinin yanından sessiz sedasız uzaklaşırım genelde

1|0
    0|0
  • Bence yalnış bende tutuyorm bahane değil iradene sahip çıkıcan

1|0
    0|0
  • sevabı azalır. Tm anladık oruç tutuyon. Oruç tuttuğun için peygamber olmuyosun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...