Dışarda oruçlu insanlar varken tutmayanların dışarda su ve çay içmeleri ne kadar doğru sizce? saygısızlık mıdır?

Dışarda oruçlu insanlar varken tutmayanların dışarda su ve çay içmeleri ne kadar doğru sizce? saygısızlık mıdır?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Oruç nefsin terbiyesidir her anlamda. Oruçlunun bunlara takılması kendiyle çelişmesidir. Dışarıda çay ve su içenlerin durumuna gelince oruç tutanla onlar arasında fark görmüyorum. Çünkü herkes inancını yaşar ve saygılı olunmalı.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bence saygısızlık değil herkes kendi tercihini yapıyor birşey demeye hakkın olmaz ki tutan kadar tutmayanda özgür

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Oruç fakirleri anlamak adına yapılan bir ibadet değil mi özünde? Fakirler görmüyor mu yiyip içen insanları, onların canları istemiyor mu? Sen de oruç tutarken karşında bir şeyler yiyip içen birini gördüğünde ses etmeyeceksin, işine bakacaksın.

1|0
    0|0
  • Belki ama kimse oruçluyum benim göreceğim yerde birşey yenilip içilemez de diyemez sonuçta oruç bu zor olmalı.

1|0
    0|0
  • Hayır değildir. oruç tutan biriyim ve oruç tutmayan arkadaşlarımın yanında takılırım ben

1|0
    0|0
  • Yok değil herkes kendine tutuo orucu sadece gözüne batirmadan içinsiler yeter

1|0
    0|0
  • Şimdi tutmayandan çok tutamayanda vardır haliyle ama bence herkes haddini aşmamalı

0|0
    0|0
  • Disari cikma knk

0|0
    0|0
  • saygızılık

0|0
    0|0
  • Turkiye bir musluman ulkedir yanlis buluyorum ama onlarda olmazsa ne kazanacaklar

0|0
    0|0
  • Ben tutmadığım zaman içmem

0|0
    0|0
  • Büyük saygisizLiktir

1|0
    0|0
  • Ne alakası var yahu tamam saygıda biz ne yapalım

0|0
    0|0
  • Senin görüşün ne?

0|0
    0|0
    • Ben bu konuyu arkadasimla tartistigim icin sorma geregi duydum arkadasim saygisizlik oldugunu dusunuyo ben ise dusunmuyorum herkes kendine tutuyo sonucta burda irade devreye giriyo millet oruc tutuyo diye bisey yiyip icemiycekmiyiz

• Yani.. Ama yol ortasında dondurma yalamak yerine aldıgın bakkalda veya sakin biyerde yalamalısın bnce

• Dogru bulmuyorum ama bunu bizim soylememiz olmuyor bunu kendilerinin dusunmesi lazim

0|0
    0|0
  • Allah en dogrusunu bilir.. herşeyin bir sebebi bir vebali vardır..

0|0
    0|0
  • hoş görü iyidir

0|0
    0|0
  • Evet saygisizliktir. Gozune baka baka yenmesi saygisizliktir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Değil.

1|0
    0|0
  • değildir sonuçta kimse kimseyi yaptığı şeyle suçlayamaz oruçlu olanlar evinde dursun ki bence oruçlu insanın evden çıkmaya vakti olmamalı

1|0
    0|0
  • saygisizlik ama yapacak bisey yokda. ben oruc tutuyorum patronum kahvaltimi hazirla getir diyo dusun artik

0|0
    0|0
Yükleniyor...