Kapat

Daha çok hangi ırktan olduğunuzu DNA testi ile bilmek ister miydiniz?

Videoyu izleyin böyle bir test yapsalar sizce sizin sonucunuz ne olurdu? Ben %70 falan kafkasya çıkardım :) Biliyorum buraya sarı saçlı mavi gözlü olup da %100 Türk çıkacağım yazan da olacak Allah sabır versin :)

11|0
85|40

En İyi Kız Görüşü

• Easten europe 😄😄 ben kürdüm ama türk de cikabilir dna da. bundan memnuniyet duyarim ✌ peace. Insan olabilmek tüm irklardan en önemlisi

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi ırk olduğum umrumda değil

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 84

• www.kizlarsoruyor.com/.../q5200251-bu-test-herkese-yapilsa-keske-bu-sacma-irk-savaslari-yargilari

benim düşüncem belli :) buna bakmama gerek bile yok. çünkü zaten ırklara inanmıyorum. sadece insan olmaya inanıyorum

1|1
    0|0
    • benden iki gün sonra sormuş. Irk inanmamakla alakası olan bir şey değil, yer çekimine inanmıyorum demek gibi, ırkları takmıyorum demen daha uygun ve açıklayıcı olur

• ırk demek ırkçılık değildir, sen konuya başka yerden bakıyorsun

• başta ne yazdığıma bakar mısın? buna bakmama bile gerek yok çünkü sadece insan olarak bakıyorum dedim. ırk diye bir şey yok dedim. ırk olsa ırkçılık olur evet. ama zaten ırk yok. o yüzden ırkçılıkta olamaz zaten bana göre. ben ırk kelimesinin insanlar içinde iyi ya da kötü bir ayrımcılık sağladığını düşünüyorum. senin soruna cevabımı verdim. bilmek istermiydiniz ırkınızı dedin bende buna inanmadığım için bakmama gerek yok dedim. ama anlaşılamadık neyse

• hiçbir ırk %100 saf ırk değildir. ama Türkler öyle sizin sandığınız gibi kara kuru insanlar değillerdir. Türkler ari ırktır beyaz ırktır ve içlerinde de sarışın mavi gözlü yeşil gözlü olan vardır. yine orta asyaya göç edilmesinden dolayı da bölge insanı ile karışılmış çekik gözlülük olmuştur. ve çekik gözlü olanları Çinlilerden ayıran şey ise bizdeki göz yapısının pınardan çekik olması ve açık olmasıdır. Türkler sarı ırk değik beyaz ırktır. gen havuzları göçebe olduklarından dolayı geniştir.

0|0
    0|0
    • sana zaten test tam olarak bu ırktansın demiyor nereden göç etmiş ataların neredeki insanların genlerini yansıtıyorsun bu.

• öğrenmek isterdim ama sonucunda Türklük ağır basmasa bile yine de Türküm derdim.

• Ya daha çok hangi ırktan olduğum pek önemli değil. Netice de hepimiz insanız ve herkes doğduğu yeri sever. Evet öğrenmek isterim fakat bu kendi vatanıma olan bakış açımı değiştirmez. :) ırkçılık iğrenç bir şey

0|1
    0|0
  • Sarışın renkli gözlüyüm %100 Türk hissediyorum ya öyle bir şey olsa da sonucun ne olacağı umrumda olmaz 😅

1|0
    0|0
  • Beyaz ırk, sarı ırk, siyah ırk ve melez ırk. Nereli olduğun, nereden geldiğin yukarıdaki 4 ırktan birini verir sana. Türklerin beyaz ve sarı ırk olduğunu bilinir. Kimse melez olduğunu bilmez ya da kabullenmez. Kabullenirse de 'Yani sen Türk değil misin?' diye tepki görür. Küçüklüğümden beri söyledim ben. Utanmadım. Ben bir MELEZ'im. Ben MELEK IRK'a aidim. Kimden ne tepki görürsem göreyim bunu biliyorum. 3 kuşağımın içinde bile Türk, Bulgar, Yunan, Rus, Ukraynalılık varken tüm neslimi nasıl inkar edebilirim ki? Kendimi övmeyi sevmem ama bu konuda herkesin benim gibi olmasını dilerdim. Kimse saf kan değildir. Kimse neslini inkar edip onlardan kurtulamaz.

1|0
    0|0
  • Irkçı değilim böyle şeylere takılmam ama bu video çok saçma, tepkilerde çok sahte belli yani.

1|0
    0|0
  • Yaptırmak isterim

0|0
    0|0
  • Bende istiyorum bu testten :D

0|0
    0|0
  • bende istiyorum bu testten ortadoğu haritası gibi sülalem var zaten belki dünya haritasına terfi ederim :D

0|0
    0|0
  • Çoğunluğu Türk, bir kısmı Arnavut :))

0|0
    0|0
  • 100% olamasin , hepsinden biracik :D. Ben kendimi merak bile edemiorum bende gersey vardir

0|0
    0|0
  • %100 Türküm

1|1
    0|0
  • Sırf meraktan büyüyünce yaptıracağım derdim, fikrim değişmedi hala :D

0|0
    0|0
  • Biyoloji öğretmenime göre insanların soyu Afrikaya dayanıyor :D Ben Türküm fakat gider Moğol çıkarsam şayet çok şaşırırdım :D

0|0
    0|0
  • Bence hiç kimse %100 kendi ırkından olduğunu söyleyecek kadar ön yargılı değildir videonun başı biraz yapmacık olmuş çok emin konuşuyorlar sonuçta insanlarin nasıl uredigini biliyoruz ve genlerimizin sadec anne babamizdan gelmediğini biliyoruz ve anne babalarimizindan sadece kendi anne babalarindan gelmediğini de çoğu kiside vardır bu ailede renkli göz yoktur ama doğan çocukların renkli gözlü olir bunun sebebi nedir karışık dnalar

0|0
    0|0
  • Yok..

0|0
    0|0
  • Neden olmasin

0|0
    0|0
  • Çok merak ettim ya çok iyi testmiş. Sondaki bayanın söylediği gibi bu test zorunlu olsa belki ayrımcılıklar vs. ortadan kalkar.

0|0
    0|0
  • Evet isterdim

0|0
    0|0
  • İsterdim

0|0
    0|0
  • Hiiiiç girmeyeceğim.. Karman çormanım. Türkmen, Rus vs vs..

0|0
    0|0
  • Safkan turkum

0|0
    0|0
  • Ben zaten %100 türk olmadığımı biliyorum çünkü anneannem bulgar ve göçmenlik var.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Gerek yok

1|0
    0|0
  • Yani %50den fazla cerkez cikarim

0|0
    0|0
  • Valla hangi ırk olursam olayım ben Türküm ölene dek öyle kalicam hissedicem o yüzden istemem bilmek Allah muhafaza sevmedigim ırklar çıkarda :d

0|0
    0|0
  • İzledim %1000Kürt olurum

1|0
    0|0
  • evet görmüştüm bu videoyu bende merak ediyorum

0|0
    0|0
  • İsterdim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    54

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 39

• atamiz sen goktesin kutlu olsun senin adin.. gelsin senin hakimeyin diye gok tanri ulgene dua eden kuman/kipcak daha sonra nogay adini almis turk boyu sari sacli ve mavi gozludur genetik antropolojik olarak bu kanitlanmistir... benimde atarim 1800li yillarda istanbula goc etmis nogaylardandir ve baba tarafimin bu kokendendir ve sari sarcli beyaz tenliyiz ve turkuz once bunu bil turkiyedede ozellikle karadeniz kiyilarinda cepnilerden sonra en fazla bu kipcak turkleri yasar... bunun disinda eskisehir.. kutahya.. konya dada bulunur.. doguda erzurum.. sivasta da rastlanmistir... turkler tek bir tip degildir zaten... kizil saclidir mesala kirgiz turkleri daha sonra cengiz doneminden sonra tunguz ve mogollarla karisip bugun ki fenotipine burunmus.. oguzlardada sari sacli olanlari vardir.. ozellikle karamanli turkler avsar boyundandir mubadele doneminde hristiyan ortodoks olanlar ozellikle Şu an yunanistanda yasarlar cogunlugu sari saclidir... bunun disindada ozellikle candr beyliginde kayi boyundan olan candar beyinde sari sacli oldugu tasfir edilmistir... ozellijle kastamonu bolgesine bakarsaniz sari sacli turkleri gorebilirsiniz... mustafa kemal ataturkte bu turmen gruptandir.. gelip simdi burda ataturk turk degildiye getiriyorsaniz gidin baska yerde sirkinizi acin...

0|0
    0|0
  • Fiziksel özellik bakımından (Çin kaynakları) buna dahil Türk ırkının birebir aynısıyım. Bunun yanı sıra zaten Horasan-Türkistan göçmeni Oğuz boyundanım. Az melezim yani Anadolu'ya gelişimiz zaten çok eski değil 1800 civarına dayanıyor.

1|0
    0|0
    • “Boyları ortadan yüksekçe, uyumlu bir endama sahip, gövde orta derecede uzun, kollarla bacaklar nispeten kısa, kafatası yuvarlaktır. Kafatasına nazaran yüz büyük değildir; şeklen oval, geniş ve yassı olmakla beraber mongolid değildir. Elmacık kemiklerinin çıkık olması sebebiyle aşağı doğru darlaşmış görünür.”

• Ve Türklerin saçları çok gür ve dalgalıdır. Hatta Ermeniler'in bizim Anadolu'ya girişimizde ki tasvirini şu şekilde görüyoruz :

“rüzgâr gibi atlar üstünde, kadınlarınkine benzeyen uzun saçları, mızrak ve yayları ile”

• Son olarak '' HAYATTA Kİ EN BÜYÜK ÜSTÜNLÜĞÜM TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR ! ''

• :D
    Puan verirsen sevinirim

0|1
    0|0
  • Ben Türk-Yunan-Slav çıkarım herhalde. Daha fazla şeylerde çıkabilir. Sahi bu testi nerede nasıl yaptırabiliriz bilen var mı?

0|0
    0|0
  • Kökene takılmam.

0|0
    0|0
  • Çeçen

0|0
    0|0
  • istemem :D

0|0
    0|0
  • Irkına ilgi duymak zamanla faşistlik yaratır. Ben ırkıma ilgi duymuyorum. İnsanlığa ilgi duyuyorum. Senin ya da bu görüşü okuyanların düşüncesi farklı olabilir. Bu benim düşüncem. Testi yapmamında bir anlamı yok o yüzden.

0|0
    0|0
  • Açık kahverengi göz, sarı saç bu hangi irk oluyor acaba merak ettim. Biliyorum safkan turk degilimdir. Ne cikacagini cok umursamam. Boyle bir test varsa yinede meraktan yaptirabilirim. Herkes benim inancima gore Adem a. s ve Havva a. s dan geldik ama tabiki irk farkli birsey. Videoyu izlemedim ilerde izlerim belki telefondan giriyorum ve ibternetim az. :(

0|0
    0|0
  • Ogrenmek isterdim baya karisik biseyler cikabilir benim

0|0
    0|0
  • Zerre umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Gerek yok..

0|0
    0|0
  • Yüzde olarak nasıl belirleniyor, orası biraz muamma %5 Alman,%30 İngiliz,%15 İtalyan, bu kısım biraz saçma geldi bana.

1|0
    0|0
  • Saf Türk olmadığım kesindir ama yine de Türk'üm işte...

0|0
    0|0
  • Rasizme karşı bir propaganda videosu. Rasizm de saçma, bu videoda saçma, dayanağı olmayan bir zırva. Avrupalı naiv, sosyalist zavallıları etkilemek için uyduruk bir şey.

0|0
    0|0
  • istemem.

0|0
    0|0
  • gerek yok

0|0
    0|0
  • Umurumda olmaz.
    Beyin zeka mantık ırk dil din ayırmaz

0|0
    0|0
  • Isterim

0|0
    0|0
  • nerden yapıyoruz lan :D buarada bizdede olabilir kırmalık ama azdır türk dışındaki herkeste türklük varrdır vbence :D

0|0
    0|0
  • Kürde bakele

0|0
    0|0
  • ben isterdim

0|0
    0|0
  • Hepsi Türk aslında

0|0
    0|0
  • Evet bilmek isterdim

0|0
    0|0
  • Evet isterim

0|0
    0|0
  • benim de anne tarafı kafkasyaya baba tarafıda tahminen bulgaristan tarafına doğru gidiyor bu dna araştırmasını türkiyede de yapıyorlarmı

0|0
    0|0
  • Ben %99 türk çikarim :P

0|0
    0|0
  • En büyük melez ırk zaten Türkler değil midir?

0|0
    0|0
  • isterdim

0|0
    0|0
  • Aynı ırktanız kardeşim ben kafkasım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9
Yükleniyor...