İmanınıza nasıl sahip cıkıyorsunuz? Ve nefsinize nasıl hakim oluyorsunuz?

Dediğin gibi imanınıza ve nefsinize nasıl hakim oluyorsunuz? İmanınızı kuvvetlendiren şey ne? Örnek = namaz, ilahiler vs gibi..

Güncellemeler:
Gll
:)))

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• beni imana yönlendiren pişmanliklarım oldu ve alt yapımda olduğu için Allaha kulluk borcumun her seye bedel oldugunun bilincindeyim. Nefis denilenşey herkeste var ancak dizgin insanın kendisindedir. Ki insanda inançla yaşar burası her olayın gerçeği ben de iman denilen kavramıı kapsayan her fiiliyatı kapsayan yanlış doğru olan olaylari benimser namaz kırlarım yalan soylemem vs.. bunlar. bunlar da imanımi kuvvetlendirmekle beraber beni inandıgima yakınlaştırır..

0|1
    0|0
    • Valla okurken gözlerim doldu ne güzel insansın sen

• Kesinlikle.. mesela şu ramazan ayı kime ne ifade eder bilmem ama bana yine vicdan muharebesi yaptırıyor iyi ki pişman olabiliyoruz :)

• Ben sürekli tevbe ediyorum inşalllah affolur yaptıgım hatalar vs için

En İyi Erkek Görüşü

• özel birşey yapmıyorum imanlı olmak için önce neye inandığını bilmek gerekir ben kuranı tamamen okudum ve gerçekten hayran kaldım gerçek olduğundan terettüdüm yok bu yüzdende imanım her zaman tam sanada önerim önce neye inandığını bir öğren iyice araştır kafandaki soru işaretlerini sil

0|1
    0|0
    • Kardeşim ben daha okuyamadım arapçam yok türkçe mealini okusam, olur mu nasıl okuuabilirim sahura kadar her gece okumak istiyorum?

• zaten arapçasını okumicaksın güzel kardeşim okumak için değil anlamak için okicaksın ki neye inandığını bilesin özümseyesin

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 5

• Namaz ve kuranla. Cok skur sahip oluyor

0|1
    0|0
    • Kuran okuyor musun?

• Arapçasıno dimi? Bende okumak istiyorum ama arapçasını anlamadan okumak ne kadar doğru olur ki türkçe mealini okusam olur mu ki

• Wvet arapca okuyorm ama. anlamini ne bileyim bilmiyorm ama sevabi cok

• At kendini diskolara

0|1
    0|0
  • dua etmek, namaz kılmak, bide fazla soru sormamak laazım

0|1
    0|0
  • Ben baktım olacak gibi değil direk başladım kuran meali okumaya. Öyle tek kaynaktan değil. Yeri geldi kafamın karıştığı yeri 15-20 ayrı mealden okudum. Sonuç mu? Müslümanlıktan emekli oldum.

0|1
    0|0
    • nasıl yani emekli olunca ne oldu

• Şimdilik deistim. Yaptıklarımı gururla anlatmıyorum veya örnek alın demiyorum. Belki aradığınızı bulabilirsiniz siz. Ben bulamadım.

• İmansızlık daha güzel✌

0|0
    0|0
Yükleniyor...