Yaşlılara otobüste yer veriyor musunuz?

Vermeyenleri görüyorum. neden vermiyorsunuz? Bir gün siz de yaşlanacaksınız ama :/

yaşlılara otobüste yer veriyor musunuz?

2|3
30|31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Yerler onların sayılır vermek ne haddimize
    ama tabi her yaşlı da o kadar hürmete layık değil ayrı konu

0|1
    0|0
    • neden öyle dedin?

• ihtiyacı olana yardım etmekten yanayım ama gençlerin de yere ihtiyacı var. mesele doğru mantıklı bir öncelik sıralaması yapabilmek.
      yine de cömert davrananı Allah sever. ve yer verince teşekkür edip oturmayan yaşlılar da cömert mesela

• Teşekkü ederim

Kızlar Ne Diyor 29

• Yaşlılara yer vermemek icin özel halk otobüsüne biniyorum /= Gökçek sağolsun 65+ ulasimi bedava yaptigi icin ego otobüslerinde cikan sesler: 65 yas 65 yas 65 yas.. :(

0|1
    0|0
  • Pek vermek istediğim söylenemez. Sabah 6.40 aksam 5.40 otobüsünde yaşlı teyzenin amcanın ne işi var. Ya işe gidiyorum. Sabah zaten oturmak mümkün değil ama iş çıkışı artık nasıl eve düşsem diye düşünürken birbiri ardına binen teyze dede nene amca artik bütün yaşlılardan gina geldi. Ya siz yaşlısınız evde oturun kurban olim ölüyoruz iş çıkışı. Bazen çok yorgunsam vermiyorum benden daha dinç çoğu ama baktım nene dede geliyo napacan kalkmasan olmaz. Ben ayaktayım lise bebeleri yine oturuyor. İnsanında zoruna gitmiyor değil. Yine %75 ayakta gittiğim için içim rahat.

0|1
    0|0
    • kadınlar çalışmamalı aslında. kadınlar çalışarak kendilerine eziyet ediyor zannımca. kadınlar toplumda daha iyi şeylere layık. erkekleri kapitalizmin esiri yapan sistem kadınlara dokunmamalı. sorun temelde maalesef. kadınlar zayıf varlıklardır. dirençlerinin daha çabuk düşmesi normal.

• durum aslında çok derin. 'çalışan kadın' 'güçlü kadın' etiketleriyle çalışmayı kutsallaştırıp kimsenin eline bakmayıp kendi ayakları üstünde durmayı empoze ettiler beyinlere. kadınların iş sahalarına girmesiyle iş alanları erkeklere kısıtlandı. kapitalizm kadınları vitrin olarak kullanınca piyasada değer buldu. islami şuurda olan kadınlar çalışmaz. neyse mevzu uzun. konu dağıldı asf

• İslami şuurda olan kadın çalışmaz da islami şuurda olan erkek var mı? Cevap bir elin parmaklarını geçmez. Konu derin uzun kapsamli vs vs ama cevap bir o kadar kısa ve net.

• Veriyorum

0|1
    0|0
  • Süslenip püslenip benim okula gidiş saatimde güne gidenlere vermiyorum.

0|1
    0|0
  • Veriyorum
    Hatta bazen nasilsa birazdan birine yer veririm diye hic oturmuyorum 😒

0|1
    0|0
  • evet kesinlikle

0|1
    0|0
  • Eğer gözümün içine içine ters ters bakıyorsa kişi gıcıklığına kalkmıyorum. Kalk dediği zaman da araba tutuyor beni kalkarsam kusarım üzerinize diyorum. Onun dışında bunu yapmayan herkese yer veririm sorun değil.

0|1
    0|0
  • evet veriyorum

0|1
    0|0
  • Vermiyorum

0|1
    0|0
  • Genelde veriyorum evet

0|1
    0|0
  • veriyorum tabii ki. Sadece yaşlılara değil hamile ve engelli kardeşlerimize de..

0|1
    0|0
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • evet yer veriyorum

0|1
    0|0
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • Eğer ayakta olan kişi annem yaşındaysa ya da annemden büyükse yer veririm mutlaka ellerim dolu bile olsa o insanı ayakta tutmam

0|1
    0|0
  • bizim yaslılar yer istemezler pek ama veririz

0|1
    0|0
  • Hayır vermiyorum..

0|1
    0|0
  • Evet yer veririm

0|1
    0|0
  • tabikide saygı kalmadıki artık

0|1
    0|0
  • Oyle kalkiyim diye tip tip bakiyorsa yer vermem ama genelde veririm 😁

0|1
    0|0
  • Bir kere yer vermiştim 2 saat boyunca ayakta gittim bir daha verir miyim diye dusunuyorum

0|1
    0|0
  • Otobüse pek binmiyorum

0|1
    0|0
  • Tabi ki

0|1
    0|0
  • Yorgun olmadığım zamanlarda veriyorum genelde

0|0
    0|0
  • Veriyorum

0|0
    0|0
  • Veriyorum tabiki

0|0
    0|0
  • Otobüs kullanmıyorum.

0|1
    0|0
  • bazıları gözünün içine bakıp söyleniyorlar laf ediyorlar ondan gıcıklıgına vermiyorum hem gençlerde yoruluyor calışıyor işten cıkmıs yorgun yaslılar gelsin gezsin gezsin otobüste yer beklesinler yoruluyorlarsa otursunlar evde

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• 55 yaslarni gecikse veriyorum

0|1
    0|0
  • Genelde veririm. Ama izdivaça çıkıp azgın gibi karı koca aramayı biliyorlar. Orda oynamayı biliyorlar otobüse gelince ayakta duramaz oluyolar.

0|1
    0|0
  • Verırım kanks

0|1
    0|0
  • Evet yer veririm her daim

0|1
    0|0
  • daha hiç oturamadım bilmiyorum oturma duygusunu

1|1
    0|0
  • Sade yaslilara degil , kucuk cocuklara, hamilelere ve tesetturlu hanimlara yer veririm.

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Veriyorum.

0|1
    0|0
  • Genelde evet, ama yer verince teşekkür etmediklerinde çakasım geliyor suratlarına.

0|1
    0|0
    • teşekkür beklememek lazım bence. heyecanla oturmalarına vesile olmak ve izlemek bile yeterli. :)

• Evet

0|1
    0|0
  • Yaşlılık hepimizin yaşayacağı süreç bizde yaşlanacağız ve bize de yer verenlerin olmasını istiyorsak bizimde yer vermemiz gerekebilir. Güzel kızlara da yer veriyorum :D

0|1
    0|0
  • bir bakışları var sıkıyosa verme :D

0|1
    0|0
  • Her daim illaki büyüğümüze yer verilir, öyle gördük öyle biliriz lâkin görmemezlikten gelen 3,5 çapulcu zibidileri bir gün fena benzeticem haberleri olsun

0|1
    0|0
  • Tipine göre karar veriyorum genelde.

0|1
    0|0
  • Evet veriyorum

0|1
    0|0
  • Vermiyorum. s neden vereyim ki

0|1
    0|0
  • yaşlılara ve bayanlara her zaman :P

0|1
    0|0
  • Onlar bana veriyor, hala anlam veremiyorum

0|1
    0|0
  • Yer veririm.

0|0
    0|0
  • Veririm. Ayaktaysam vermeyen gençleri de kaldırırım yerinden.

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Ölü taklidi

0|1
    0|0
  • Antepte kolaysa verme dayak yersin ama genel olarak güzel bir memleket veriyoruz tabi

0|1
    0|0
  • vermiyorum

0|0
    0|0
  • Açikcasi sirf bu yaşlilar için toplu tasimadan vazgectim. yahu bu yaşli nüfusunun yarisi yollarda. hayir anlamiyorum nasil dayaniyorlar.

0|0
    0|0
  • Duruma gore abi :D

0|0
    0|0
  • türbanlılara vermiyorum veya hacı hoca tiplilere

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Bazen