Sokak hayvanları için ne gibi şeyler yapıyorsunuz?

Onların bize çok ihtiyacı var, onlar için yaptığınız en ufak şey aslında sizin için çok büyük bir adım olacaktır. Ben bu gün bu sokak kedisini sahiplendim. ❤️😊
Rabbim der ki; hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar.

#SerseriSorular

8|2
20|13

En İyi Kız Görüşü

• Köpeğimi sahiplendim, karne cikarttirdim ona ben bakıyorum mesela.
    Diğer sokakta olan hayvanlara da elimden geldiğince yemek vermeye çalışıyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• O nasıl sokak kedisi ya tatlılığa bak. :D Ben gidip seviyorum bir de kemik atıyorum arada. :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Evde 8 kedim var bir kaç tanesini sokakta çok zor durumdayken bulmuştuk.
    Annem her akşam kasaptan 2-3 poşet kemik alıp kaynatıyor kemiklerden etleri aıyırıp bir poşete kemikleri de başka poşete koyuyor. Sabahın 6'sından üşenmeden kalkıp bütün sokak hayvanlarını doyurmakla kalmayıp 1 saatlik mesafeye gidip orda olan hayvanlarada veriyor. Neredeyse 1 senedir böyle. Yüreğini sevdiğimin kadını bir kedi miyavlasa dışarda rahat yatamaz.

4|2
    0|0
  • Beslediğim tüm kedileri sokaktan sahiplendim. Elimden geldiğince de mama ve sularını eksik etmem.

2|1
    0|0
  • Benimde var sokaktan sahiplendigim kara bir kedim. :))) satin almamaliyiz sokaklardan almaliyiz. Onun disinda hala disaridakilere yiyecek yardiminda bulunuyorum ve Allah imkan versin barinaklara mama alicam dahada.
    Buarada kedicik cok cok guzel maşallah ama acik renk kediler helede beyazsa hastaliklara daha yatkin oluyorlar. Aşılarini mutlaka olsun. Mamasini dikkatli sec mutlu yasayin ^^

0|1
    0|0
  • Evde 6 kedim var 5i daha 3 haftalık geçenlerde dışarıda bir kutunun içinde buldum anneleri terk etmiş bende sahiplendim. Birde büyük dişi kedim var onu da ablamın eski iş yerindeki yöneticileri bulmuş, bulduklarında daha bir haftalık yavruymuş ve annesi beslemiyormuş neredeyse ölmek üzereymiş. Veterinerde bir süre tedavi olduktan sonra biz sahiplendik şimdi 1 seneden fazladır bizde ve üst solunum yolu hastası. Bunun haricinde sitede 2 tane daha bana ait kedi var birisi 13 senelik diğeri de 1 senelik evde bir süre baktıktan sonra bahçeye bırakıp orada besledik. Onun haricinde annem hep çantasında kedi maması taşır ve babamın arabasında hep kedi köpek maması olur. Günde 2 kere besliyoruz kedileri. Annem hep siteye ve semtin etraflarına sulae koyar, onları doldurur. Şimdiye kadar eve aldığımız bütün kediler hastaydı bir kere sağlıklı kedi gelmedi. Amacımız zaten onları iyileştirmek, düzenli olarak veterinere götürüyoruz dişileri kısırlaştırıyoruz. Annem benim rol modelim umarım onun gibi sokak hayvanlarına yardım edebilirim.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir mahallede oturuyorum. Haftanın belirli günleri belirli bir kaç binadan bir miktar para toplanıyor. Onunla mama alıyoruz elimizden geldiğince dolaşıp her yere koymaya çalışıyoruz. Onun dışında sürekli olarak binalarımızın önünde bir kap su bulunmakta. Güzel insanlar var gerçekten.

0|1
    0|0
  • Seni hep görüyorum sitede engellesem mi :D şaka tabiki
    Şahsi dusuncem sadece bir hayvana değil bildiğimiz gördüğümüz bütün hayvanlara merhamet edip koruyup kollamak tır
    Bunun için sokak hayvanlarını barınaklara götürmek lazım ve barınaktaki hayvanlar için yardım edilmeli
    ya da hayvanlar için sokaklarda kaplar olmalı ve bunu çevredeki insanlar doldurmalı
    Benim köyde kedim var burda da Muhabbet kuşum var
    Hayvanlar insanlar gibi merhametsiz hain dedikoducu değiller
    Bir söz vardı : insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum diye
    Konuyu biraz daha uzatsam siyasete kadar gidecek :D

0|1
    0|0
  • 2 yaşında ki kızımla hergün olmasada, 2 günde bir süt, mama veriyorum.
    Başka da elimden ne gelirse yaparım.

0|1
    0|0
  • Sokakta hayvan görmüyorum yav
    😂 burdaki insanlar zaten hayvan pardon hayvanlara hakaret etmek istemezdim o yüzden bişey yapamıyorum

0|1
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/aE2pO2.jpg
    en azından bu sıcaklarda onları da düşünelim.

1|1
    0|0
  • Hasta olanları evime alıyor iyileştirmeye çalışıyorum.. Olmyorsa anlaşma yaptığım veteriner var ona götürüyorum. Sokaklar onların evi ama elimden geldiğince aç bırakmamaya çalışıyorum. Ekstra yemek pişirmiyorum belki ama 3 kişilik aile için 4 kişilik yemek pişiyor. O bir de onların hakkı oluyor. Daha fazlası gelse keşke ama olmuyor. İnsanlar vicdansız kaç tane köpek ya da kedi hatta leylek kolumda can verdi bunun sayısı ve acısının tarifi yok...

0|1
    0|0
  • serceler icin muhabbet yemi buday biraz kuslar icin muhabbet yemi pirinc biraz kirik misir karistiriyorm bakonun kenarina koyuyorm bir kabada su koyup birakiyorm :)
    Kedi kopekler icinde evde atik kutusu yaptim artik yemekleri ona biriktirip copun kenarina koyuyorm kopekler yiyo :) cook sicaklarda bagzen su koyuyorm kaldirima :)

0|1
    0|0
  • Bişey yapamıyorum 😞

0|1
    0|0
  • Antalyada su bulmak hayvanlar için oldukça zor olduğundan yaz aylarında genellikle çantamda dışarı çıkarken köpek suyu taşırım gördüğümdede içiriyorum :)

0|1
    0|0
  • Köpekleri severim su mama koyarım😊

0|1
    0|0
  • Barınak açmıştım %30 benım ama olsun açılısı ben yaptım

0|1
    0|0
  • Dışarıya yemek ve su bırakıyorum, olabildiğince onlara karşı sevgi barındırıyorum yüreğimde.

0|1
    0|0
  • su cama kapıya koyabildigim her yere koyuyorum

0|1
    0|0
  • Genelde ac bitir salam alip veririm hemen bitiriyolar :D

0|1
    0|0
  • Hiç bişey
    O kediyi ben alabilirim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Evimin onundekilerle yemeğimi paylasiyorum... hani kuru yiyorsamda vermiyorum tabii... bakıyorum dolaba yiyeceği bisey yoksa süt alır içinde bisküvi ezer veerireim kardo

0|1
    0|0
  • Kedim var bir tane çok seviyorum 😍 diğer kedileri de aynı şekilde tabi ☺ sonra yemek su dalan veriyorum.

0|1
    0|0
  • Evdekiler hayvan beslemek istemiyorlar evde kac kez alayom dedim de kabul etmediler asilarini yaptir hepsini mutlaka

0|1
    0|0
  • 3 tane kedim var.

0|1
    0|0
  • Valla biz mahalle sakinleri olarak sokak kekolarını temizlemekle uğraştığımız için hayvanlara ilgi ve alaka gösteremiyoruz. :(

0|1
    0|0
  • Evimin caminin onunde kuslar icin su kabi var ve ekmek kirintilarini oraya koyuyorum :))) camin onü kus b. okundan gecilmiyo hatun vuracak beni

0|1
    0|0
  • Ben bişi yapmıyorum da benim peder sokak kuşları için (kumru serçe vb ) dama ekmek kırntısından şelale yaptı :)

0|1
    0|0
  • Su veriyorum artistçim sonra şu küçük paket mamalardan alıyorum.

0|1
    0|0
  • Kedime 10 kg mama alıyorum mamanın 5kg sini ayırıp kendi sokağımdaki ağaçların dibine ve 4 5 sokağa daha döküyorum köpekler de yiyorlar her ay tekrarlıyorum

0|1
    0|0
  • sen sokak çocukları için ne gibi şeyler yapıryosun?

0|1
    0|0
    • Sokak cocuklarinada sen bak.

• kardeşim olay o değil ben senin güzel soruna farkındalık uyandırmak adına soruyla karşılık verdim, yardım sever canlı insana da hayvana da yardım eder eminim sen benim sorumu okuyunca içinden bişeyler geçirmişsindir bundan rahatsız olan bu hanım durduk yere salça oluyor bende ona pabuç bırakacak bir kimse değilim.

• Ben cevabımı aldım zaten gerek yok uzun uzun tartışmanıza. :)

• İşyerinden yemek götürüyorum arada

0|1
    0|0
  • Pencereye ekmek koyuyorum kisin yazin gelenleri bahceye suyla yemekle doyuruyorum cok bisey yapmiyorum acikcasi

0|0
    0|0
Yükleniyor...