Nedir bu üniversite kazanamama korkusu?

Her gencin başından mutlaka geçen bu musibetten inanın ki bıktım üniversiteyi kazanamadığım an sanki hayat sınavını kaybetmişim de her şey yok olup bitmiş gibi? Bizi bu duruma sokan ne?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• bizi bu duruma sokan ne biliyorumusun bizi 12 sene köpek gibi okutuyorlar ondan sonra 2 tane sınava sokuyorlar alın emeğnizin karşılığını diyorlar. üstelik bu soktukları sınav o kadar rezaletki bir grup uzman hazırlıyor başka bir grup uzman sorularda çok hata var diyor sonra 3. grup uzmanlarda sınav iptal olmasın diye 1-2 soru yanlıs diyor. ben 12 senelik emeğimi 2 saatlik sınavda heba etmek istemiyorum. kötü bir üniversiteye gidip o işsizler kervanına katılmak istemiyorum. tabii çevre ve aile baskısıda var

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Üniversite kazanamamak hayatın sonu değil. Ancak şöyle de bir gerçek var güzel bir iş güzel bir hayat için o diplomaya ihtiyacın var.

1|0
    0|0
  • Kazanamama korkusu seni çok etkiler. Pozitif düşün herşey daha güzel olsun. :)

1|0
    0|0
  • Aileler bizi bu duruma sokuyor.
    Onlara göre tek yapmamız gereken sabah 8 akşam 6 işe gidip gelmek.

1|0
    0|0
  • Eğitim sistemimiz ;)

1|0
    0|0
  • Aileler çevre ve en önemlisi sistem... kazanacaksın ve modern köle olmak in 4 yıl okuyacaksın.

1|0
    0|0
  • ... resim...

0|0
    0|0
    • Pardon yanlışlıkla oldu sorun hakkında da çok sıkıntı yaptığın, sürece başına bela olur o yüzden kararında rahat ol

• ailemin fakir olması ve tüm umutlarını bana bağlaması benim ise onları mahçup etmeme isteğim.

1|0
    0|0
    • ailem her ne kadar baskı yapmasa da benden umutlu olduklarini görebiliyorum sorun da burada başlıyor zaten ben kendimi değil ailemi düşünüyorum

• Dert etme

1|0
    0|0
    • inaninki öyle olmuyor işte önümde bir sınav var ve umudum yok ben bittim yapamam diyorum şimdiden neden böyle oldu bilmiyorum umutsuzluk sardı resmen dört bir yanımı

• benim tek sıkıntı lys değil hatta o bir hiç ailevi sıkıntılarım ve maddi sıkıntılar ayrıca kendime bile anlatamadıgım sıkıntılarım var

• @Gibörtıl hiç bişey can dan önemli değil Allah aşkına bende geyim ailem bilmiyor intihar mı edeyim

Kızlar Ne Diyor 4

• hayatımızın en güzel dönemlerinde stres sıkıntı üzüntüyle uğraşıyoruz ya

1|0
    0|0
  • toplum aile komşu ana bacı vs. baskısı :D korkma bunlardan etraftaki herkes bişey söylüyor

1|0
    0|0
  • Toplum baskısı

1|0
    0|0
  • Çok haklısın

1|0
    0|0
Yükleniyor...