Aleviler neden oruç tutmaz?

Aleviler neden oruç tutmaz? Aleviler neden oruç tutmaz? Aleviler neden oruç tutmaz?

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• aleviler dinin değiştirildiğine (yanlış anlaşıldığına) inanıyorlar. mesela kadının örtünmesinde de sadece dikkat çekecek kadar gösteriş "hoş karşılanmaz" (kınamak kesinlikle yoktur ) türbanlı birinin çok pahalı giyinmesi de sorundur onlara göre kadın ve erkek için ölçü aynıdır "dikkat çekmemek" oruç olayına da aynı şekilde bakıyorlar gösterişe karşılar. tabi anlattıklarım felsefesi işin. kötüsü de illaki vardır.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Yine bir bilgi kirliliği. Arkadaşlar çok mu bilgisizsiniz yoksa trol müsünüz anlamıyorum. Ben de Alevi değilim ama bunlar herkesin bilmesi gereken şeyler. Aleviler Muharrem ayında oruç tutarlar. Zaman farklı sadece ama Sünniler gibi olayı galeyana getirmedikleri için, kimse bilmez.

3|2
    0|0
  • Müslümanlar. Tutarlar. Kim diyo tutmuyolar?

2|1
    0|0
  • Namaz kılanı var, oruç tutanı var..:Onlarda kendi içinde ayrılıyor diye biliyorum

1|0
    0|0
  • çünkü alevilik bir din değil felsefedir.

3|2
    0|0
  • alevıler ıle HZ ALİ yi çok sevenler diye iki kısma ayırman lazım HZ ALİ yi sevenler oruc tutar namaz kılar diğerlinın diğer tarafda yeri yok :)

0|0
    0|0
  • cunku onlar alevi

0|0
    0|0
  • Farklı bir oruç tutuyorlar diye biliyorum daha ağır

2|1
    0|0
  • Orucun alevilikle sunnilikle alakasi yokki grup olarak degilde kisi olarak bakmak lazim ornek ben ramazan disinda icmedigim gun yoktur oructa agzima surmem orucumu tutarim kiselerin kendileriyle alakali bir durum

0|1
    0|0
  • onların inandıkları oruç ayı başka ama müslümanlığa önem verenler hepsini tutar

0|1
    0|0
  • 3 gün tutarlar diye biliyordum

0|1
    0|0
  • Kim diyor tutmaz diye?
    ben yılda 2 dönem oruç tutan alevi çok tanıyorum.

1|1
    0|0
  • tutuyor onların orucu farklı sadece

0|1
    0|0
  • Biz muharrem ayında 12 gün matem orucu tutuyoruz sonra bide hızır orucu tutuyoruz o da 3 gün

0|1
    0|0
  • alevilerde oruç tutar ama bu zamanda değil ölüm orucu var

0|0
    0|0
  • ALEVİLER saat 12 den sonra yemek yemiyorlar yani sahura kalkmadan oruç tutuyorlar

0|0
    0|0
  • Inancsizlarda ondan

0|0
    0|0
    • Gerzekli kiz neler diyor baksana apdal sendemi ondansin ln ors. Ccugu etmedign klmadini ulan senin kalibina tukurim bn pis kafir serefsz carpilacan be beyinsz it

• Karsimdaki bayanmis miktr sendenmi ogrenecm ln bn kimle konuşacağımi bak bak su salagi savunuyo gersekali

• bundan sana ne?

0|0
    0|0
  • Aleviler muslumanmi sanki resmen namazla dalga geciyorlar Allah basinizi kapatin diyor onlar zorla kizlarina karilarina actiriyorlar oruc tutmuyorlar bizim peygamberimiz Alidir diyorlar ona bakarsan hristiyanliktada İsa peygamber muslumanliktada Hz. Muhammed s. a. v de alevilik bir mezhepse nasıl bizim peygamberimiz Ali derler?

0|0
    0|0
  • Valla ben anlamıyorum başka müslüman ülkelerden ramazanda oruç tutmayıp siyasilerin karar verdiği ayda oruç tutan ülkeler bile var. mesheplerde çok farklılıklar var. gerçekten ilginç

1|0
    0|0
  • Onların orucu haram yememektir

2|1
    0|0
  • aslında ramazanda üç gün oruç tutar bayramda da bayram namazı yerine aynı saate bayram cemi yaparlar. bayram ceminde ihlas süresi fatiha falan okurlar. Kuranda ramazanda sayılı günlerde oruç tutun diye bir ayet varmış onu refarans alırlar. ondan dolayı 30 gün sabit tutmazlar. sayılı günlerde tutarlar en az 3 gün.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Onların başka orucu var diye biliyorum

0|1
    0|0
  • Ya her haltıı yesinler bu Müslüman kılıklı kişiler sonra ben namaz kılıyorum oruç tutuyorum on numara kulum. Yoook ya. Alevisi sunnisi yok bunun.

0|1
    0|0
  • Muharrem orucunu tutuyoruz çünkü

1|2
    0|0
  • 12 imam oruçları var onların ondan sebep

1|1
    0|0
  • Onlar önceden tutulduğunu zannediyolar onlar için. Önceden namazda kılınmış güya. Bütun millet enayi bir siz akillsiniz

0|0
    0|0
  • Kendi oruclari var 12 gunmu ne

0|1
    0|0
  • Onlar da tutuyorlar diye biliyorum :/

0|0
    0|0
  • Çünkü Muhammed'in peygamberligini değil Ali yi kabul ederler. oruç Hz muhammed in dininin gereğidir. doğal olarak onlar müslüman olmazlar.(Hz muhammed i kabul edenler haric)

0|0
    0|0
  • Hobi sanıyorlar herhalde farzı

0|0
    0|0
  • Bazisi tutuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...