Bilinçli işkence neden?

Tam şu anda karar verdim buna. Neden yıllarca enayi gibi hayatımın aşkını ya da namı diğer doğru kişiyi bekleyeyim? Neden kendimi olası ilişkilerden, yaşanacak mutluluklardan, hayatının tadını çıkarmaktan mahrum bırakayım? Neden evlenip de kendime işkence edeyim? Tek kişiye bağlanmak neden? Bir insan evlenmek zorunda mo illa ki? Özellikle bizim toplum söz konusuyken kadınlar. Neden evde kalmış deniyor evlenmeyen kadınlara? O kadar saçma bir düşünce ki. Neler kaybediyoruz haberimiz yok kendimizi bu düşüncelerle sınırlayarak. Bir kadın özgür olmalı, bağımsız olmalı. Yaşamayı bilmeli, kendi ayakları üzerinde durabilmeli, evlenmek ya da çocuk yapmak için progrlanmadığının farkında olmalı. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? (Saygı çerçevesinde lütfen)

1|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Ne zaman ki sevgiye olan güvenin inancım zedelendi bende seninle aynı düşünceleri paylaşır oldum.

Evlenmek, çocuk sahibi olmak, tek bir kişiyle ömrünün sonuna kadar yaşamak, onunla birlikte yaşlanmak..
    Bunlar çok büyük emek isteyen şeyler, peki o emek neden verilir, nasıl verilir?

Eğer öyle biri çıkarsa karşına , bütüüün bunlara değecek, o zaman hiç düşünmeden basarsın nikahı.
    Ama yinede aramamak lazım , gözlerin aramamasi , dilin sormamasi lazım bulmak için birini.
    O zaman bütün büyü bozulur, su gelen geçene bakan insanlardan farkımız kalmaz, 50 kuruş versene trek diyen insanların araması gibi olur bizim arayışımız sonra..
    Halbuki bu kadar emek isteyen şeyler ucuz olmamalı değil mi 🚶

1|0
    0|0
    • Ben ucuz olmamasına bişey demiyorum. Tabiki kimi insan için değerlidir ama bir o kadar da zordur yürütmesi (kendi ailemden ve çevremden de gördüğm ladarıyla) Dediğin gibi benim de sevgiye daha doğrusu aşka olan inancım kalmadığı için böyle düşünüyorum. bir açıdan bakınca da gerçekkten tüm bu evlilik, çocuk şeyleri bana çok kısıtlayıcı geliyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• Beklemek biraz tercih meselesi ve bekleyen insanların çoğu da toplum dayatması sonucu bunu yapıyor. Tek kişiye bağlanmak, evlenmek, çocuk yapmak zorunda değilsin elbette kendi isteğinin dışında. Bunların da kadınlıkla ilgili şeyler olmadığını düşünüyorum zaten.

1|0
    0|0
Yükleniyor...