Deizm hakkında bilgisi olan var mı? Burda deist olan var mı?

Deizm hakkında bilgisi olan var mı???Burda deist olan var mı???

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Deizm; 17. ve 18. yüzyılda ortaya çıkmış tüm dinleri reddeden Tanrı'yı sadece bir ilk neden olarak kabul eden yani tanrının varlığına inanan inanç felsefesi şeklidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yaratıcıya inanma ama Peygamberlere veya dinlere inanmama. Yani Tanrı bizi yarattı ve bıraktı diyorlar işte :D

1|1
    0|0
  • Deizmi herkes dinleri ret eden yalnızca tanrıya inanan inanış biçimi olarak görür fakat Deizm de Ateizm gibi tanrıları ret eder ve Ateizmin aksine bir yaratıcıyı kabul eder. Tanrı ile yaratıcı aynı şey değildir. Tanrı; sonsuz güçlü, sonsuz merhametli ve dünyaya müdahale eden bir varlıktır. Yaratıcının ise çok geniş tanımları vardır. Dünyayı yaratıp giden bir varlık olabilir, yaratıp ölen bir varlık olabilir ve ya bir varlık olmayıp evrenin oluşmasına sebep olan simetri kırımını yaratıcı olarak bile görenler vardır. İşte Deizm bu yaratıcılardan aklına uygun olanını kanıt olmaksızın kabul eden inanış biçimidir fakat çoğu Deist yaratıcı evreni yaratıp bıraktı olarak bakar olaya.

1|0
    0|0
  • göktanrı inancıdır kanks :D

1|0
    0|0
  • Aslında hiçbir şeye inanmayan ama akıllarını kullanabildikleri için bazı olayları bir türlü çözemediklerinden,"ulan galiba Allah var "düşüncesine kapılmış, beyni çalışan ama henüz kalbi tastikte sıkıntıları olan insan türlerinin inançlarıdır. Kendilerini daha fazla düşünmeye davet ediyorum.

Mesela Kuran da nasıl oluyorda 7 kat gökten bahsediliyor.(kitap yok ya)
    Geçen gün sanırım 5 yaşında bir kız çocuğu 4 katlı binanın balkonundan düştü (koruyan melek yok ya) ölmedi.

0|0
    0|0
  • Deizm : tanrının var olduğunu inanis ama dinlere inanmama eski türklerin goktanri inancı diyebiliriz :)

1|0
    0|0
  • Buradayız !!

1|0
    0|0
  • Olamaz mi? Olabilir :D

1|0
    0|0
  • Göktanrı inancı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • deizim hakkında bilgim var deist değilim

0|0
    0|0
  • Deist tanri vat ama gerisi yok der diye biliyorum

0|0
    0|0
  • bu işlerle uğraşma contayı yakarsın :)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• bilgim var :)

1|0
    0|0
  • Deistim.

1|0
    0|0
  • Beni sokmaya çalıştıkları insan grubu :D Yaratıcıya inanıp bırakıyorlar. Nirvanaya ulaşıp zirvede bırakıyorlar yani anlayacağın :D

0|0
    0|0
  • bir yaratıcı var ama dinler yok temelde bu

1|0
    0|0
  • Bir yaratıcı vardır ama dinler yoktur

1|0
    0|0
  • Hiç bir inanci olmayandir

1|0
    0|0
  • Yaratıcıya inanırlar ama dinlere inanmazlar. Genelde bigbang'in belirsizliği yüzünden bu inanca sahip oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Allah yolundayız

0|0
    0|0
  • Once upon a time...

0|0
    0|0
  • Oney ki

0|0
    0|0
  • sadece Allaha inanıyolar çok saçma ona inanıyosan onun yarattıklarına needen inamıyosun ki dimi

0|0
    0|0
Yükleniyor...