Tecavüz ve açık giyinmek?

Brezilya'da 11 dakikada bir cinsel saldırı yaşanıyor. Fark ettiyseniz, çok rahat giyinen bayanlar mevcut. Ülkemizdeki bazı şahıslar, bizde yaşanan tecavüz olaylarını Din'e ve bazı şeylere yüklemeye çalışıyorlar.

Ama görünüyor ki, dediklerinin hepsi boş.

Sizin düşünceleriniz neler?

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Tecavüz barbarlığı için dünya genelinde tecavüz korkutucu boyutlarda İslam ülkeleri ya da Avrupa, Abd farkı yok.

Nasıl ki katil her yerde aynı sapık da aynı sapık. Bence erken yaşta ya da uzmanların bildiği daha uygun zamanlarda her bireyin psikolojik testleri yapılmalı ve gerekli önlemler alınmalı.

İlla kötü bir şey mi olması gerekir ki bu toplumsal yaramız oldu artık erkek çocukları da tehdit altındayken daha güçlü cezalar vb. yaptırımlar lazım ki yapamasınlar.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Söz konusu olan şey yozlazmışlık, müslüman olmak değil. Arap zihniyetinin hakim olması. Yoksa git Türki Cumhuriyetlere bak bakalım bu şekilde mi? Brezilya -Meksika gibi- çivisi çıkmış ülkelerden biri. Uyuşturucu kartellerinin cirit attığı sokakta infazlar yaptığı, kafa kesip diri diri adam yaktığı, hatta küçücük çocuklarını astığı bir yer. Dünya genelinde zaten sıcak iklimde yaşayan insanlar daha bir yoz, daha bir tahamülsüz. Sebebi o.

0|0
    0|0
    • Gaziantep'in, Ankara'dan daha iyi bir seviyede olduğunu düşünüyorum?
      Yobazlık bakımından Ankara'yı daha yobaz görüyorum.
      Birçok konu bakımından Antep'in daha önde olduğunu düşünüyorum.

Bence yobazlık, havanın sıcak olmasına bağlanmamalı.

Arap zihniyetinin de bir yerde hakim olduğunu düşünmüyorum. Bunu algı oluşturmak olarak görüyorum.

• Göreceli bir kavram. Sadece bir düşünce.

• Kardeşim, neyin görecesi, bu işin görecesi falan yok. Göz var izan var, göremiyorsan görmek istemiyorsan o başka.

Kızlar Ne Diyor 9

• Dinle ne alakası varmış cidden çok merak ediyorum.

0|0
    0|0
    • Bazıları, yobazlığın İslam dini olduğunu söylüyor. Tacizlerin İslam dininde daha fazla olduğunu söylüyor da.

• Söyleyenlerin onlardan farkı yoktur.

• Dünya nin sonunun geldiğini düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • bakılsın diye açıyorum erkeklerin bakması ve taciz edilmek de zevk veriyor

0|0
    0|0
  • Dinle ırkla ilgili bir durum değil tamamen karaktersizlik

0|0
    0|0
  • Ben çarşafla da gezsem, etekle de giysem, çıplak da gezsem kimsenin bana dokunmaya dahi hakkı yoktur.
    Tabii dinin de buna büyük katkıları var.

0|0
    0|0
  • Bunu bir erkek olarak düşündüğün için tebrik ederim 😊✋

0|0
    0|0
  • Brezilya halkı da dinine bağlı. Ateist oranı Türkiye kadar.

0|0
    0|0
  • Adam kardeşim ise kız ne yapsın türbanlansak gene yapar şerefsizler konuşturmayin beni şimdi 😒

0|0
    0|0
  • Ya açık giyinmek ile ilgisi yok bu işin emin olun. Ben de çocuk yaşta tecavüz e uğrayıp 18 yaşında hala tranva etkisinde biriyim yardım için buraya gizliden yazdım "iyi olmuş, zevk almaya baksaydın vs" yazan oldu çok sayıda hatta on kişiden 8i böyle yorum yaptı böyle bir insanlıktan yoksun ülkede dünya da adamlar kaz A bile tecavüz ediyor normal

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• onun bunun cocukları ıste ... ulan herif gözlerinin önünde karısını bıçaklar öldürür aile meselesi diye sesleri çıkmaz... biri minietekle tecavuze ugrasın neymıs oda ole cıkmasaymıs yok tahrık etmıs falan ... hangi kitapta yazıyor lan bu ... dini pis işlerine alaet edenler hepiniz alınabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Hicbir gerekce, bir kadini taciz etme hakki vermez kimseye.

0|0
    0|0
  • Tek bizim ülkede var sanırdım ya.

0|0
    0|0
  • Bir insanın niyeti tecavüzse bu karşıdakinin giyimiyle ilgili değildir. Niyet belliyse gerisi boş. Kendi sapıklıklarınızı kadınlara yüklemeyin. Herkes istediği gibi giyinebilir.

0|0
    0|0
  • az kur anı kerim okusalar ne yapmak gerektikleri yazıyor kapanın diyosun adam bana bakacak diye kapanmam diyo ye ya... ğı otur o zaman ne diyim

0|0
    0|0
  • Arap ülkeleri dışında heryerde rahat giyiniyor insanlar ve Brezilyanın %81 i katoliktir yani hristiyan. 4 kutsal kitaptan birinin dini hatırlatayım. Tecavüz edenleri bidaha gözden geçir.

0|0
    0|0
    • Tecavüz edenler %19'luk kesim mi oluyor?

Yalnız 4 kutsal kitaptan olması ne alaka onu anlayamadım?

Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

• Kimlikte hristiyan veya müslüman yazmasıyla iş bitmiyor ki?

Müslüman olup, mümin olabilmek önemlidir.
      Adamın kimliğinde Hristiyan yazabilir, ama bu adam ben ateistim diyor veya ben deistim diyor?

Yani ülkenin genelinin dindar olması bence yanlış bir cümle. Bilemeyiz kimin nasıl dindar olabileceğini. Mossad ajanı bile Müslüman hoca yetiştirip insanları kandırmış. Nasıl bilelim kimin ne olacağı?

• %80in %80inide mi ajan? :) Yapmayın yani. Nerde tecavüz yaşanıyosa genellikle sizin din kitaplarınızdan birine orda daha çok inanılıyor. Sen çoğunluğu açık yapabiliyosun o ülkede de ben çoğunluğu hristiyan yapınca mı savunuyosun? .

• türkiye bursası kuralı var orda kural yok burda yaşamak istiyorsan öyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...