Ateist birisine nasıl dinimizi anlatirsiniz?

Misal adam karşınızda ben inanmıyorum kardeşim bana kanitla diyecek peki siz ne yaparsınız etkilersiniz

0|0
9|9

En İyi Kız Görüşü

• Niye etkiliyim ki? Arastiran akli basinda bir insan zaten musluman olur. Er ya da gec. Islami ilk etapta anlamakta zorluk cekersin. Kuranin ayetleri belki agir gelir ilk basta. Ama zamanla yasadikca yasadiklarindan ders cikardikca dusundukce tecrubelendikce aklettikce bir bakarsin ki islam kadar mutevazi iyiligi jsteyen mukemmel bir baska din yoktur. Ateistlige sira gelince.. ateistlik kavrami var ama bir insan tam bir ateist olamaz. Bu mumkun degil. Cunku allah her insani yaratirken bir yaratici olduginu anlayabilmesi icin fitratini ona gore duzenlemistir. Bir insan dag basinda kimsenin olmadigi yerde de yasasa kendi kendine her seyin bir tlyaraticisi oldugunu idrak eder ki allah hic bir kulunu da bos birakmaz zaten. O kisinin allahi bulmasi icin onune bazi seyleri cikarir muhakkak. Insanlarin ateistim demesinin asil sebebi hic bir dine mensup olamak istememesidir. Tum dinleri sacma bulur. Ama ozune indiginde mesela ornek veriyorm islamla ilgili bilgisi cok yetersizdir, onyargilarla doludur, mesela musluman olarak gorunen birinin yaptigi yalnisi beyni almaz. Bu muslumansa ben musluman olmam der. Ama unutur ki o gordugu musluman sadece bir kuldur insandir ve yalnis yapabilir. Mukemmel olan musluman degil islamdir. Bunlari bu sekilde yorumluyorum. Cunku ben de eskiden ateistim heralde derdim kendim icin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç uğraşmam defalarca basite indirgeyerek herkesin kolayca anlayabileceği şekilde izah ettim ne şekilde olursa olsun ikna olmuyorlar. onun upraştığına değmez ikna olmadıkları gibi kurano benden daha iyi bilemezsin diyor.
    Allah yok diyor ispatla inanacağım diyor göremediğin bir şeyi ispat edemezsin diyor. akla ve mantığa inanıyormusun evet diyor o zaman bana aklını gösterebilirmisin diyorum gösteremiyor ama akıla inanıyor. ama allahı inkar ediyor. gördüğün gibi hiç bir şekilde ikna olmuyorlar. onun için uğraşmaya gerek yok aklı olan hakikati araştırır öğrenir öğrenmez ise akibeti aşikar...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ateist olan bir insan çoğu dinler hakkında bilgi sahibi olmalıdır da ateist olmalıdır. mesela ben deistim ailem müslüman müslümanlığın ne olduğunu bilioyurm kuranı da defalarca okudum o yüzden bir müslümanla bunu konuşup tartışmam çünkü cidden saçma sapan şeyler diyolar. adam inanmıyorum dio diğeri çıkıo hadisler söylüo ironik. islam aptallar topluluğu bence. ama gelenek gibi oldu türklerde.

0|0
    0|0
  • İnanmamakta ısrar ederler onlar Kur, an-ı Kerim, i dört beş kere okumuş insan emin ol ki bizden daha çok biliyorlar

0|0
    0|0
  • Niye inandırmaya çalışayım ki o seni ateistlige inandırmaya çalışıyor mu? Saygı duyar susarım

1|0
    0|0
    • Hani dinlerin ne kadar detaylı biliyorsan oda o kadar biliyor

• Eminle ateistlerin çoğu senden benden iyibiliyor her dini

• biliyordur diye ima kullanamazsın. Sadece düşünceni paylaşıyorsun. Dünyada henüz islam dinini araştırmamış o kadar çok insan var mı misal Türkiyede başı kapalı çok insan var? hangisi kapalı olduğunun asıl sebebini biliyor mu? yoksa ailesinden geldiği için ya da baskı sonucu ortaya cıkan durum mu? demek istediğim ailede ne görürsen onu alırsın ailen sana saz ögretirse sazcı olursun ilahi dinletirse ilahi dinlersin yani ne görürsen onu uygularsın

• Kurandan kanıtlar vererek anlatirim

0|0
    0|0
  • Kendi derdi bisey demem

0|0
    0|0
  • Anlatmam

0|0
    0|0
  • Alırım elime kuranı zaten aradığımız bütün cevaplar var.

0|0
    0|0
    • ne anlatırsın adam inanmıyor zaten Kuran-ı kerime neden inansın ıspat lazım

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben sizin dininizi sizden daha iyi biliyorum zaten, eskiden çok din dersi aldım.

0|0
    0|0
  • anlatmam yansın cehennemde

1|0
    0|0
  • 3 büyük din diye söylenen islam, musevilik ve hristiyanlık hakkında bilgim var. Kuranı iki defa okudum ailem müslüman olduğundan ve ateistim şu an. Masal kitabından farkı yok bana göre yani dini bana anlatsan gülerim sanırım

0|0
    0|0
  • Anlatmam

0|0
    0|0
  • Bilimi kullanırım

0|0
    0|0
  • inanma derim :l onlamı uğraşıcam yahu

0|0
    0|0
  • denedim olmadı

0|0
    0|0
  • ışid videoları izleterek :) çünkü gerçek islam tam olarak o :)

0|0
    0|0
    • Işid in İslam ile alakası yok. Işid siyonistler tarafından goz boyamak icin cikarilmis bir kukladan oteye gidemez.

• @RoyJones_ bak ne dedin islam sancağı altında yaşıyorsun. Tartışma bitmiştir. Dinlerin sancağı ülkesi toprağı olmaz. İnsanların dini olur. Kendi kendini çürüttün. İslam benden birşeyleri yavaş yavaş alıyor. Ülke git gide karanlığa batıyor bir anda alamaz zaten dikkat çeker. Adım adım özgürlüğü yiyor. Çünkü islamın doğasında bu vardır nihai amaç şeriattır ve şeriatte kahrolsun özgürlük diyen bir sistemdir.

• Devletin anayasasında laiklik yazar fakat Türkiyenin büyük kısmı Müslümandır. Bu yüzden neden İslam ı benimsemis bir ulkede yasiyorsun diyorum.
      Sende ne gibi bir kısıtlama yaptı diyorum cevap veremiyorsun.

Yükleniyor...