Dinsiz insanlar hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Dinsiz olan insanlara bakis aciniz nedir?

...

0|1
25|26

En İyi Kız Görüşü

• Canlarım onlar, ben de onlardan biriyim iyi ki varlar

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İslamı beğenmedikleri için Ateist olmuşlar ama bir diğer dinlerin kutsal kitaplarını okusalardı keşke, belki başka bir dine yönelirlerdi. Hepsi müslümanlar aslında yaş 50 olduğunda islama geri dönecekler, ben inanmıyordum, Hristiyanlık kafama yattı, Hristiyanlığı seçtim. Onlara Hristiyanlık desem bana diyecekki müslümanlık daha mantıklı falan dicekler. Küçükken hristiyanlar hakkında nasıl bir yalan uydurma din eğitimi almışlarsa artık. Hristiyanlığın Yahudilik bozuldu diye geldiğine inanan cahiller var, Hristiyanlığı Hristiyanlardan öğrenirsin, İncilden öğrenirsin

0|0
    0|0
    • Ama su gercekki incili felan degistirdiler hep o ne olcak

• Tanrı sözü değişmez, İncil Tanrıdan esinlenerek yazılmıştır, sen hiç İncil okudun mu, okumadıysan bir ara oku, içinde İsanın öğretileri, mucizeleri, iyi şeyler var. Kur'anı da Türkçe okumanı tavsiye ederim, aradaki düşünce, dil farkını gör

• İncildeki amaç Hristiyanlığın esaslarını anlatmak, zaman içerisinde eski kelimeler değişmiş olabilir ama anlatmak istediği, vermek istediği düşünce değişmedi, Kur'andaki gibi farklı manalar, çelişkiler görmedim

Kızlar Ne Diyor 24

• Bisi dusunmuyorum jsjsjsjs. Ama ne bilim müslüman olmasa bile insan bir seye inanmalı. Yani inancsızca yasamak sacma 😊

1|0
    0|0
    • Niye illa biseye tapma istegin var?

• Biseye tapma degil. İnançsız olan insan amacsızca yaşar diye bir şey var. Ve ben zaten birseye tapmak için müslüman olmadım. Dogru olan bu sonuçta. 😊

• Dinsizden korkulur

0|0
    0|0
  • Olabilir. Herkes bir şeye inanmak zorunda değil

0|0
    0|0
  • herkes istediği gibi yaşasın inançlı veya inançsız. normal karşılıyorum. Çoğu kişi inançsız insanlara ön yargıyla yaklaşır falan ama şöyle ki bu ülkede inançlı nice insan binbir çeşit suç işliyor önemli olan insanlık ve vicdan diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • Her koyun kendi bacağından asılır. Olabilir normal birşey. Hayatını neden yaşadığını tam olarak kavrayamayan insanların bulunduğu bir durum genelde.

0|0
    0|0
  • benim düşünmeme gerek yok Allah çok güzel düşüncek öteki tarafta

2|0
    0|0
  • saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey

0|0
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum. Kendi tercihi.

0|0
    0|0
  • Dinsiz olduklarını

0|0
    0|0
  • Hiç bir yere ait olmadıklarını ama aynı Zaman da dipsiz bir özgürlükleri olduğunu düşünüyorum. Herkesin fikrine saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Herhangi bir dine mensup insanlara nasıl bakıyorsam onlara da aynı şekilde bakıyorum.

0|0
    0|0
  • Nötrüm bu konuda

0|0
    0|0
  • Acıyorum.. birsürü şeyden mahrum kalıyorlar..

0|0
    0|0
  • bence O'nun olduğunu biliyorlar bazıları ama sanki somut sebepler arayıp yokmuş farz ediyorlar

0|0
    0|0
  • Bişey düşünmüyorum insan olup olmaması önemli

0|0
    0|0
  • Nötr.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey

0|0
    0|0
  • Olayları daha mantıklı değerlendiriyorlar, muhabbetleri enfes oluyor, her konuda konusabiliyorsun

0|0
    0|0
  • Nötr

0|0
    0|0
  • Dinsiz olduklarini

0|0
    0|0
  • Kendilerini sadece felaket bekliyor
    Dahasi yok
    Dinsizler bunun havali bisey oldugunu dusuyorlar
    Ama yazik
    dinsiz arkadasim vardi ona cok uzulurdum
    simdi nerelerdee Allah bilir
    Zaten Tanri isterse kulu ona inanir
    demekki dinsizler asla Allah katinda olmicak kadar hep aciz zavalli olucaklar
    her seyi bilimle kanitlamaya calisirlar
    sanki insan ilk yaranandan beri bilim vardida
    analarinin karnindan profesor cikmislar

1|0
    0|0
  • Dinsiz olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Zararı kendine

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Şeriate göre mürtedin (dinden çıkan) katli vacibtir..

Nasıl ki domateslerle dolu kasanın içinden çürük olan domates alınır ki diğerleri de bozulmasın...
    Aynen öyle de safdil zihniyetleri, toplum huzuru açısından mürtedin hükmü katli vacib olur..

#Vesselam

1|1
    0|0
    • Dinsizleri oldurmek lazim diyorsun yani cok yobazsin

• @Ragnar_Lodbrok 2. ve 3. paragraflarını okudum da, daha iyi anlatılamazdı...

• @Ragnar_Lodbrok noktayı koymuş. Avrupa tarihini biraz okusalar bir şeyler öğrenirler belki. Reform ve Aydınlanma çağlarıyla beraber avrupada medeniyetin nasıl yükseldiğini, ortadogunun neden bu halde kaldıgını anlarlar belki diyeeceğim ama öyle bir kapalı gözle bakıyorlar ki göremezler. Böyle devam ettikleri sürece müslümanlar sömürülmeye devam edecek.

• Her turlu iliskide gözüm kapali guvenecegim insan tipi.

Farkindaligi gelismis kismindan bahsediyorum.

Ben dinsizim diye takilip 3-5 kelime edemeyecek salt İslam dusmanlarini kast etmedim.

1|0
    0|0
  • Fena insanlar degiller muhabbetleri daha iyi.

0|0
    0|0
  • Dinlerin olmadığı huzur dolu bir dünya istiyorlar.

0|0
    0|0
    • Peki dinlerin ne gibi zarari var? Dinler olmasa huzurlu dunya olacagi ne malum

• Ahaha yoruma haykırdım

• Gormedim vala haklisin :D

• Acıyorum. Ama yapacak bir şey yok. Gördüklerime dua ederim yani. Allahü teâlâ Hidayet nasip etsin :)

2|0
    0|0
  • Neye inanıp inanmadıkları bağlamıyor beni. Bu konuda kendi iradeleri geçer akçedir.
    Ama benim ya da başkalarının inançlarına hakaret amaçlı ya da provakatif davrandıklarında hoşuma gitmiyor açıkçası...

0|0
    0|0
  • düşünsel evrim sürecinde bir basamak öndedirler ı think :D

0|0
    0|0
  • Okuyan, düşünen, sorgulayan insanlar olduklarını düşünüyorum. 297 bin kanıtı olan evrim teorisinin görünmez adamlardan üstünlüğünü anlamış olduklarını düşünüyorum. Takdir ediyorum onları. Çok iyidir onlar. Kafa kesmezler, tecavüz etmezler çünkü cinselliği istedikleri gibi yaşarlar sevgilileriyle. Milletin bacak arası düşünecekleri son şey olur genelde hepsi eğitim seviyesi yüksek çağdaş insanlardır. Şiddete meyilleri yoktur sorunları konuşarak çözerler. Candır onlar.

0|0
    0|0
  • Kendi halinde bir dinsizse pozitif ya da negatif birsey dusunmem ama dinsiz degilde din dusmani ise o zaman benimde dusmanim olur. Birde yorumlardaki gecen dinsizler dusunur, sorgular, bilimde ileridedir gibi sehir efsanelerine katilmiyorum. Dinsiz arkadaslarim var kendilerini herkesle esit goruyolar ama bazi cicegi burnunda heyecanli dinsiz arkadaslar nedense olaya din dusmanligindan ve dindarlari asagilamaktan basliyorlar. Cık cık cık cokk yanls ayıp size

0|0
    0|0
  • Boş beyinler

1|0
    0|0
  • Düşünüp kendilerince bir karara varmışlar.
    Düşünmüşler.
    Saygı duyarım.

1|0
    0|0
    • Dine inananlarin dusunmedigini dusunuyorsun peki?

• Hayır. Sorgulayıp kendilerince bir fikre varmışlar dedim.
      Çarpıtma

• Carpitma gibi amacim yok, ama soykeeigin sey o anlama cikior

• hiç birşey insan olarak bakarım bakış açım değişmez

0|0
    0|0
  • Dinliler hakkındakilerden farklı şey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Herkesin dini kendine. Ben kendimce çok dindar bir insanım ama 2 en yakın arkadaşım biri ateist biri deist ve maşallah çok iyi iletişimimiz. İnsanlığına bak derim. Eğer Allah isterse ısındırır kalbini islama.

0|0
    0|0
  • Dinsiz olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Dine gelmelerini isterim ama en önemlisi saygi duyarim

0|1
    0|0
  • Bisindusuunmjyorum

0|0
    0|0
  • Özel olarak hissettiğim bir şey yok, insanlığına bakarım.

0|0
    0|0
  • dinsizse dinsiz beni ilgilendirmez ama durup benim dinime laf atanları yakasım geliyor :l

1|0
    0|0
  • Hiç bişey

0|0
    0|0
  • Saygı duyuyorum bir şey düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • bisi dusunmuyorum kafaya takacak daha onmeli konular var cunku

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey

0|0
    0|0
  • Zeka ve mantıken herhangi bir dine mensup olan insanlardan daha üstün olduklarını düşünüyorum. Bakınız Tanrıya inanan insanlardan demedim çünkü tanrıya inanıpta dinleri kabul etmeyen insanlarda da zeka açısından bir parıltı vardır.

0|0
    0|0
  • Bunu marifetmiş gibi anlatmadıkca inançlı insanlara sataşmadıkça sorun yok

2|0
    0|0
Yükleniyor...