Mutlaka sonuna kadar izleyin... Siz de duyarlı mısınız?

Çok etkilendim bence herkesin izlemesi gereken bir video dikkat edilmesi gereken bir şey.

Güncellemeler:
bazı soruların neden bu kadar görmezden gelindiğini gerçekten anlamıyorum cinsellik kategorisinde olmadığı için ya da bir insanlık örneği olduğu için mi bu tür sorular hiç görülmüyor Burda olma amacınız sadece tatmin olmak mı ya da ne bilim bir şeyler görmek mi? Bu kadar nasıl körleştiniz ya da ne zaman duygusuz acımasız oldunuz bir kızın acık secik fotoraf attıgında yorum bombardımanına tutan sizler neden şimdi suskunsuz ya da umursamaz

38|8
75|27

En İyi Kız Görüşü

• Her zaman tebessüm ederim. O kadar sevimli oluyorlar ki o güzel gözlerinin içindeki masumiyet insanı mestediyor. 😊
    Bunu hatırlamamıza vesile olduğun için teşekkürler fedaa 😊

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 74

• Ben hiç böyle bakanları fark etmedim açıkçası. Benim ilk okulumun 3te 1i engelli çocuklar ile olduğu için biz onlar ile büyüdük. Bence bütün okullar öyle olmalı. Yılda bir iki kere bütün okulun diğer 3te 2sini engelli olmanın nasıl olduğunu görmeleri için bazılarımızı tekerlekli sandalyeye oturturlardi, bazilarimizin gözlerine ışık geçirmeyen gozluk takarlardi. Ses gecirmeyen kulakcak. Koltuk degbekleri vesaire butun gun oyle gezerdik ve oyle gezmek bizim gorevimizdi. Gercekten cok seviyordum okulumu. Cok sey ogrendim. Her an herkez engelli olabilir.

1|1
    0|0
    • aynı durumu bende yaşadım gercekten önemli empati kurabilmek için

• Aynen fakat ben biraz daha farklı bakıyorum 3 yıl görme engelli adam için çalıştım ve çok iyi arkadaş olduk. Doğuştan engelli olduğu için hiç hayata küs değildi aynen bizim gibi yaşayıp düşünüyorlardı. Fakat sonradan engelli olanlara acimamak imkansız. Çünki feci tepresyona girip hayata kusenleri biliyorum. Bir düşünsene denizin mavi rengini artık görememek. Allah onların yardımcısı olsun ve kimseyi bunun ile imtihan etmesin inşallah

• benim ikizim doğuştan görme engelli adam benden daha çok hayattan zevk alıyor o farklı tabiki

• Gozlerimden yaslar aktı yemin ediyorum bizlere insanligin ne oldugunu hatirlattigin icin cok tesekkur ederim boyle faydali bir soru icin emin ol aklimdan cikmayacak

0|1
    0|0
  • Bu videoyu izledim. Bu ve bunun gibi bir çok video izledim aslında. Ne kadar uygulayabiliyorum bilmiyorum ama hiç değilse empati kuruyorum.

0|1
    0|0
  • İnsanin yüregine dokunabilecek bir video.. Keske herkese bunu anlatabilsek.. Paylasim icin tesekkurler😊

0|1
    0|0
  • Gülümsemek bulaşıdır :) teşekkür ederim paylaşım için :)

0|1
    0|0
  • Toplumuzun niye bukadar ileri (!) olduğunu gösteriyor işte.
    Fotoğraflara yorum yapmak varken buda neyin nesi...

0|1
    0|0
  • Ağladım resmen. Tuylerim diken diken oldu. Ben asla onlara öyle hor gözle bakmam. Umursamayanlar utansin! Onun sondaki mutluluğu paha biçilmez.

0|1
    0|0
  • Gülmenin, gülümsemenin ve hatta küçücük bir tebessümün bile hayatımıza kattığı değeri anlamak anlatmak adına en güzel video. Çok güzel olmuş elinize sağlık.

0|1
    0|0
  • Eksilmez.
    Her zaman gülemiyom, sadece o halde değillermiş gibi davranıyom.

0|1
    0|0
  • Yaptığım tek şey görmek.
    Uzun uzun bakmalarım, yolumu değiştirmelerim olmuyor.
    Evet fazlasıyla üzülüyorum ama bunu belli etmiyorum. Hastalığından çok yaşattıklarımıza..

0|1
    0|0
  • Ben onların kendilerini kötü hissetmemeleri için bakmıyorum çoğu zaman bizler gibi bir eksikleri yokmuş gibi davranıyorum. Allah şifa versin tüm hastalara

0|1
    0|0
  • Mutluluğu daim olur inşallah keşke böyle herkes gülümsese insanlara gülümsediğimde tanıyor musunuz diyen oluyor bende Hayır sadece gülümsedim diyorum ne garip keşke herkes birbirine hayat dolu ve sevgiyle baksa

0|1
    0|0
  • duyarlıyım vakit buldukca ilgilenir vakit geçiririm bu arkadaşlarımızla. gercekten cok mutlu oluyorlar

0|1
    0|0
  • degerli bir paylasim sagol.. ne yazikki öyle robotlastik ki artik duygularimizi hislerimizi düsüncelerimiz..

0|1
    0|0
    • düsüncelerimizi kontrol etmiyoruz hislerimizi kaybediyoruz allah göstermisin aklimizida basimizdan allah korusun gitmesin

• Hiç. gerek yok izlemeye

0|1
    0|0
  • Video görünmüyor

0|0
    0|0
  • video çok güzel be.

0|0
    0|0
  • Çok güzeldi duygulandım bunu herkeZin izlemesi lazım

0|1
    0|0
  • duyarlıyımdır evelallah :)

0|1
    0|0
  • Çok duygulandim gözlerim doldu :)
    Herkes kötü değil iyi insanlar çok var aslında sadece kötü insanlardan dolayı maske takmışlar ben bunu insanları tanidigimda fark ediyorum

0|1
    0|0
  • Ay çok güzellll

0|1
    0|0
  • Ben hep gülümsedim onlara ve gülümsemeye devam edeceğim😊 baksana nasıl da mutlu oldular

0|1
    0|0
  • tüylerim kalktı

0|1
    0|0
  • Cok guzel olmus 😞 ya duygulandim 😥

0|1
    0|0
  • Farkli insanlara aciyarak bakmiyorum. Herhangi birine baktigim gibi bakiyorum.

0|1
    0|0
  • Her zaman tebessüm eder el sallarım bir çocuğa gülümsemek için mazerete de gerek yok aslında.

0|1
    0|0
  • Çok guzeldi. Gülümsemek tebessüm etmek cok kıymetli çok önemli bir sey. Maalesef hayat kargasasindan unutuyoruz hrm başka insanlara hem kendimize iyilik yapmayı gulebilmeyi. Hem tebessüm sadakadır. :)

0|0
    0|0
  • Hani video gozukmuyoe

0|1
    0|0
  • İzledim ya duygulandım

0|1
    0|0
  • Duyarlı olmak için çabalarım. Ama onlar için yeterli olur mu bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    44

Erkekler Ne Diyor 27

• Neden suskun olduklarının cevabı, neden ciddi soruların altına kaynakların yapıldığı, dalga geçildiği; neden önemsenmesi gereken şekilde sorulmuş mühim şeylerin başlıkları altında abuk subuk guru ve gizli yorumlarının olması sebebiyle aynı. Yani işin özü, aslında o kesim buraya sadece toplum içindeki ''ezikliğini'' gidermeye geliyor, klavye kahramanları yani...

Paylaştığınız konu ise çok mühim; toplumda adeta oradaki bayanın bahsettiği gibi ötekileştirmeye çalışıyor insanlar bu şanssız kesimi. Aslında o kadar da kolay ki onları mutlu etmek ve özel hissettirmek ufacık bir çabayla. Her zaman söylerim; gülümsemeyi bilmeyenin yanımda işi yok diye... Ben gülümsemenin önemini çok acı tecrübelerle öğrenmiş ve hamdolsun hiç eksikliğini yaşamamış biriyim; ''rahatlığın battığı'' ve gülümseyi bilmeyenleri de pek tutmam çevremde :)

Güzel paylaşım tebrikler.

0|1
    0|0
  • Ben çok duyarsızım.

0|1
    0|0
  • Ya ben mesela tekerlekli sandalyeyle gelen birisi ya da topallayan birisi karşıdan geldiğinde utanıyorum. Bakamıyorum yüzlerine. Yoksa bende bakıp gülümsemek isterim. Selam versem yanlış anlaşılırım diye veremiyorum. Ama içimde herkese karşı bir hoşgörü ve sempati var. Bunu biliyorum.

0|2
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Olması gereken bu.. iyi video. 👌

0|1
    0|0
  • Lafa geldimi maşallah sizden iyisi yok işte anca lafta işte. Hergün görüyorum böyle mal gibi bakıyorlar acıklı acıklı Lan yaprağam o insan değilmi niye kendi kendinize akıl edemiyorsunuz illa birinin sizi dürtmesi mi gerek.

@fedaa güzel paylaşım teşekkürler

0|1
    0|0
  • gülümsemiyorum gülümsemicem de. çünkü insanlar bana sadece gülümsemiyor igrenç igrenç bakıyolar da arkamdan konuşuyolar

0|1
    0|0
  • tebrik ederim güzel bir paylaşım olmuş zaman zaman yanlarına gidip elini sıkarım ama biraz korkardım ailesi yanındakiler bir şey dermi diye ama paylaşımınızı görünce korkumun yersiz olduğunu gördüm teşekkür ederim :)

0|1
    0|0
  • Duygulandırdın reis ya :/

0|2
    0|0
  • izledim... hakikaten gülümsemek onları mutlu ediyo.. :)

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Çok güzel ve anlamlı

0|1
    0|0
  • Video yarim arkadaş.

0|1
    0|0
  • Islemem

0|1
    0|0
  • "Gerçi artık kimse kimseye gülümsemiyor" İşin özü burada. Ne kadar sorunlu bir millet olduğumuzu düşünüyorum. Güvensiz, sevgisiz, gergin, bencil...

0|0
    0|0
  • bodyguard

0|1
    0|0
  • bunu izlemiştim güzel video

0|1
    0|0
  • Bu neya

0|1
    0|0
  • Esnemek gibi gülümsemede bulaşıcıdır. Video icin tesekkurler

0|0
    0|0
  • Hayir duyarli degilim.

0|0
    0|0
  • ağlattın be...

Ha kutuplarda bir eskimo genci
    Ha da afrikada garip bir zenci
    Farketmez ne dili ne dini ne rengi
    İnsanız İnsana Saygımız vardır..!

0|0
    0|0
  • Çok anlamlı. Ben de hep üzülerek bakardım onu farkettirdi bana. Artık gülümsemeye çalışacagım.

0|0
    0|0
  • Video görünmüyor

0|0
    0|0
  • Teşekkür ederim kardeşim gerçekten çok güzel bir video :)

0|0
    0|0
  • Harikulade gerçekten.. 👏🏼

0|0
    0|0
  • çok güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık

0|0
    0|0
Yükleniyor...