Sevgilimle beraber yaşıyoruz imam nikahını kime kıydırabiliriz?

3 yıldır aynı evde kalıyoruz, ailem evlenmek için okulumun bitmesini bekliyor. Bu arada günaha girmek istemiyoruz, imam nikahını kimler kıyabilir? Bildiğim kadarıyla normal imamlar resmi nikah olmayınca kıymıyor

0|1
8|27

En İyi Erkek Görüşü

• İmam nikahı bu gayrimuslum cocuklar piyasaya cikmadin ortada pic kalması diye imamlar resmi nikah olmadan kilmaz yasal değil bunun cezasi var

0|0
    0|0
    • İmam disindan imam nikahı bu kimsenin kılması o nikahı Allah katinda dgru kilmaz amaç helalin olmasını sağlamak da yaptgn yanlis

• Yahu güzel bir şey yapmak istiyorum ağzıma ettiniz yani nikah kıydırmak istiyorum yardım istiyorum yazılan yorumlara bakın ya ne kadar saçmasınız

• Sacma olan ben degilim olani soyledim herseyi yasal yoldan yapmsk gerekir aksi halde bunun onune gecilemez herkes ne niyetle oldugu belli olmaz peygamber efendimizin zmaaninda degiliz inssnlar cok kotu devir cok kotu

En İyi Kız Görüşü

• Dini nikahın belli kuralları vardır bir hocaya gidip bunu öğrenebilirsin ama şuna dikkat et içini rahatlatmak adına yapma kuralları taşıyor isen yap En basiti ailelerin ve çevrenin duyması gibi bunlar olmadıkça nikah geçerli olmaz sadece gönlünüzü hoş tutmak için yaparsınız

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Gel ben koyam kanks pardon kıyam

0|1
    0|0
  • Adnan Oktar 😂

1|0
    0|0
  • hoca kıyar ama onlarda resmi nikahı istiyorlar

0|0
    0|0
  • imama gerek yok 3 tane müslümanın önünde ikinizde birbirin, izi kabul ederseniz olay biter.

0|0
    0|0
    • O Nasıl oluyo?

• Müslüman bir erkek, Hanefî mezhebine göre, Müslüman iki erkek şahit yanında, evleneceği kıza, (Seni hanım olarak aldım) der, kız da, (Ben de, seni koca olarak kabul ettim) derse, nikâh olur.

• 3 yıl sonra yeni mi geldi aklınıza :D

0|0
    0|0
  • Yasak artik kafaniza gore nikah kiydiramiyosunuz.
    Uc yildir girmisiniz girceginiz kadar ne kadar onem veriyosunuz duygulandim gercekten

0|0
    0|0
    • hadi ordan

• Ya bir git kardeşim ya trollicek başka bir konu bul kendine

• ciddiyim sen asil uc sene ayni evde yasayip simdi mi haci hocaligin tuttu trolleyen kim acaba

• İmamlar işte adı üstünde :D

0|0
    0|0
    • Soruyu tekrar okuyun

• Alakası yok kıyıyor işte. Dini açıdan önemli dersin kıyıyorlar yapan arkadaşım var.

• Resmi nikah isterler ilahiyattan arkadaş bulun

0|0
    0|0
  • Müslüman, abdesti olan bir erkek kıyabilir. Tabi ki en az iki erkek şahit eşliğinde

0|0
    0|0
  • gizli nikah olmaz

0|0
    0|0
  • Anayasa mahkemesi o engeli iptal etti yanılmıyorsam iptal etti imam nikahı değil dini nikahtır onun adı cami imamları ya da kuran kursu hocaları nikahı kıyar tabiki şahite lazım en az iki şahit.

0|0
    0|0
  • Suç kıyılması. Az sabredin sizde

0|0
    0|0
  • Fetva olarak imam nikahı resmi nikah olmazsa kabul olmaz sadece dua yerine geçer ;) boşa uğraşma yapan kiside fayda sağlamaz

0|0
    0|0
  • Gunaha girmek istemiyorsun ama sevgilisiniz o gunah degil mi sanki

0|0
    0|0
  • önce resmı sonra dini

0|0
    0|0
  • İmam hatip lisesinden birini ayarlayabilirsin

0|0
    0|0
  • dini nikah diye bir şey yoktur bilginiz olsun..

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Saim Yeprem, İslam dininde ''dini nikahın'' olmadığını belirtmiş.

0|0
    0|0
  • imam nikahının şartlarının oluşması gerekli... kafana göre kıyamazsınız

0|0
    0|0
  • sora ortadaa kalıcan yapmayın abuk subuk işler

0|0
    0|0
  • en yakın imama :)

0|0
    0|0
  • Tövbe estafurullah

0|0
    0|0
  • 3 yılda işlemişsinizdir zaten işleyeceğiniz kadar günah :)

0|0
    0|0
  • sırf cinsel ilişkiye girmek için imam nikahı mı kıydırcaksınız

0|0
    0|0
    • Hayır aynı evde yaşamak da haram el ele tutmak gözlerine bakmak da haram

• o zaman aynı evde yaşama imam nikahıda kıyma aynı evde yaşamak için imam nikahıda kıyılmaz

• Aynen oyle

0|0
    0|0
  • Hiç yapmadınızmı yani

0|0
    0|0
  • anormal imam mı var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İmam efendiye

0|0
    0|0
  • adı üstünde imama tabikide :D

0|0
    0|0
  • Bana

0|0
    0|0
  • 3 yıldır aynı evde kalıyorsan günah kısmını pek takmıyorsun bence 😂

0|0
    0|0
  • Bizde düşünüyoruz

1|0
    0|0
  • Resmi nikah olmadığı sürece imam nikahı ile yaşamak doğru değil ki.

0|0
    0|0
  • Aileler bılmeden geçerliliği varmıki dini nikahın

0|0
    0|0
    • Allah katında bir nikah sonuçta, aileler bilcek olduktan sonra resmi nikah kıyarım zaten

• Duyurulması şart dıye bılıyorum ben bence ıyı arastır

Yükleniyor...