Siz ne düşünüyorsunuz?

Siz ne düşünüyorsunuz?
Sevgili arkadaşlar , daha önce gayrimüslüm olan kişilerin, sonradan islama yakınlaşmalarıyla gösterdikleri duruş , bizim gibi doğuştan Müslümanım diyenlerden çok farklı geliyor.. Kuran ı en iyi şekilde yaşamlarına yedirme gayretindeler.. İnandığım için bunu yapmak zorundayım deyip, daha dik bir duruş sergileyebiliyorlar.. ayrıca akılcı davranıyorlar.. Ve bunu dış görünüşüne de yansıtmaktan çekinmiyorlar.. Ben de inanan bir insan olarak , Artık örtünme kararımı uygulamak istiyorum. ve bana göre doğru örtünme şekillerinden biri de bu.( eşarbı göğüsünün üzerini de kapatıyor) Fakat Türkiyede böyle bağlayan kadınlara yobaz ve bağnaz gözüyle bakılıyor. Suriyelilere benzetiliyorlar.
Ülkemizde hem dini bütün yaşamak isteyen , hem de çağın şartlarında akıllı ve kariyerli olmak isteyen kadınlar biraz huzursuz hissettiriliyor ve kabul görmüyor maalesef.

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bıktık bu muhabbetlerden, nasıl kapanırsanuz kapanın ama şu hükümetin kullandığı boş laflarla bizi kandırmayın,

0|0
    0|0
    • siyasal konulara ilgi duymuyorum, şahsen o boş sözler neler?
      bilime , eğitime , kitaplara , ve barışçıl bir dünyaya önem veriyorum. ve gecemi gündüzümü bu vasıfta geçirmeye çalışıyorum..
      sanırım sizin tavrınızı benimsemiş insanların bakış açılarında , hiç bir zaman kendimizi görememekten korkuyoruz..
      ( çünkü başörtüsü : siyaset söylemleri paralelliğine o kadar odaklanmışsınız ki, insanların kişiliğini görmeden acımasızca yargılıyorsunuz.. bunu muhtemelen cevrenizdede aynı rahatsızlığı verecek şekilde yapıyorsunuz..
      lütfen daha objektif olun. teşekkürler

• öncelikle Yazdıklarından sonra tekrar okudum ilk sorunu, ve cevabını kusura bakma Acımasız yargılamak istemezdim böyle biri değilim ama lütfen kendi pencereniz küçük diye cevaplarımız acımasız hissedilmesin, kapanmayla ilgili öyle bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum, ister Suriyeli gibi kapan ister başka türlü şu bir gerçek kapalı bakanlar var, kapalı memurlar var, yani her yerde kapalı var artık halada insanlar bize böyle bakıyor deme artık, siyasetle ilgilenmem yalanınada kimse inanmıyor artık boşuna uğraşmayın,

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu insanların çoğu Müslümanlığı müslümanlardan öğrenmedikleri için böyleler akıl ilim ve Kuran'dan öğreniyorlar

0|0
    0|0
    • gerçekten ben de bu yönde düşünüyorum.

• Doğrusu bu çünkü bizde hurafelerle yaşıyoruz...

• Keşke istemekle olabilecek bir şey olsaydı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...