Cinsiyet ayrımcılığı yapan AKP'ye bir kadın nasıl oy verebilir?

Dünkü olayı biliyorsunuz malum kişi çalışan, çocuk yapmayı erteleyen kadın yarım kadındır dedi.

Bu resmen cinsiyet ayrımcılığı, kadını çalışmaya uygun görmeme, kadını geri görme değil midir.

Buna rağmen bir kadın nasıl bunlara oy verip kendisini küçültebilir anlam veremiyorum?

5|1
14|23

En İyi Erkek Görüşü

• Yav derdi su diplma tartismalarini unutturmak. Malum mahkeme karariyla erisimi falan engelletince iyice koseye sikisti. Ortaya bir laf atip milleti birbirine dusurmeye calisiyor.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyedeki kadınları ortadoğudaki kadınlar gibi cahil, dünyadan bir haber, kadın olmayı kocasına itaat ve hizmet etmek sanan, erkek ne derse doğrudur anlayışıyla yaşayan kadınlarla karıştırmış olsa gerek. Akp iktidarı boyunca kadın ölümlerinin günden güne artmasına karşılık iktidarın hiçbir tedbir almaması da kadına verdiği değerin yansımasıdır

1|0
    0|0
    • Mesela adamın kafasına esiyo sokaktaki kadını kaçırıp tecavüz ediyo sonra öldürüyor veya şerefsizin teki gidip kendisini boşayan kadını öldürüyor. Devlet bunu nasıl önleyebilir sence? Bence bu tür şeyler tamamen ebeveynlerle alakalı devletle değil.

• yanlış anlaşılma olmasın da aman

• yok yanlış anlaşılacak bir şey yok

Erkekler Ne Diyor 22

• Kadın değildir. Kadın olma bilinci yoktur. Köledir, tacizlere boyun eğendir, kördür, fotosentez yapıyordur.

3|0
    0|0
  • Ya insanların siyasi ve dini görüşlerini sorgulayarak hiçbir yere varamayacağınızı ne zaman anlayacaksınız. Senin hiç Ak Partiye oy veren çok sevdiğin bir arkadaşın yok mu? Sen atıyorum Chp'ye oy veriyorsun diyelim. Sen peki o adamların söylediklerine neden kulaklarını tıkıyorsun? Çok mu farklılar sanıyorsun? Mhp çok mu farklı?

İnanın bana o meclise giren herkes birbirinden farksız. 2. Üniversite mezunuyum. Uzmanlık alanlarımdan birisi de Uluslararası İlişkiler. Bir partiden teklif de geldi ama kabul etmedim. Kabul etsem 2 yıl içinde çok büyük ihtimalle meclisteydim. Neden kabul etmedim. O kadar soğudum ki bizim ülkedeki siyasetten. İnsanların hiçbirisi siyasetin s'sinden habersiz siyaset yaptıklarını sanıyorlar. Meclise girip hakkınla iş yapmaya çalışsan bir parti bayrağı altına girmeden zor. Bir parti bayrağı altında siyaset yapsan hemen yafta yiyorsun. Herhangi bir partiden siyasete girsem sırf dahil olduğum partiden dolayı bana hakaret etmeyen, küfür etmeyen, iftira atmayan kalmayacakken ben ne diye siyasete gireyim dedim.

Benim arkadaşlarımda hemen hemen her partiden insanlar var. Ve çoğu benimle alakası olmayan partilere oy vermiş insanlar ama biz birbirimizi kırmıyor. Hiçbir siyasi/siyasi parti için birbirimize girmiyoruz. Zira o meclisteki hepsi birbirinden farksız. Hepsi kendi çıkarları için hareket ediyorken ben kardeşim dediğim zor zamanımda yanımda olan insanla neden birbirimize gireyim? Neden onu kaybedeyim siyasi görüşünden dolayı? Neden saygı duymak varken onları hor göreyim. Bırak beyni yok mu düşünsün kendince doğru olanı seçsin ya banane. İyi olan kazansın arkadaş.

İnan bana arkadaşlarımla siyaset konusunda aramızda ayarlamış olduğumuz bu seviye sayesinde çok daha kaliteli bir iletişimimiz var. Aileme gelince evde de herkes farklı şeyler düşünüyor. Bu güzel bir şey herkes aynı şeye inanıyorsa hiç kimse düşünmüyor demektir. O yüzden insanların düşüncelerine nefret kusacağınıza saygı duyun.

1|0
    0|0
    • Hangi partilinin gerçek niyetini bilebiliriz? Bilemeyiz sana sağ gösterir sol vurur. O yüzden doğru bulduğunu destekle doğru bulmadığına karşı çık ama insanların da kendi hür iradeleriyle yaptığı seçimlere saygı duy ki sana da saygı duysunlar. Hiçbir siyasi için kendini parçaladığına değmez.

• Bir parti %50-60 oy alıyorsa hiçbiri düşünmüyor demektir çok dogru söyledin.

• Bak hala insanlara nefret kusmanın peşindesin. Ve hala insanların seçimlerine saygı duymaktan uzaksın. Bir parti %50 %60 oy alıyorsa çoğunluk hemfikir demektir. Ancak bu insanların düşünmediğini söylemek ancak bağnazlık olur. Zira kendi düşüncene ters düştüğü içindir bu da. Burada herkesin aynı düşünmesi adına bir sıkıntı yok. Zira %40'ı bu insanlar gibi düşünmemekteyken %40 bile içinde farklı ayrılıklara gidiyor. Yani çok normal her şey.

Fakat senin gereksiz bir hazımsızlık içine girdiğini görüyorum buna gerek yok. Hiçbirisi annen değil baban değil. İnsanların geçici süre için seçtikleri insanlar. Ve kimseyi savunacağım diye kendisi parçalamanın anlamı yok. Hiçbir partiyi savunmak ya da herhangi bir partiyi yerden yere vurman sana hiçbir şey kazandırmayacağı gibi sadece kaybettirecektir. Bunu anlamanı diliyorum. Zira bunu anlamazsan hep kaybeden olacaksın.

• sen lafı yanlış anlamışsın. akp yi sevmiyon diye behane arama :) Adam güzel seyler söyledı ama herkez anlamaz. RTE düşmanları sizi :D çatlayın emi :D

1|2
    0|0
    • Siz ortadogu kafasında devam edip gelişmeyi bekleyin. Kadının aşağı görüldüğü toplumlar geri kalmıştır her zaman.

• Valla bu kafayla kalmayacak zaten.

• bu kafayla olmasaydık kalmazdı zaten siz körsünüz. neyse enınle daha fazla konusmaycagım kardesım yeterlıdır bu kdar

• Tabir yanlış Akp'li değilim ve her zaman ki gibi saçma konuştuğunu düşünüyorum.(yarım kadın vs.) diyerek. Ama bir kadının kariyeri için de çocuk yapmayı reddetmesi bana saçma geliyor, bu kişisel görüşüm. İkisi bir arada yapılabilir. Ama iş için anne olmayı resdetmek saçma bence.

2|0
    0|0
    • Erteleyip daha sonra yapabilir. Hiç yapmıyorsa onu ben de kabul etmem ancak eşler öyle karar aldıysa da bundan kime ne?

• Evet eşler öyle karar aldıysa kimse karışamaz, ben bunu onaylamıyorum zaten. Ben kendi eşim böyle düşünürse diye konuştum. Kariyerim daha önemli, ben çocuk düşünmüyorum derse evlilik bitebilir benim açımdan.

• Kafası çalışmayan kadın olamaz mı, bir sürü..

2|2
    0|0
  • Seviyorlar demek ki

0|0
    0|0
  • Hele laflara bak : ) Neymiş cinsiyet ayrımcılığıymış falan filan.

Erkek çalışmadığı zaman ne biçim adamsın çalışsana diyorsunuz dimi. O zaman cinsiyet ayrımcılığı olmuyor.

Çalışan , çocuk yapmayı erteleyen, ret eden kadın yarım kadındır !

0|0
    0|0
    • Kafalar güzel arap zihinliler sizi!

• Okumadığınız her halinizden belli zaten.

Ayrıca hiç Kur'an okumamış olduğunuz her halinizden belli islam tarihini iyi araştırın islamın yayılması savaşla işkenceyle olmuştur IŞID'de selefidir yani islamın ilk halini benimser haliyle barbar olmaları gayet doğaldır gerçek islam budur islam barbarlık dinidir.

• Her partide bu cümleyi kurabilecek salaklar var. Bu cahillikte cümleyi CHP'liden de, MHP'liden de, HDP'liden de duydum. İşinize geleni alıyorsunuz.

1|0
    0|0
    • Bu cümleyi bir partinin başkanının söylemesi apayrı bir şey

• Bence bir farkı yok.

• Ayrıca diğer partilerin başkanlarının kurduğu cümleleri de biliyoruz. Vekili olduğu ulusu aşağılayan başkanlar gördük.

• Daha neler senin algın bozulmuş. Orada vurgu anne olmak. Hoş bir tabir değil tabiki ama senin çektiğin yer de alakasız. İçindeki kini boşaltmak için bahane arıyosun

0|0
    0|0
  • Biyandan öyle diyor ama bir yandan da kadına istihdam sağlıyor. Öyle bir düsmansınızki. Iyi bisey yapsa inanmazsınız. Bunu dese (anlamadan eleştiriyosunuz) 100 kere paylaşırsınız

0|0
    0|0
  • Vermenize gerek yok biz yeterz knk

0|0
    0|0
  • veirriz sanane

0|0
    0|0
  • Atatürk ve kadın düşmanlıklarını anlamaya çalışmaktan vazgeçtim... Tek emin olduğum hastalıklı ruh yapıları olduğu...

0|0
    0|0
  • ya onlar sanki ne tepki geleceğini bilmiyor mu? akıllı insanlar yönetiyor o partiyi. gündeme istedikleri gibi şekil veriyorlar.

0|0
    0|0
  • hoşlarına gidiyor

0|0
    0|0
  • bizim ki gibi bağnaz halka sahip tek milletler islam coğrafyasındaki milletler araplaştırdılar bizi. Tengri biz menen !

0|0
    0|0
  • Cinsiyet ayrımcılığı yapmayan Ak partiye oy veririz biz de sorun yok

0|0
    0|0
  • cahiller veriyor ne dersen de adamı peygamber yerine koyan bir milletten ne beklenir

0|0
    0|0
  • bnde anlam veremedim dogrusu

0|0
    0|0
  • Çocuğa anneye kadına önem vermiş ama senin o beynin biraz ters anlamış

0|1
    0|0
    • erdoğan sizi öldürse "bizim cennete gitmemiz için iyi niyetinden öldürmüştür" diyecek duruma gelmişsiniz

• bende senin söylediğin sözü öyle anladım öyle izah ettim :)

• @MortelDance peki öyle olsun

• Maalesef hala bu partiye oy veriyorlar

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Belki de mazoşistlerdir

3|2
    0|0
  • Benim kadınlığım evi çekip çevirmeyle ölçülmeyecek kadar değerlidir.
    Her kadın anne olmak zorunda değildir ki anne olmayanın kadınlığı yarım olsun. Utanç ve üzüntü duydum geleceğin çalışan ve anne olmayı düşünmeyen kadını olarak.

2|0
    0|0
  • tam bir saçmalık zaten laiklikten uzak bir partiden ne beklenebilir ki böyle bir partinin Türkiye' yi temsil etmesi utanç verici bir şey kadınların hem hala Ak parti ye hizmet etmesi ve ona oy vermesi kendini aşağılamasından başka bir şey değil böyle kafalar yüzünden de 53 yıldır Avrupa birliğine giremedik

1|0
    0|0
    • Laikliğe karşı olan %50 lik kesim laikliğe karşı olan partiye oy veriyor bunda şaşıracak ne var :D

• Bende bu laftan böyle bir sonucu nerenizden çıkardığınızı anlamıyorum

0|0
    0|0
  • Akepede olan bayanların uyanması ve bu sürüye ayak uydurmaması gerek.

0|0
    0|0
  • beyni ve görüşü olmadığı için

0|0
    0|0
  • Kafasi yok onlarin

0|0
    0|0
  • O zaman bizim ulkeyi baskasi yonetsin cunku hepsi bok icinde

0|0
    0|0
  • Doğru diyor

0|0
    0|0
  • Hayır değildir bunu erkek yapsa erkeğede söylenir yinede cinsiyet ayrımcılığımı olur

0|0
    0|0
    • Kadının yeri evidir diyorsun yani çalışmak kadınlara göre degil evde otursun ev işi yapsın çocuguna baksın..

• Hayır iş için çocuk yapmayı ertelemesin diyor.

• Yarası olan gocunur.. oda her insan gibi bir anne olmayı erteleyen kadın yarimdir dior ve zaten yine her kadının önünü açan is imkanı veren Türkiyeyi istediğiniz şekilde yasayacaginiz bir yere getiren bir adam.. siz zannediyorsunuz ki o gidince yerine chp ve mhp vs hdp gelince istediğiniz hayatı yasayacaksiniz? Emin olun yediğini ekmekte geldiğiniz ortamda soludugunuz havada onun hakkı var... sukredeceginize oturmuş işinize gelmeyecek şeyler için nankörlük yapiorsunuz?

0|0
    0|0
    • evet zaten rızkıda Allah değil Erdoğan veriyor o yüzden şükretmeliyiz öyle değil mi? mhp'de kongre yapılmasını engellemese mhp'nin başına geçecek olanlar ülkeyi erdoģandan daha iyi yönetir merak etme. ama durumun farkında olan erdoğan , bahçeliyi karşısına destekçisi olarak aldı ve onun koltuktan inmemesi için her şeyi yapıyor. muhalefet partilerine güçsüz kişileri getirirse tabi ülkeyi yönetecek kimse kalmaz

• @MortelDance bebeğim konuyu saptirma Erdoğan'ın bugün bu konumda olmasi evvel allahın izniyle bizim sayemizde unutma. .

• anlayamıyorum valla

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...