Kapat

Ne yapacağımı bilmiyorum hayattan zevk almıyorum?

merhaba ben 18 yaşımda bir genç kızım. babam siroz eskiden alkolikti. annem benimle ilgilenmek isteyip de ilgilenemeyen bir kadın. ne zaman benim hakkımda konuşsak en çok seninle hiçbir zaman ilgilenmediğim için üzülüyorum deyip ağlıyor. bir iş yerimiz var turistlerin geldiği. iş olmuyor. benim de onlarla çalışmamı istiyorlar. hele babam en mecburmuşum gibi davranıyor. geçen gece onlara onlarla çalışmak istemediğimi söylediğimde o senin halt yemen dedi bana. anneme söyleyince kızıyor bağırıyor. neymiş iki kişilermiş de bir eleman onlara ne kadara mal oluyormuş biliyor muymuşum da.
her hafta sonu beni iş yerine götürüyorlar. isteyip istemediğimi sormadan. bazen hoca ders yapacakmış diye (okul kursu varmış gibi) gitmiyorum bilseler ağzıma s... arlar.
annem hafta sonları arayıp bağırıp çağırıp kapatıyor bazen. iş olmadığı ve ben onlarla gitmediğim için.
bu sene lise sona geçiyorum. sınıfta benden başka kursa gitmeyen insan yok. benim paraya ihtiyacım var. zaten iş olmuyor. diyorum ki başka bir yerde çalışıp biriktireyim. kıyamet kopuyor.
günlük kazandıkları para anca dükkanı çevirip karnımızı doyurmaya yetiyor. kredi kartları icralık durumda. para artırmaları mucize olur.
çok bunaldım gidesim var bu evden okulum bile bitmedi mesleğim yok gidecek kimsem yok. deli olacağım hiçbir şeyden zevk almıyorum. hareketlerim sersemleşti. ne olur fikir verin yorum yapın. ben mi haksızım onlar mı?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Seni anlıyorum zor bir durumdasın. Ailene yardım et, onlara destek ol. Onlara konuşmak istediğini söyle. "Size gerçekten yardım etmek istiyorum, durumumuzun da farkındayım ama geleceğim için önemli bir dönemdeyim ve derslerime yeterince vakit ayıramıyorum. Yine size yardım ederim ama en azından ders çalıştığım zaman bana müsade edin. Bırakın da geleceğimi kurtarayım. Bu dükkanda çalışarak size bir yere kadar faydam olur ama eğer çalışır, okursam düzgün bir mesleğim olur ve size de destek olurum. " böyle bir konuşma yapabilirsin. Gerçekten derslerine çalışmalısın ancak o şekilde daha iyi bir hayata kavuşabilirsin. Ben de üniversite sınavına hazırlanıyorum ve zor bir dönem olacak ama çalışmak zorundayız geleceğimiz ve ideallerimiz için. Annenle babanı da ihmal etme onlara yukarıda yazdığım gibi düzgün bir şekilde kendini ifade et. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılma ve mücadeleye devam et.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Para kazanmak istiyorsun, seni anliyorum.. Ama kendi $ahsi fikrimi soylicek olursam, eger ki gerçekten fazladan bir elemana ihtiyaç duyuyorsa ailem, istesem de istemesem de onlara hayir diyemem cunku onlar benim ailem iyi kotu beni bugunume getirdiler, sen yine okuyorsun senin yasinda para skintisi çeken aileleri var diye okula gidemeyen kaç kisi var Turkiyede haberin var mi? eminim vardir..

Ama parayikredi borçlari için kazanip onlara destek olmak istiyorsan o zaman baska ama bunu onlara anlatman lazim, onlar için oldugunu , ve eleman alamiyorsaniz mecburen 2kisi daha SIKI çalisip idare etmeleri gerekiyor.. Ve onlara baska yerden çalisip kazandigin parayla destek olursun emin ol hayattan zevk almis olucaksin, cunku dusunsene dardasiniz ve senin sayende bir nebze de olsa rahatlicaklar..

Allah yardimciniz olur ins allah

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• bence biraz haksızlık ediyorsun , o kadar maddiyattan olumsuzluklardan söz ediyorsun , gemi batarken keman çalan adam umursamazlığı bu , o gemi şuanda su alıyor ve ailen sana çığlıklarla yanlarına gelmeni bekliyor , belki haklı olabilrisin düşüncelerinde ama işi kalkındırmak için fikirler verebilir uygulayabilir , bunları faaliyete geçirebilirsin , böylesine bitmişlik hissine kapılmazsın en azından..

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Sakin ol hiçbirşey olduğu yok olayları büyütüyorsunuz herkes zorluklarla karşılaşır kaçmak çözüm değil ders çalış ve üniversite kazan

0|0
    0|0
  • Gerçekten zor bir durum. Ama olaylara biraz da ailenin gözünden bakıp öyle çözüm bulmaya çalış. Örneğin kendi iş yerinizin neden iş yapmadığını düşün. Nasıl daha çok müşteri çekebilirim diye düşün. Kampanya vs yap.. Olmaz mı?

0|0
    0|0
    • işyerimiz turizm üzerine ve turist gelmediği için bu haldeyiz :/

• teşekkürler yorumun için :)

• Umarım kendine biraz daha dikkat eder ve toparlarsın.

• Allah yardım etsin.

0|0
    0|0
  • bencilsin

0|0
    0|0
  • Dogru zamani bekle. Az ailene destek cik.

0|0
    0|0
  • Çok genç olduğundan bazı şeyleride anlamıyoruz hepimiz böyleyiz yaş geçtikçe herşey anlam kazanacaj

0|0
    0|0
  • tiner çek

0|0
    0|0
    • çok mantıklı hey Allahım ya

• herşeyin bir çözümü var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...