DEISTIM ANNEME SOYLEYEMIYORUM?

Arkadaslar ben musluman degilim kendimi oyle hissetmiyorum ne kadar Allaha inansamda kitap peygamber felan inanmiyorum. Anneme soyledigimde saka yaptigimi zannediyor. Ciddi soyledigimdede kiziyor dindar bir ailede yasiyorum ne okuldakilere ne aileme ne arkadaslarima soyleyemiyorum napmaliyim

Güncellemeler:
Tamam arkadaslar cogunuz ise yaramayan goruslerinizi geri dondurme cabalarinizi sergilediniz muhtemelen size cehennem diye bir seyin korkusu olmasa hepiniz dinden cikarsiniz gelmis burda bana cehennemde yanarsin diyorsunuz oldugunuzde sadece olmus olcaksiniz size peri masallarinizla iyi gunler diyorum

1|1
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• tüh be gelemeden linç etmişler. dikkate alırsan bir kaç bişey söylemek istiyorum kesinlikle seni yargılamicam merak etme bizim aile kültürümüzün hala tabuları var o yüzden deistliğini onlara açmadan önce seni ne kadar anlayabileceklerini test etmelisin mesela dünyanın nasıl var olduğunu düşünüyorlar açıklayamadıkları bir durumla karşılaştıklarında hangi yolu izliyorlar. bu noktada seninde onlara biraz doğruyu anlatman gerekiyor ama son ana kadar tanrı ve dinler işin içinde kalsın zaten seni mantıklı gördükleri anda onlar onu ordan çıkaracaklardır. onlara evrenden bahset kapladığımız yeri göster dünyada ki uç inanışlardan bahset en eski en kalabalık dinleri anlat ama sadece anlat bir açılım olursa bu şekilde olur. burdakileri de çok takma oruçtan hep sadfkjsad

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende deistim.
    Müslüman bir ailenin çocuğum.
    Annem de kapalı üstelik.
    Bunu anneme söyledim, uzun zaman önce..
    Konuştuk ve uzlaştık.
    Ama yinede bunu herkese söylememi istemiyor.
    Bunu dillendirmememi rica etti benden.
    Sen yine inanma ama bunu herkes bilmek zorunda değil, bu konuda insanlarla munakasaya girmeni istemiyorum dedi.
    Bende öyle yapıyorum, sonuçta annem ❤

0|0
    0|0
    • Yanlış yapmış annen hemde çok kendinizi kaybetmeyin video paylaştım onu dinle lütfen. Cehennemde yanarsın yoksa!!!

Erkekler Ne Diyor 17

• Cami hocasına git ve görüş Bununla ilgili bir paylaşı yapacağım bunu mutlaka dinle.
    www.youtube.com/watch

Bunun videolarınıda izle kendine gelirsin şirk koşmaya gitmeden seni yoldan geri çevirmeye yeter. yoksa hocaya gitmeni öneririrm.

2|0
    0|0
    • Ben gelip size inanmamaniz için saldırıyor muyum?

• Sağol abi yazarım :)

• @Police_ Rica Ederim :)

• Bu soruyu burda sorman yanlış. Burdaki insanların çoğu müslüman (genelde öyle geçinen tayfa). Sana aşağıdaki sivri zekalının gönderdiği gibi video gönderip müslüman ol diyecekler. Sen bunu facebookta deist ve ateist sayfalarında sorup, onların bunu ailelerine nasıl söylediğini öğrenebilirsin. Mesela ben ateistim aileme söylemedim lakin oruç tutmamam, namaza gitmememden dolayı kızıyorlar. Bende ''Camiye ölmeye yakın ihtiyarlar gider, ben daha gencim, ne suç işledimde af dileyim'' deyip geçiştiriyorum. :D

0|0
    0|0
  • Allahın varlığına inanıpta, Allahın kitap peygamber gönderebileceğine inanmamakta çok değişik bir kafa :)

0|0
    0|0
    • Kitap gondermiste ondan once 3 kitap daha gondermis onlar niye korunmamista kuran korunmus sacmalik dunyayi yaratan buyuk bir guc var ama bu kitaplarla anlatilan gibi bisey degil

• Allahı ve yaşamı böyle algılarsan sıkıntı zaten, Allah her şeyi bir süreç içinde yapar, pat diye her şey oluvermez, diğer kitapların da bozulma nedeni bu, bunlar uzun konu böyle anlatmak zor biraz

• sana saygı duymicağını düşünmediğin hiçkimseye söyleme kendi huzurunu kaçırma

1|0
    0|0
  • Bize niye soyluyon

0|0
    0|0
  • dinini gizli yaşa. şimdi de bu moda oldu deist. bu ne arkadaş böyle olunca kendinizi havalı mı hissediyorsunuz. özenti bebeleri.

0|0
    0|0
    • Ozenti bebeliklle alakasi yok gorusume bu yakin celiskilerle dolu bir kitaba inanmak istemiyorum bu da ozentilik olmuyo nasil muslumanlik yobazlik degilse deistlikte ozentilik degil

• Reklam etseydim gizli sormazdim bu konu kafami karistiran bir konu ve burasida bir soru platformu oldugu icin burada sordum bbu arada muslumanlik zaten en buyuk reklam resmen 1 ay boyunca insan hic birsey yapamiyo oruc tutuyosalar gosteris yapmadan tutsunlar buna reklam demiyosan inancimada reklam demiceksin sen sonucta acikca musslumanim diyebiliyoszun ama ben deistim dediginde bunlaqar hep ozentilik oluyo

• ben de sana diyorum ki, inancını gizli yaşa, içinden geldiği gibi yaşa. annene babana arkadaşına sormana gerek yok. oruç tutmanın bir reklam kampanyası olarak yapıldığını nerden çıkarıyorsun. inançlar hakkında da, reklam olayını da pek anlamadığın belli oluyor.

• söylemek zorunda hissediyorsan sosyal ağlarda arkadaşlarınla konuş ailene mutlaka açılmak zorunda değilsin.

0|0
    0|0
  • Bak bu senin kendi tercihin kimsenin seni zorlamaya hakkı yok ama toplumumuzda hoşgörü ve özgürlük kavramları pek anlasilmiyor maalesef.

Sana tavsiyem ailene söyleme , sadece dindar degilim de okadar

0|0
    0|0
  • Söyleme.

0|0
    0|0
  • illa söylemek zorunda mısın? Bu Allahla senin aranda :)

0|0
    0|0
  • Merak ettiğim için soruyorum sizi deistliğe iten ne oldu

0|0
    0|0
  • kardeşim kjendine gel... ne ateisti wallahi bunun hesabı sorulur senden... eski hali, ne geri dön böyle gidersen sonun hüsran olur

0|0
    0|0
  • kimseye bişey anlatmak zorunda değilsin bu allahla senin aranda içinde yaşa

0|0
    0|0
  • Diğer dünyada görüşürüz tatlim

0|0
    0|0
  • okudun mu

0|0
    0|0
  • annene söylesen de ol kızım der. annenin deistin ne olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Söyleme o zaman.

0|0
    0|0
    • Soylemeyince onlarin sacma inanclarini gerceklestirmek zorundayimm mesala oruc tutmak istemiyorum ama bin tane laf ediyorlar

• Ne bok yersen ye

Kızlar Ne Diyor 1

• azınlıkta kalmış her düşünce gibi seninkide sevilmiyor boşver inandığın gibi yaşa onlar inandığı gibi bile yaşayamıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...