Ramazan davulunun çalması gerek var mı artık?

Ramazan davulunun çalması gerek var mı artık?

1|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki gerek yok ama burda amaç gelenekleri devam ettiriyo olmak.. günümüzde davulcuya güvenipte kalkan kimse kalmamıştır kanımca ama bir taraftanda hala geleneklerin yok olmadığını görmeninde verdiği bir iç huzurda yok değil hani..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yok, evet diyenler de sacmaliyordur. Ben gece 3'de bam gum gurultu yapan hirbolardan hakkaten cok usandim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Oruç tutmayanlarda var ve hastalığından dolayı tutamayanlarda var. Bence hiç gerek yok insanları rahatsız etmeye. Ben oruç tutsamda rahatsız olurum valla.

0|1
    0|0
  • Calsada olur calmasada artik dijital saat var ayrica teknoloji gelisti bu is biraz gelenek ve para ilgili bence

0|1
    0|0
  • Eski kültürlerden biri bence calmasi gerek. davulun sesine heyecanlanan çocuklar var hala çünkü

0|0
    0|0
    • Heyecan mı. Şimdiki çocuklar cep telefonu ile heyecan yapıyorlar

• :) korkutmuslar seni galiba

• Yok, ama bir gun organize olup bir kac davulcuyu dovecez illa. Baska turlu anlamiyorlar.

Seni bilmem de, brn sabahin dordunde davulla her uyandigimda ramazan ayina kufrediyorum. Kimseye bir faydasi olmadigi gibi, dine zarar veriyor bu dalak sacma uygulama

• Bizim mahallede çalmıyor zaten ama ülke genelinde bu uygulamanın kaldırılması lazım çok gereksiz.

0|0
    0|0
  • Var çalsın ben izliyorum

0|0
    0|0
  • zaten eski ramazanlardan eser yok bırakalım da onlar olsun

0|0
    0|0
  • o gelenek gelenek.

0|0
    0|0
  • Bence var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Saçma saçma isler

0|1
    0|0
  • Gerek degil gelenek oldugu icin calınmalı bu bizim kültürümüz.

0|0
    0|0
    • Gelenek değil bence çağ başka çağ artık

• Hep bu cag baska cag demizden geliyor basimiza bazi seyler yeni cagi kültürümizu yok ederek degil ustune koyarak kullanmaliyiz ayak uydurmaliyiz.

• Gelenek

0|0
    0|0
  • Var bence ozumuzu yansıtıyor bence

0|0
    0|0
  • 5-6 yaşlarında davulcunun sesine uyanır, sokağa koşardım heyecanla. 29 yaşına geliyorum sahur saatinde hala davulcunun sesini duyunca çocukluğumdaki gibi heyecanlanıp sokaktan geçişini izliyorum. Geleneklerimizin yaşatılması adına güzel bir uygulama. Umarım hiçbir zaman son bulmaz.

0|0
    0|0
  • Bence yok alevilerin oturumda böyle bişey yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...