Neden oruç tuttuğunuzu düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
Sanırım yanlış anlaşılmalar oldu , oruç tutanlara istinaden kötü bir şey söylemek istemedim (ben de tutuyorum) böyle bir şeyi kimsenin yapmaya haddi yok , sadece yalniz Allah istediği için mi tutuyorlar yoksa bu durumun başka iyi yanlarını da görebiliyorlar mi diye merak ettim

0|1
17|28

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman olarak görevimiz olduğu için. Asıl önemli olan bu görevden ne anlamalıyız? Tok açın halinden anlamadığı için bu çok güzel bir sınavdır herkesler için. Ayrıca ramazanda nasıl nefsimize haki olabiliyorsak, kendimizi bu şekilde şartlandırıp diğer günlerde de aynı şekilde nefsimizi kontrol edebileceğimizi görüyoruz.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Allah emrettigi icin yani farz oldugu icin tutulur oruc en basta. Vucuda yarari var saglik acisindan, açlarin halini anlamak belli bir surede olsa bu yetiyir dusundurmeye, nefsimizi köreltmek için, ramazanin tadi baskadır gerek akrabalik gerek insanlarla gerekte Allah ile bagimizin guclendigi aydır aslinda bu baglarin biraz daha zayif olan insanlar icin Allah ibadetlerimizi kabul etsin.

1|0
    0|0
  • 1. Farz diye tabiki

2. Nefsi terbiye etmek için güzel bir seçenek

3. Sağlıklı

Her anlamda güzel bence

1|0
    0|0
  • açlık en zor imtihandır imtihanların en zorunu yaşarız oruç tutmak berekettir oruç tutmak ALLAH ın bizlere emridir hadi bunlar seni tadmin etmedi hani yemeği beğenmeyip sofraya oturmayanlar varya ya da yemeğe bismillah sız oturanlar buldukları fazla nimetin şükrünü yapmayanlar ya da sokakta aç kalanlara dönüp bakmayanlar belki hallerinden anlarlarda kalpleri yumuşar oruç tutmanın faydası çok fazla nedenleri bunlar

1|0
    0|0
  • Allah için

1|0
    0|0
  • Farz oldugu icin

1|1
    0|0
  • hem farz olduğu için
    hem diğerlerinden farkmız olduğu için çnki tek müslümanlar tutyor
    hem fakirin halini anlamak için !

1|0
    0|0
  • sanırım erkekler huri kadınlar nuri kazanacak diğer taraftaa SD. a. SD:aS:

2|0
    0|0
  • İlk önce Allah rızası için. Açlıkla mücadele edenlerin halinden anlamak için. Vücudumuzun kendine gelmesi için. Sabretmeyi öğrenmek için...

1|0
    0|0
  • Ben tutmuyorum knk

2|0
    0|0
  • Eallah emrettiği için

1|0
    0|0
  • Nefsimizi terbiye edip aç olanların halinden anlamak için.

1|0
    0|0
  • huzur için

1|0
    0|0
  • Gösteriş yapmak için.

1|0
    0|0
  • Allah kabul etsin başka da sözüm yok...

1|0
    0|0
  • Farz ve Halden anlamak.

1|0
    0|0
  • Ben tutmuyorum ne güzel...

1|0
    0|0
    • Aslında tutmanın zevki ayrı , iftarın zevki ayrı hele kendine engel olma duygusu cok daha ayrı

• Sen sor diye

0|0
    0|0
  • 1. farz 2. Allah rızası için 3. vücudun sağlığı için

0|1
    0|0
  • Burda İbadetleri mi yargılayacaksın? İnançları yargılmaka sormak doğru değil öğreneceğin şeyi sor ama neden oruç tutuyoruz diyip tutan insanlarıda etkileme lütfen.. Beyinlerini karıştırma

0|0
    0|0
    • Beni yanlış anladın , ben de oruç tutuyorum ve kimseyi yargılamam sadece insanlar ne düşünerek oruç tutuyor dedim , sadece Allah emrettiği için mi yapıyorlar yoksa başka şeyler de düşünüyorlar mi dedim çünkü sadece bir şeyi Allah istediği için yapmak değil içinden gelerek severek yapmak da önemli

• Katılıyorum

• Teşekkürler sevgilerimlee

• İnsanlar şekil ibadetlere bayılır rituel olanlar gibi orn namaz oruç diğerleri adam olamdiklari için zor gelir

0|0
    0|0
  • Ben tutmuyom

0|0
    0|0
  • neden mi oruç tutuyoruz?

0|0
    0|0
  • Allah istediği için. Gayet yeterli bir cevap.

0|0
    0|0
  • Ne için oruç tuttuğunu bilmiyorsan Nıye tutuyorsun ki. Cidde'n bu kadar iq seviyemiz düştü mü

0|0
    0|0
    • Bunu ben biliyorum ama millet sadece Allah dediği için mi tutuyor diye merak ediyorum bir takım kişilik tespiti de denebilir de , sen bunu anlayamayacak kadar düşük iq lu musun

• 11 yaş sana küçümseme ihtiyacını gösteriyorsa devam edebilirsin , kimse için değersiz yargısı da yapamazsın çünkü tanımıyorsun beni , ben böyle biri ile ilgili daha fazla bir şey öğrenmek istemem zahmet etme

• Sıra gelmezki kücük hanım size iyi günler

• allah ın kesin emri olduğu için.

1|0
    0|0
  • şahsen ben tutmuyorum. böyle daha iyi

0|0
    0|0
  • Ben onların sırf günahlar ini silmek için tuttuğunu düşünmekten ziyade eminim kendileri söylüyor karıya kıza saklarız cumaya da gideriz diyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Sevap point için jsdkf

1|1
    0|0
  • Günahlarımizdan arınmak için tövbe etmek dua etmek bu ay çok makbul

1|0
    0|0
  • Oruc tutmuyorum. Farzlari yerine getirsin ki Allah cennet i versin gunah yazmasin sevap yazsin diye tutuyor bir cok insan . Allahla cikar iliskisidir bu
    Açın halinden falanda sahur- iftar -sahur seklinde 24 saatte en az 3 öğün yapanlar anlayamaz

1|0
    0|0
  • Allah kimseye kaldıramayacağı, yapamayacağı yük vermez. Eğer insan oruç tutamayacak yapıya sahip olsaydı orucu emretmezdi. Bazı şeyleri sorgulamaktan vazgeçin.

0|0
    0|0
    • Güncellemeyi şimdi gördüm, bende sana bir şey demiyorum yanlış anlama ama çok soru gördüm artık sinirlendim :d

• Ne demek biraz sert çıktım 😊✋

• Veriyor la bacim.. allah veriyor insanlara kaldiramayacagi yuku.. ben anlatmayim bunu. Yasarken tecrube edeceksin..

• Sağlık olarak mide dinlensin dini olarakta emir

1|0
    0|0
  • Allah rızası için oruç bir ibadettir Allahın bize şart sundğuu ibadeti yerine getirmek için tutuyoruz

1|0
    0|0
  • Allah'ın rızası için İbadet bu

1|0
    0|0
  • Dinimin geregi oldugu icin ibadet oldugu icin farz oldugu icin cennete gidebilmek icin vs vs

1|0
    0|0
  • Zayıflamak için düşünüyor birçoğu.

1|0
    0|0
  • Rıza-yı İlahi için

1|0
    0|0
  • Fakirlerin halinden anlamak için tutuluyo diye biliyorum ve bende o yüzden tutuyorum

1|0
    0|0
  • Bir meslek sahibi mevki sahibi olurken bile maddi manevi belli bedeller ödenir.
    Bazı olgunluklara empati duygusuna ulaşabilmek içinde insan olarak en büyük düşmanimiz olan nefsi kırmalıyız, törpülemeliyiz.
    O yüzden oruç tutuyoruz.

0|0
    0|0
  • Tutmuyorum

1|0
    0|0
  • Çünkü bol sevap

0|0
    0|0
  • Keyıften

0|0
    0|0