Ramazan davulcularını gereksiz buluyor musunuz?

Chpli karşı komşumuz ramazan davulcusuna bağırdı; " ramazandan sahurdan banane uykumu uyumak istiyorum 2016 yılındayız herkesin alarmı var sen ne davul çalıyorsun " diyerek Ramazan davulcusuna bağırdı. Onun yerine ben utandım

Evet günümüzde alarm ve bir çok teknoloji olabilir ama Ramazan davulcusu bizim milli geleneğimizdir. Bunlara sahip çıkmamız gerek milli gelenekler benliğimizi kültürümüzü korumamız için önemli

1|2
28|52

En İyi Erkek Görüşü

• Gerekli buluyorum. CHP iste ne beklersiniz gavurlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim Müslüman çoğunluklu bu ülkede 3-5 kişinin 'yok uykumu bölüyo, yok herkesin alarmı var, yok bilmem ne'' demesiyle geleneklerimizden, kültürümüzden vazgeçecek değiliz. Evet herkes kendi alarmı ile uyanabilir ama koskoca 11 ayda 1 kere katlansınlar onlarda bir zahmet. Osmanlı zamanında Ramazan ayında Müslümanlar oruçlu diye GAYRİMÜSLİMLER bak altını çize çize söylüyorum GAYRİMÜSLÜMLER sokaklarda yemez içmezlermiş. Böyle ince bir hassasiyet, saygı varmış. Oysa şimdi ''Müslümanım'' diyenler Müslümanca yaşamamızdan rahatsız olup engel olmaya çalışıyorlar.
    Selam ve dua ile...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• Neden "CHP" li diyerek kendi zikrini ortaya koydun?

2|3
    0|0
    • chpliler dinsiz olduğu için (benim için dinin bir önemi yok)

• @furkan3512 :) evet

• Ap. tal bir troll..

2|2
    0|0
    • Milli geleneği savunmak ne zaman trollük olmuş. Söylediklerimi gerçekten savunuyorum

• Komşun haklı.. Alarmlı saat diye bir şey var..
    Ayrıca herkes oruç tutmuyor, bunun ateisti var, alevisi var, hastası var, bebeklisi var, sabah işe gidecek olanı var, insanların uyuma hakkı neden gasp ediliyor ki?
    BU AÇIK AÇIK KUL HAKKI YEMEKTİR..
    Ayrıca aklın sıra parti propagandası yapmaya kalkmışsın ama olmamış, çok iğreti duruyor..

0|0
    0|0
  • Yazar burada aslinda chpli secmene giydiriyor. Calip cirpan ama ayni zamanda hirsizlik yapip oruc tutani es geciyor :) saka bir yana hos olmamis tepkisi. Evet artik herkesin alarmi var, uyanabiliyor ama gelenek devam etsin misali...

1|0
    0|0
  • Davulun artık milli benlik ve kültürle bir ilgisi yok. Artık sap gibi yükselen binaların olduğu taşralılar metropolünde davulun anlamı nedir? Milli benliğimizi yansıtan binalar görebiliyor muyuz mesela? Hayır.. İhtiyaçlara göre zamanla birçok şey değişir. Ramazan'da davul çalmak da bunlardan biri.

0|1
    0|0
  • musluman olmadigim icin kendimce gereksiz buluyorum turkiyeli canlilar icin faydali buluyorum cunku turkiyeni bir parcasidir Ramazanda gumbur gumbur davula vurmak

0|0
    0|0
  • Bari şu mübarek günlerde dini kendi pis emellerinize alet etmeyin!

2|2
    0|0
  • Gelişi güzel çalanları evet buluyorum. Kalkmak istese zaten herkes bir şekilde kalkar. Davulcular eskisi gibi güzel maniler söylemeli. Geleneğimiz bozulmamalı.

0|0
    0|0
  • Parti olayıın karıştırmanı garipsedim. Bu ülkede dinsiz deyince chp hırsız deyince akp hain deyince bdp akla geliyor nedense

0|0
    0|0
  • Keşke sen de ona bağırsaydın

0|0
    0|0
  • zaten zihniyeti öyle :) :) onların atatürkle cumhuriyetle bir alakaları yok sadece farklı durumlardan nemalanan topluluk

0|0
    0|0
  • Chp li oldugunu nereden biliyorsun?
    hey allam ya

0|0
    0|0
    • Chp flaması asıyor balkonuna

• onlarında ekmek parası oruç tutmayan gitsin başka bir ülkeye ya da kmsenn olmadığı bir yere orda davulcu olmaz. davulcular ramazan ayının huzuru :)

0|0
    0|0
  • İnsanları ayrıstırmaya çalısan paralı bir aktroll. Chp ile ne alakası var sayın mnakodugum?

Eşek zken, ensar vakfında çocuklara tecavüz eden, otobüste kadının suratına bosalan abazan muavinin, ve bunları savunan pisliklerin akp'li olmasına ne diyeceksin.

Yaa adama böyle trollügünü sokar geri yollarlar.

0|0
    0|0
  • Onemli tabi

0|0
    0|0
  • Evet teyze

0|0
    0|0
  • bir yiğit cikipda komsunuza bagiramadi mi

0|0
    0|0
  • Şu zihniyetteki hayvanları barınaklara teslim etmeli öyle ulu orta gezmeleri sakıncalı malum çocuklar var.

0|0
    0|0
  • Bizim buraya giremiyolar zaten sorun yok

0|0
    0|0
  • Haklisin ama bazilarida 2 sokak gezip 3 gunde bir para icin geliyolar

0|0
    0|0
  • chp li oluşunu mu ön plana çıkarttın şimdi

0|0
    0|0
  • Parti ismi önemli değil onu söylemesen iyiydi ama yaptığı çok ayıp. Bu bir gelenek, güzellik, kültür...
    Çok ayıp etmiş...

0|0
    0|0
  • Tabii bu gibi olayları siyasete indirgemek yakışık almaz, o insanın o şekilde rahatsız edilmesi doğru değil, oruç tutmuyorsa seninle beraber uyanmak zorunda değil, sen sabah namazı kılmadığın halde her sabah uyandırsalar razı olur musun

0|0
    0|0
  • Kültür evet.

0|0
    0|0
  • Partiyle ne alakası var 😒 saçma sapan düşünceler artık bırak bu saçma muhabbeti hala bu şu falan ne gereksiz yani kafandaki mimleme çeşidi bu mu? Parti yok bende takım tutuyorum..

0|0
    0|0
  • davulcular adamdır

0|0
    0|0
  • Gereksizdir. Fakat bir gelenektir. Kültürdür. O yüzden devam etmelidir.

0|1
    0|0
  • Ramazan davulu artik cok eskidi.
    Ilgi cekici bir tarafi yok ancak kafa sisiriyor. Hem tutan var hem tutmayan gecenin gorunde davulmu olurmus sanki. m. ö yasiyoruz.

0|0
    0|0
  • Chpli diye konuya giriş yok, olmaz. Önce insan sıfatında bak. Politik görüşünü her noktaya taşıyarak karalama politikası yapman çok gereksiz.

0|0
    0|0
  • milli geleneğimiz evet haklısın. fakat insanları gece yarısı toptan bir şekilde davul çalarak uyandırmak biraz kaba oluyor bence. :( neticede herkes oruç tutmuyor.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 27

• Evet gereksiz buluyorum gece 1.30-2 de basliyolar davul calmaya. Yani cok once caliyorlar. Ayrica herkesin alarmi var. Kalmak isteyen alarmla kalkar.

1|1
    0|0
  • Bana gore de gereksiz ama eskiden beri sure gelen aliskanligimiz oldugu icin artik ramazanin en guzel anlarindan birisi de davul. o yuzden her zaman olsun hayatimizda o bayan dogru diyebilir ama sacmaalmis kusura bakmasin

1|1
    0|0
  • Ne demek banane. bend hasta yatağımda gezi olaylarında onların tencere tava çalmalarını dinledim. müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve saygı duymak gerekiyor. ben oruç tutmuyorum ama tutanlar için biliyorum ki gece uyanamayanlara yinede o davulcunun faydası oluyor. annem çoğu zaman davulcunun sesine uyanıyor. artık iyice ayarları kaçtı. chp neden oy alamadığını otursun bir düşünsün

1|2
    0|0
  • Chpli değilim ama tamamen Chp'lileri karalamak adına yazılmış polemik içerikli bir soru. Kendini gizlemesen de ciddiye felan alınsan.

1|0
    0|0
  • O bana ne diyen öldükten sonra görür gününü... Ramazan ayı on bir ayın sultanı ve de gönlümüzün yegane nurudur.. Davulcu.. Pidesi.. İftar topu. .. Bunlar olmalıdır şarttır açıkçası bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız

0|0
    0|0
  • Evet gereksiz buluyorum kadin hakli

1|1
    0|0
  • Chpli diye belirtmesen olmazdı tabi:D

1|0
    0|0
  • Buradaki önemli vurgu CHPli sanırım. Bravo yani tam bilinç altına hedef. Sen haklısın tamam mı canım. He ondan. -_- Ulan nereden girip nereden çıkmışsın fazla ayran mı içtiniz acabajmdjdndjd.

1|0
    0|0
  • güzel bir gelenek. daha kısık sesle devam edebilir. bir de ısrarcı olmak yerine çalıp geçebilirler tek bir noktada durmasalar iyi. veya meydan gibi açık yerlerde çalıp sokak arasında çalmasalar güzel olabilir. yine de geleneklerin devamı olmasından dolayı gereksiz bulmuyorum (yoksa ben de oruç tutmam ama gelenekler bence önemli)

0|0
    0|0
  • Chpli diye belirtme sebebini çözemedim şahsen

1|0
    0|0
  • Isgalci anlayis 571 yilinda neyse 2016da da ayni yani yapcak bir sey yok dinlicez.

0|0
    0|0
  • Zaten bu chp zihniyetindeki bazı mahluklar bize atalarımızıda unutturmaya calısmadı mı? Siyasi yaklasmak istemiyorum ama özümüzü unutmayalım arkadaslar.. Nerde o eski Ramazanlar demeyelim..

0|0
    0|0
  • Hayır
    Bir gelenek

0|0
    0|0
  • Yani yanlış anlama da bunun chp akp mhp ile ne alakası var ki? Tamamen kişilik meselesi bu.

1|0
    0|0
  • gereksiz olab bisey varsa, oda bu soru.

0|0
    0|0
  • Zaten eskisi gibi calmiyorlar ve eski Ramazanın tadını az da olsa hatırlamıyor.

0|0
    0|0
  • İnsanlarin okuz oldugunu dusunuyorum bu bir gelenektir hangi partiyi tutarsa tutsun ben sahurda davulcuyu gorunce cok mutlu oldum

0|0
    0|0
  • O da bir gelenek gibi birsey

0|0
    0|0
  • Saygı duymak zorundayız.

0|0
    0|0
  • Canim bu ise siyaseti karistirman cok yanlis kisilikle alakali bir sey bu.

0|0
    0|0
  • Ailecek gereksiz bulmuyoruz

0|0
    0|0
  • o eskiden kalma bişey zaten eski ramazanlar yok bırakın onlar olsun

0|0
    0|0
  • Chp yle ne alakası var hahaha 😂😂😂 yani bak bunlar dinsiz ha diosun. Canım propagandanı başka yerde yap hadi uzaaaaaa 😂😂😂😂

0|0
    0|0
    • Hırsızlara dilili uzat sen asıl. Adam haklı herkesin alarımı var. İlla çalınacaksa bence izin alınmalı. Osmanlıda yaşamıoruz. Millet eşşek gibi çalışıyor. Uykusuzluk çekiyor gayet normal!

• Adettnedir davulcu. olmazsa zaten bir anlamı kalır mı

0|0
    0|0
  • heh her geleneğimize sahip çıktık asla dejenere olmadık da davulcuya da laf söyletmiyoruz

0|0
    0|0
  • Chp ne Alaka kendini belli ettin şu an ne kadar cahil olduğunu

1|0
    0|0
  • ayıp etmiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...