Gençlerimizdeki Ruh Halini Çözebilen Gelsin Hele Biraz?

arkadaşlar aslında başlıktanda çıkarılacağı üzere biraz dertlendim.
sabahtan beri içki resimleri havada uçuyor, üniversitedeki birkaç gencin evli hayatı sürmeyi dinen normal karşılaması olsun, tek eşliliğin saçma olduğu yönündeki fikirler olsun, zinayı savunanlar olsun, ateistliği pohpohlayıp inananları bağnazlıkla suçlamalar olsun görmediğim kalmadı buğün.
benimde yaşım kemale ermiş değil, ama en azından bu tarz çevre etrafımda iyiki yok diyorum.
tamam saygı duymalıyız herkesin kendi görüşüdür eyvallahta bu kadarı biraz fazla değilmi sizce de?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum insanların zihinlerini boşaltarak fiziksel savaş olmadan pek çok savaşlar kazanan ülkeler ötesi güçler var dünya da. Bunlar bir topluluk. İnsanlara özgürlük, psikoloji, paranormal, negatif teknoloji, eşitlik, müzik ruhun gıdasıdır, siyaset, spor, sanat, moda ve daha bir sürü zihin zehirleyen zaman kaybettiren ve insanları bir boşluğa sürüklemeye çalışan bunu da gördüğün gibi çok iyi başaran bu güçler insanları oyalarken dünyada diledikleri gibi yaşayıp dilediklerini yaşatmıyorlar. Beyinleri zombileştiriyorlar. Bu saydıklarım tabii ki var ama bunu manioule edip doğru olan olguları yalnış şekillerle empoze edip yalnışı doğru gösteriyor, daha sonra bu yalnışlığa işaret edenleri çeşitli suçlamalarla bitiriyorlar. Hani bir video var incilin üstüne kuran kapağı geçirip hollandada insanlara incilin kadından akıl alma sana elini uzatıraisa elini kes... Diye başlayan bir iki cümlesini okuyup sonra bu kuranda yazıyor diye bir sosyal deney yapmışlardıya onun gibi düşün. İnsanlar müslümanlara kötü kötü konuştular böyle yazar ise müslümanlar tabii ki terörist olurşar falan dediler sonra spikerler bunu incil olsuğunu söypediğinde hepsi ağız değiştirip kaçtılar. Bunun gibi salaklığı düşünsene çıkıp birtanesi incil okumamış onu geçtim müslüman olunca sallıyordun incilmiş işte onda öyle yazıyormuş neden hristiyanlara sallamadın? Onlarında zihin gitmiş. Okullarda bir ara tablet dağıtıldı 1 milyon adet mi ne bir amerikan şirketi tarafından şimdi ne mi oluyor? Otabletlerden hocalar ders vermiyor
    7 yaşında ki çocuk ordan mine craft oynuyor elinden tableti alıp ders çalış deyince anne babasına küfrediyor ya kızıyor ya da yalan söylemeye başlıyor. Tek bir kontol noktası oluşturmaya çalışıyorlar. Ha bunlarıda başarıyorler hee. Düşünsene dünyada ki fakirler şükretmeyi bilmese ne olur zengin o eli avucunda ki parayı canı ndan olmamak için bırakır. Fakir dünyanın nanasını diker. Uzun uzun yazdım kusura bakma ama daha bissürü şey var işte...

0|0
    0|0
    • işte beklediğim cevap. helal olsun kardeşim. edebiyle yazan bir sen çıktın. kendileri dinimize dil uzatınca adına " özgürlük" diyorlar lakin ben ne dil uzattım ne onlar gibi küfür ettim denmeyen kalmadı. daha amerikayı avrupada sanan çocuklar var ya :) diğer yorumlarda görebilirsin

• Eyw ama durum malesef böyle. Ateist ya da panteist olan bir sürü insan var aslında. Ama hep bu arkadaşlara sunu empoze etmişler diğer dindekiler aptal. Onlar dinlere inanıp geri kafalı yaşıuorlar. Siz aydınlanmışlarsınız. Özgürsünüz onlardan daha hürsünüz. Hem bak onlar seni dışlıyorlar. Sen inanmıyorsun diye sana hakaret ediyorlar görüyormusun işte dinler insanları böyle geri kafalı yapıyor falan filan. Farkında olmadan hepsi böyle düşünmeye başlıyor ve direkt kendilerini savunma gereği duyuyorlar. Hiçbir din yahudililerin değişmiş tevratları hariç diğer insanların inançlarına saldır demez. İnsanların kendisi bu arkadaşlara kötü davranıyor. Bunlarda dinlerin onlara öyle davranmaları gerektiğini sanıyorlar. Buda yalnış böyle bir şey de yok. İnsani şeyleri genelleyip o arkadaşlarıda yalnış yönlendiriyorlar. Genelde derin mantığa girip ateist ve panteist olan insanların özgür düşünmelerini toplumsal ve dinsel çatışmaya sönüştürüp düşünmemelerini empoze ediyorlar

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Ateistlere deistlere ya da başka çeşit dinsizlere saygım sonsuz. Ama insanların duygularıyla oynayanlara saygı duymam.

0|0
    0|0
    • bizde saygı var olmasına da işte deminki kişiler gibi bize saygı yok

• Kimse senin boktan dinin kurallarına göre yaşamak zorunda değil. Buna alış.

0|0
    0|0
    • zavallısın sadece

• @Saldırgan123 klavye delikanlılığı yapma canım git lol oyna metin 2 oyna hadi canım by by

• Ben sana asarım keserim gibi şeyler söylemedim. Dediğin apayrı bişiy. Ve ben cs oynarım😏😂😂
      Neyse kib by

Yükleniyor...