Kadın devrimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce Türkiye'de bir kadın devrimi olmalı mıdır? Kadının ülkemizdeki yerinden memnun musunuz? Gerçek bir devrimle kadınların üzerindeki aile-eş vs. baskısının azalması nasıl olur?

0|2
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınlar bir birlik olabilseler aslında bu kadar kadına taciz, tecavüz, dayak haberleri çıkmayacak. Ama daha kendi içinizde bir bütünlük sağlayamıyorsunuz ki. Hala bir sürü kız ''eşim bana sözünü geçirmeli'' ''erkek bir adım önde olmalı'' gibi zihniyetlere sahipken hiç umutlanma bence.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu ulkede kadinlar aklini kullansa bir cok seyi rayına oturtabilir klasik bir ornek vereyim ozgecanin katledildigi gun kadinlarin hepsi sokaga cikti isyan etti siyasetcilerin kadinlar hakkinda soyledigi cirkin sozler icin birlik olsak kadinligin gucunu göstererek bir cok olay kapanır ama ne yazikki bana dokunmayan bin yasasin gibi olaylar var hala daha otobuslerdeki tacizlere karsi sesini cikarmayan acaba bana bir sey soylerler mi diye dusunen kadınlar var ama eskiye oranla biraz daha iyilesiyoruz ne kadar uzun araliklarla kendimizi ilerletsek dahi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yo kadınların yeri gayet iyi, erkek neye sahip ise bu ülkede kadında ona sahip. Aile baskısıymışmış baba baskısıymışmış eş baskısıymışmış, aynı dırdırı da evli erkekler Sizin için söylüyor. Abi karı kısıtlıuor yapcak bişey yok deyip cehennem hayatı yaşıyoruz diyorlar. Sakın evlenmeyin özgür kalın diyorlar, bunun kadının ülkemizde toplumda ki yeriyle alakası yok ki. Manipule edip başka yere çekmişsin sorduğun soruyu. Gayette ben neye sahipsem sizde ona sahipsiniz.

0|0
    0|0
  • Yapın bir devrimde siz yapın aradan çıksın

1|0
    0|0
  • İyi olur

1|0
    0|0
  • bence kötü olur aile ve eş baskısı olmasa iyice yoldan çıkarsınız.

0|0
    0|0
  • Kadınların yeri normal. Sadece erkeklerin kafa yapısı gelişmeli.

1|0
    0|0
  • Ataerkil bir toplumda kadın devrimi? Çok ilginç 250 sene sonra yaz bir orta yol buluruz. Zira Türkler hep ataerkil bir toplum oldu.

0|0
    0|0
  • Bunun için islamın ortadan kalkması lazım ;)

0|0
    0|0
  • Dusunmuyorum RTE ne derse odur

0|0
    0|0
  • Evlenmeyin sizde. tamam o erkekler var, madem o erkekler var erkeklere siper alıp evlenmeyeceksiniz ! > ama yokkk > sizin şimdi ev'e para'ya arabaya ihtiyacınız var o yzden kalbi kötü psikopat erkeklerin oyuncağı olmaktan vazgeçmeyeceksiniz.

0|0
    0|0
    • evlilik kadını kısıtlamak mıdır yani bunu mu söylüyorsunuz? pek çok kadın iş hayatında olmasına rağmen kendi ailesinden, eşinden, hiç olmazsa mahalle baskısından çekiyor. söyledikleriniz sinek vızıltısından başka bir şey ifade etmiyor

• Ne devrimi ya safmısınız siz senin kafanda düşündüğün şeyler 70-80lerde bitti az bişey tarih öğrenip ideoloji üretiyorsunuz mukayyese yap biraz canım benim

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Kesinlikle olmalı ama bu adamların yaptığı hiçbir şeyden hayır gelmez...

1|0
    0|0
Yükleniyor...