Ateistiz diye kız vermiyorlar haksızlık değil mi?

Bunu kardeşimin hesabından yazıyorum çok öfkeliyim kız istemeye gittik ve babası benim ateist olduğumu öğrenmiş vermediler kızı bide islam hoşgörü dini diyorlar haksız mıyım?

Güncellemeler:
Benle evlenirse kızda dininden çıkmış oluyordu şimdi napayım müslüman mı oluyum?
ŞİMDİ ONLARDA HAKLI ARKADAŞLAR İNANDIKLARI ALLAHIN SÖZÜNÜ NASIL ÇİĞNEYEBİLİRLER BİR FANİ İÇİN ADAMDA BÖYLE DEDİ İYİ BİR İNSANSIN AMA ALLAHIN RIZASI OLMAYAN BİR EVLİLİĞE KIZIMI ATAMAM DİYE

1|3
24|30

En İyi Erkek Görüşü

• Adam haklı; kim olsa vermek istemezdi sanırım. Kesinlikle büyük konuşmak istemem; Allah'a büyük varmasın, ama benim kizim olsa ben de vermezdim. Düşününce hak verirsin onlara.

Bunu nedense sevdiği için kapananlara benzettim; ve sevdiğin için de olsa değişmemeni öneririm. Olmayacaksa yapacak birşey yok; senin fikrin buysa keşke o kız en başından bunları hesaba katsaydı.

1|0
    0|0
    • Babası Allahın rızası olmayan bir evliliğe ben kim oluyorum da evet derim dedi

• Gerçek manada uğraştım ben; gerçekten çok farklı bir duyguydu senin hissettiklerini karşı tarafa aktarmak, zira hiç böyle şeyler duymamıştı o kişiler. Belki hayatlarında büyük bir değişim olmadı, belki Hak Dine yönelmediler; ama farkındalık yaratmak, yahut bunu birkaç yabancı kişiyle konuşup anlatmam dahi inanılmaz heyecan vermişti bana; sonu hüsran olsa da.

• Geçen ayın trollü olsun bu soru.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 29

• Ateiste köpeğimi bile emanet etmem bırak kız vermeyi.

5|3
    0|0
  • Haksızsın

2|0
    0|0
  • bir daha öyle bir şey yapma takiyye yap gizle kendini çocuğu yaptıktan sonra söylersin ateist olduğunu. burada yorum yapanlar sanki cok müslüman hiçbiri de kuran'in tamamını okumamis düşünmemişlerdir. Hepsinin de kuran a aykırı düşünceleri vardır. Boşver sen dediğini yap bidakine

0|0
    0|0
  • o zaman bir tane maymun al evrimleşmesini bekle :D

1|2
    0|0
  • müslüman oldum diyecektin, kızı aldıktan sonra istediğini yaparsın kimse karışamaz, ateistsin mantıklı düşünmen gerekirdi

1|0
    0|0
    • Sonradan çıktı bu ortaya sende mi ateistsin

• Bu okudukları Eski Ahitten (Tevrat, Zebur) yazılanlardır heralde, Yeni Ahitte (İncil) böyle bir şey yok. Eski Ahit yahudilere gelmiştir sadece, daha sonra Rab, İsayı (Oğlunu) göndererek insanlarla barışmıştır, eski ahidin hükümleri kalkmıştır. Ademin cennette yediği meyveden ötürü Tanrı insanlara uygulaması ağır bir din gönderdi, İsanın gelmesiyle, İsa insanların bütün günahına kefaret olarak çarmıhta gerilmiştir ve 3 gün sonra dirilmiştir. Konu aslında çok uzun, müslümanların yaptığı videolara bakarak Hristiyanlığı anlayamazsın, Hristiyanlığı Hristiyanların videolarından ve İncili okuyarak anlarsın, ben öyle yaptım.

• Eğer bu din gerçek olsaydı Allah izin verir miydi değiştirilmesine veya kudretli olsaydı onun oğlu olur muydu? İslam daha mantıklı en azından değiştirilememiş

• Haksızlık değil. Yaratanını sevmeyip inanmayan yarattığını mı sevecek. Entellektüel görünmek için realiteden uzak durmayın ateizm falan mal mal işler bunlar

2|0
    0|0
  • haksızlık derken bunun neresinde...
    islamda müslüman olmayana kız verilmez. dört kitap ehli olmayandan kız da alınmaz.
    bu hoşgörü değil yoldan çıkmadır. haa dersen ki ben onun soyadını alacam o bana bakacak dersen ayrı.

1|0
    0|0
  • Ateistle müslüman evlenemez. Haksızsın.

1|0
    0|0
  • vermezler günah çünkü

1|0
    0|0
  • Haksızsın islam hoşgörü dini ama İslami çevre dışına kız vericen demiyor gelsin İslamiyeti seçsin verelim kızı diyor yani bizde almak var vermek yok almakta onu İslamiyete davet etmekle var ayrıca bunun hoş görü ile alakası da yok adam sana benim dinimi benimse diye zorlama mış sadece benim dinim beni zorluyor kızını heba edemezsin o yüzden kızı veremezsin diyor sana değil babaya hoş görü yok anladın mı sana olsaydı bu kızı istemeye cesaret ederse vurun kellesini derdi

0|0
    0|0
    • Adam bana dediki böyleymişsin dedi bende evet dedim utanarak veremeyiz bir fani için Allahın rızasını mı ezip geçeceğiz dedi

• Doğru demiş Allahın rızası için senible niye ateşe atsın kızını doğru demiş utanarak söylemesi islamın inceliği yoksa seni yaka paça dışarı atardı

• Abi allah askına bunun islama ters düstügünü nasıl söyleyebilirsin tamam islam kesinlikle cok hosgörülü bir din fakat bu da allahın bir emri sonucta müslüman bir baba bunu yapmaz yapmamalı yani kural bu abi her kural hoşgörülü olacak diye bir şey yok çarpıtma kardes

1|0
    0|0
    • Haklısın özür dilerim hepinizden

• Sende hoş gör

1|0
    0|0
  • Taktir ettim adamı sen daha o kızı unut daha kız mız vermez sana ki doğru demiş..

1|0
    0|0
  • iyi yapmış ben olsam bende vermezdim

1|0
    0|0
    • Ama seviyorum

• dostum inanmaman için ne sebeb var? her din hoşgörü dinidir. her inanç sevmeyi sevilmeyi özellikle Allah sevgisini içerir ama hiç birşeye inanmayan bir adama bende kızımı vermem

• E buda bir görüş

• Ben bile olsam vermezdim. Bunun hosgoruyle alakasi yok. Ateist bile muslumani yolda cikartir onun icin vermez.

0|0
    0|0
  • Haklısın da müslüman oldum diye kandirabilirsin :p

1|0
    0|0
    • Öyle bir samimiyetsizlik yapmalı mıyım sizce?

• O da doğru aslında paradoks :/

• Evet kimse için değimez dünya dursa bile önünde Allahın rızasını kazanmak daha değerli onlar için

• Islami bilmeden ahkam kesip yargıda bulunma. Islama göre müslüman olmayan bir erkeğe kız verilmez. Ancak kız alınmasında sıkıntı yoktur. Bu dinin kuralıdır. Nedenini çoğu müslüman biliyor ama senin anlamanı beklemiyorum

0|0
    0|0
    • Notuma bakabilirsin onlarda haklılar sizce ne yapmalıyım

• Yaptığım bir sosyal deneydi ateistler herzamanki gibi suçu islama attı tepkileri merak etti elhamdülillah müslümanım:)

• Elhamdülillah müslümansın :)

• senin görüşlerini hoşgörüyle karşılayabilir kimsekimsenin görüşüne karışamaz ve saygı duymalıdır oda onun kızı vermiyorsa sende buna saygı duymalısın

0|0
    0|0
  • vermesinler onlar kaybeder :D , zaten o zihniyette bir aileyle bulaşmaman iyi olmuş

0|0
    0|0
    • Ya kız müslüman zaten ben saygı duyuyorum kız zaten ateistim diye birazdüşünmüştü sonuçta benle evlense dininden vazgeçmiş oluyordu

• Sevemeyecek miyiz biz ya

• yurt dışına açılmalısın :D haha

• Isid liye kiz verir misin?

0|1
    0|0
  • Allahı inkar edene kız mı verilir en iyisini yapmış muhterem amcamız...

1|0
    0|0
    • Ama seviyorum napalım da?

• Müslüman olacağım galiba

• inşallah.

• Haklılar.

0|0
    0|0
  • din kardeşiyiz :D

0|0
    0|0
  • *teiste a yok

0|0
    0|0
  • baba haklı

0|0
    0|0
    • Ama bende seviyorum

• Olmaya yatkın mısın peki

• yok kareş değilim, sadece sizin neden bu şekilde düşündüğünüz hakkında birde senden dinlemek istedim o kadar. neyse boşver kardeş bir soru soracaktık kaç soruyla cevap veriyosun. boşver

• Bir dakka kız istemeye gittik derken? Erkek kardeşine veya abine mi kız istediniz?

0|0
    0|0
    • Kız kardeşimin hesabından yazıyorum

• Müslüman mı olsam bidaha araştırsam bu sefer islamı müslümanlara göre yargılamasam?

• Kızı versinler diye müslüman olacaksan hiç olma. İçinde tereddüt dahi olsa o iman kabul edilmez zaten.

• Allahın varlığıha inanmadığın sürece Müslüman olmuş olmazsın zaten Allah sevgisi olmayan birinde kul sevgiside olmaz neden kız versinler

1|0
    0|0
  • ben de erkek kardeşimin hesabından yazıyorum. evlen benimle.

0|0
    0|0
  • Ayıp bence yaptıkları

0|0
    0|0
    • Demi kardeşim alt tarafı ateistim yani ben onun kızı müslüman diye ayrımcılık yapmadım ki

• Boşver be o kıZı sende başka Müslüman. Olmayana bak

Kızlar Ne Diyor 23

• senin gibiler kıyamet alameti... Senin gibiler çoğaldıkça bizlerin sevabıda artıyo. Devam edin bizi cennetlik yapın. Cehenneme odun lazım

1|2
    0|0
  • İslamı sadce hoşgörü dini olrak mı tanıyorsun? Müslümanlar ateistlerle evlenmez. Ben o babanın yerinde olsam bende vermezdim kızımı sana

0|0
    0|0
  • Ne hosgorusu ya en hosgorusuzler dindarlar

0|0
    0|0
  • Hep laf onlarinki. Ciddiye almamak gerek.

0|0
    0|0
  • Haksızsın tabiki

0|0
    0|0
  • Garip mesele

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok başka sulara

0|0
    0|0
  • İslam hoşgörü dini evet lakin bu tek bir insanla bozulacak bir sey degil, ateistlerin inanclarina da saygim var olmali da ama islamiyet yaygin olan bir ulkedeyiz senin dusuncelerin insanlara farkli gelebilir soyle dusun kiz arkadasin eger islama inaniyorsa evlenip cocuk yaptiginizda dua okuyup namaz mi kilacak yoksa o da ateist mi olacak

0|0
    0|0
    • Ben onun dinine saygı duyuyorum ama

• Sen okudun mu

• Bende okuyorum

• Hahahha ateistsin ve kız isterken allahın emri peygamberin kavliyle dediniz?

0|1
    0|0
  • müslüman bir baba kızını ataiste vermez, çünkü imam nikahı yapılamaz böyle bir durumda, karşı tarafa da hak ver biraz da, herkes kendi inancına göre davranıyor. sende kendin gibi bir ateistle evlen kız vermiyorlarsa.

0|0
    0|0
  • Islam dini müslüman olmayan biriyle evlenmeye musade etmez bunun hoşgörüyle alakası yok dinimizin emri

0|0
    0|0
  • Benimde kızım olsa vermezdim yani kusura bakma ama.

0|1
    0|0
    • Neden ama seviyorum karakterim önemli işim var içkim sigaram yok herkes tarafında seviliyorum arada maaş alınca bağışta bulunuyorum fakirlere

• Ya tabiki ama bilmiyorum sonuçta benim kızım evleneceği kişinin Allah korkusu olmalı çocuklarına imanı sevdirmeli bilmiyorum ama inşallah gönlüne göre birisini bulursun..

• Adam Allahın rızası olmayan bişeye ben kim olurumda evet derim dedi

• Tek tarafli dusunme tasida islama atma kizinida ateist yapmandan korkmustur yani sonucta omur boyu esi olacaksn islam tabiki hosgoru dini fakat islami suclayamazsn o babanin kizi icin bir endisesidir islam oyle yasakladigi icin degl

0|0
    0|0
    • İslam yasakladı tabiki eğer kadın başka bir dini olan adamla evlenirse o dine geçer diye

• Haklısın hem babası dediki tüm dünya senden razı olmasın ama Allah razı olsun dedi evlatlarımı buna göre yetiştirdim felan dedi

• e sen smdi ne bekliyosnki o babadan napsin kizini nasil versnki yukarida bahsetmissin muslumanmi olayim falan diye hani derler ya ameller niyetlere gore aynn oyle sn o kiz icin musluman olacaksan hic olma gecektn istednde ol

• Müslüman birini sevmen, doğru yolu bulman için vesile olur inşallah..

0|0
    0|0
  • İmana gelmem gerekirdi orda.

0|0
    0|0
  • Verırlerse haksızlık olur

0|0
    0|0
  • Evet haksızlık

0|0
    0|0
  • Eşin dini tamamlar. Bu yüzden vermediler

0|0
    0|0
  • yokk

0|0
    0|0
  • haklısın islam hoş görü diniymiş miş miş

vermeze vermesinler a. yav sanki bir onlarda kız var git yabancı ile evlen

ben G. koreli biri ile evleneceğim bu yaz düğünümüz olacak.

0|0
    0|0
    • otomatik düzenlemenin...

• O da mı ateist

• Sence islamı müslümanlara göre yargılamıyor muyuz? Sende islama isyan etmişsin

• şuu hayırlı gecede bize böyle sorularla gelmeyinn

1|0
    0|0
  • Dinde kiz tarafı müslüman olmasa da evlilik olabilir, erkek tarafı müslüman değilse olmaz bildiğim kadariyla

0|0
    0|0
    • Evet müslüman mı olayım

• Dinde zorlama yoktur. Fikirlerinde ozgursun

• İslam hoşgörü dini ama islama göre müslüman bir kadın ancak müslüman bir erkekle evlenebilir

0|0
    0|0
    • Evet biliyorum müslüman mı olmalıyım şimdi

• Eğer seviyosan hakkını verebileceksen kandirmayacaksan ol. Mutlaka haklı sebeplerin vardır kendine göre ki bu yolu secmissin. Ama eger olursan bundan daha güzel bişey yoktur bence. Doğru yolu bulacaksın sevdiğin kadın sayesinde

• Haklısın içtenlikle müslümanlığı ön yargısız araştıracağım

Yükleniyor...