Sizce kendi şehrinde mi okuyayım yoksa dışarda mı?

Kararsız kaldım bazıları ailenin yanında kal daha rahat olursun diyor ama ailemden bu aralar çok bıktım bazıları da başka yere git hayatını yaşa diyor benim fikrim de şu: ben üniyi meslek sahibi olmak için okuyorum tabi arkadaş ortamında önemli o buradada olur dışarı gidersem maddi sıkıntı çekme ihtimalim yüksek ama burada kalırsam o konuda bir sıkıntım olmaz ama şuaralar ailemden kurtulmak istiyorum
Lütfen bana fikri verebilir misiniz?

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• İzmir de yaşıyan biri olarak konuşuyorum eve gitmem 20 saat sürüyor otobüs ile eksileri ni söyleyeyim yurt ortamı insanı sokabilir odandakilerle anlasamassan ceheneme döner arkadas ortamın olmazsa çok yalniz kalirsin yurt cikmazssa ortada kalirsin ben izmirdeyim ama doğuya bir yere düşersen hele batıda buyumussen yine sana cehennem olur vs.. bunun gibi bir sürü ornek var yatağını aileni özlersin ilk aylarda belki oturup ağlarsın ooo daha neler neler artilarida var tabi gece 4 de yurda gelirsin arkadaşlarınla takılırsın istediğin gibi gezersin kimse hesap sormaz kafan rahat olur ders çalış diyen olmaz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bir kere dışarda okuduğunda hayatını yaşamıyorsun kesinlikle malesef.

0|0
    0|0
    • Dışarda mı okuyorsun

• evet dışarıda okuyorum. dışarıda okuduğunda hep masraf yük olursun ailene. yurtta kalmak ise berbat yani paranla rezil oluyorsun dışarda olursan iki ayda alışırsın tabi gideceğin yer şehir güzel olursa seversin ama bir de kötü bir şehirse hiç çekilmez. ailenin yanında okursan çok rahat olursun akşam eve geldiğinde ailenin yanında olursun ders dışında bir şey düşünmezsin şimdi hep para hesabı oluyor tabi ailenin ynında kalmanın kötü yanı da var üniversitede az da olsa hayatı öğreniyorsun kendi başına bir şeyler başarıyorsun özgüvenin artıyor birey olduğunu ilk defa bu zamanlarda hissetmeye başlıyorsun.

• Bakacak artık hangisi kısmet olursa

Erkekler Ne Diyor 11

• Yerinde Olsam Kendi Şehirimde Okurdum. Dışarıda Alışma Süren Uzayabilir Hatta Hiç Alışamayabilirsin. Akşam Kendi Evinde Kalmak Varken..

0|0
    0|0
  • kendi şehrinde

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kendi şehrin.

0|0
    0|0
  • dışarıda olman her zaman iyidir. hayatı gör biraz.

0|0
    0|0
  • Uni. İstanbul'da okunur
    Ufkun acilir

0|0
    0|0
    • Hayatta orda okumam

• bilemiyorum :D fark olabilir yinede
      kucumsememek lazim

• Peki 😀

• kendi sehrinde

0|0
    0|0
  • hangi şehirdesin. istanbulsa gitme sehir kucukse git.
    biraz hayatı öğren

0|0
    0|0
    • Hayat bom bok bir yer sırf mesleğim olsun kimseye muhtaç kalmayayım diye okuyacam

• Sen bilirsin
      İş hayatında çekeceksin

• Maalesef

• ben memlekette okudum pişmanım

0|0
    0|0
    • Neden

• yurt ortamı baska sehirde aileden akrabadan ayrı yasamak vardı gerçi eve cıkardım ama olsun güzel olurdu.. sende bol bol rahatca sevgili yapar takılırsın rahatca.. bir daha nerde gecer o fırsat ele

• Sevgili yapmak takılmak değil amacım

• Kendi şehrinde :)

0|0
    0|0
  • papağanı altın kafese koymuşlar yine memleketim demiş

0|0
    0|0
  • kendi şahrini seviyon bıkmadıysan sürekli aynı yeri görmekten dışarı şehri seç ama yok değişiklik olsun diyosan dışarıya git ama bide şöyle bişey var yerinde olsam aynı şehirde imkanın var demekki aynı şehirde kal eve yakın olman daha iyi yani ülkenin halini görüyon

0|0
    0|0
    • Haklısın sende

• Sağol hayırlısı olsun ne diyim

• aynen

Kızlar Ne Diyor 8

• Ailenin yaninda oku. Cok arkadasim vardi disarda okuyan. Ben de kararsiz kalmistim. Bana kesinlikle ailemle olmami soylediler. Simdi ailemleyim ve arastirdim da biraz onlarla da konustum kibaileyle olmak daha iyi kesinlikle

0|0
    0|0
  • İmkanın varsa git :)

0|0
    0|0
  • Ailenin ynında kal

0|0
    0|0
  • Aileye ne kadar kızsan da en büyük destekçin maddi manevi yine onlar olacak. İnan bana öyle yorgun günler geçiyor ki bazen ünide eve gelip de yemeğinin hazır olduğunu görmek kadar rahatlatıcı bir şey olmuyor. Aklında bulunsun.

0|0
    0|0
  • Dışarıda bence

0|0
    0|0
  • Olduğun şekilde ayrı bir eve çık eğer istersen

0|0
    0|0
    • Öyle birşey istesemde olmaz

• Kendi sehrinde oku bence

0|0
    0|0
  • Gidebilecegin en uzak yere git ve zamanı geldiğinde öyle bir gidecem ki hepsi bok yiyecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...