Hayvanların satılmasına ve Para ile hayvan satın alanlara bakış açınız ne?

Böyle bir şeye nasıl izin verilebilir anlamıyorum. Mağazadan t-shirt seçer gibi para verip sırf zevk için tür seçerek hayvan satın alanlar bu pis çarkı besleyenler. Eğer bir hayvanın hayatını kurtarmak için değilse her türlü satın almanın kirli olduğun düşünüyorum

• hayvanların satılmasını ve alınmasını normal karşılıyorum
    35% (20)46% (18)40% (38)Oy Ver
  • hayvanların satılmasına ve alınmasına karşıyım
    58% (33)44% (17)52% (50)Oy Ver
  • diğer
    7% (4)10% (4)8% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|18

En İyi Kız Görüşü

• Hayvanların satılmasına ve satın alınmasına karşıyım. :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu dünyada adı ve kendisi resmileştirilmiş daha bir sürü yalnış ve insanlık dışı şey var dostum. Onlardan birine el atmışsın. Gerçek hayvan sever gider hayvan barınağından bir hayvan alır. Onu hayata kazandırır. Ama insanlar bildiğin standart insan. Egolarını tatmin etmek için hayvan alırlar beslerler selfiler çekerler, canı isteyince hayvanı bağlar ya odalardan birine atar ya da balkona. Sırf ona sarılmayı sevdiği için gider sarılır garibim hayvan hoşnut olmasa bile. Ben hayvan besleyen pek çok arkadaşımla kavga ettim. Kız kediyi cama çıkarmıyor neden böyle yapıyorsun diyorum kaçar gider diyor. Hayvan içgüdüsel yaşar davranır. Yemini verip iyi davranıyorsan kaçmaz kaçsa da acıkınca gelir diyorum
    Yok olmaz giderse özlerim diyor neyini özlersin diyorum oynuyorum pnunla sarılıyorum uyuyorum diyır. Ulan içgüdüsel davranmanın ne anlama geldiğini biliyormusun diyorum oda hoşnutsa gitme z asla diyorum yok diyor. Gider gelmezse nolcak. Belki çiftleşme gereği duyuyordur diyorum ben onu kısırlaştırdım diyor. Niye vahşimisin diyorum ay ya rularsa ona nasıl bakarım kim uğraşıcak onlarla falan filanişte insanlık dışı şeyler. Para verince eiya değeri görüyor hayvanlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tabiki de karşıyım. O kadar barınaklarda yavrucak var, ayrıca o barınaklarda cins hayvanlar da bulunuyor. İlla cins isteyenler için.

0|1
    0|0
  • Sokaklarda birsuru cins hayvan var sırf hediyelik eşya olacak görülüp büyüyünce sokağa bırakıldıkları için. Kedim var dünya çirkini karmakarışık renkleri var... annesi sokak kedisi hamile kalınca bir arkadaş eve alıyor ve anne doğumdan ay geçmeden evi terk ediyor. Yavrulardan bu çirkin olana da geçici yuva olduk ama o kadar sevimli ki bırakmadık. Bizim oldu. Bunun gibi birçok hayvan var. barinaga gidiyorum sürekli günde 5-6 yavru ölüyor yaşayan da kedi nezlesi. Anneleri yok barinaktaki kediler kısır. Sürekli yavru kedi getiriyorlar hayatını kurtardıklarini sanıyorlar. Kaza yapmış kediler var belediyenin veterinerleri ilgileniyor o kadar sıcak kanlı ki hayvanlar resmen sev beni diye gözüme bakıyorlar. Şimdi bunlar varken bir insan neden gider de parayla hayvan alır? Ya da bu insanlık mıdır?

0|0
    0|0
  • Aslnda hayvanların parayla sahiplenilmesine karşıym ama bazen ne yazık ki istediğim hayvanı parasız bulunmuyor

0|0
    0|0
    • Bulunmuyorsa almamak lazım o zaman

• O senin düşüncen ama ben beslemek istiyorsam alırım önemli olan ona vereceğim sevgi benim için parayla alıp almamam bişey ifade etmez

• Bence çok şey ifade eder ama doğru yeni moda oldu selfielerin vazgeçilmez aksesuarı evcil hayvanlar. Ne kadar tatlı gözükürse o kadar iyi. Bunun için para vermeye değer.

• hayvanların parayla alınmasına tabiki karşıyım ama malesef o petshop ortamlarını görüncede insanın acıyıp alası geliyor... bide küçük köpek olmuyor barınakta gelende o yüzdende almak zorunda kalıyorsun

0|0
    0|0
  • bide bir canlıya yemek gözüyle bakıyorlar ya. deliriyorum :( kurbanlık hayvan falan alıyorlar. çok tuhaf ve canice geliyor bana :(

0|0
    0|0
  • İlla hayvan sahibi olmak istiyorlarsa barınaklardan alsınlar. Nerde beleş, Oray'a yerleş mantığı nedense bu konuda rafa kaldırılıyor.

0|1
    0|0
  • Alınması değil de sahiplendirilmesine karşı değilim.

0|0
    0|0
  • cehenneme kombine

0|0
    0|0
  • Alan da satan da normal değil.

0|0
    0|0
  • beleşe bulup ateş pahasına kakalayan götoşlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• olur böyle şeyler bir anormallik yok herif alıyo büyütüyo onun sayesinde yetenek kazanıyo evcilleşiyo satıyo ama satmasa daha iyi hani :D

0|0
    0|0
  • Eğitimli olarak satılanlar var. Evet hayvan bir mal değil, alınıp satılmamalı ancak hayvanı eğiten kişinin bir emeği var ve emeğinin karşılığını hak ettiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • Parasız olsa elbette iyi ama para o ırkı koruyor. Kimse ırka para vermese o ırklar karışır gider bir değeri kalmaz

0|0
    0|0
  • Hayvanlardan ekmek yiyende çok mesala kopekler eğer para ile satılmasa kimse üretim yapmaz cinsleri yok olur

0|0
    0|0
  • Anormal bir durum görmüyorum

0|0
    0|0
  • Allah onlara uygun bir yaşam yaratmış bence üzerine para sayıp gelip evde saçma sapan mamalarla falan besleyerek hayvanın özünden kopartılmasina karşıyım

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar satılık Rottweiler yavrusu vardır, secerelidir sütten kesileli 1 hafta oldu.

Fiyat:1200₺
    http://i.hizliresim.com/kvnnjr.jpg

0|0
    0|0
  • Empati yapın biraz.. Onlarda canlı... Onlarında yaşama hakkı var.. Onlarda seviyorlar.. Onlarında ana babası var.. Tam tersi olduğunu düşünün.

Velhasıl Kelam... Hayvan satın almayın. SAHİPLENİN.

0|0
    0|0
  • aynı şeyi et yerkende düşünüyomusun

0|0
    0|0
  • Satılmasına sakınca görmüyorum, fakat... sahiplenen kisiler, hayvandan sıkılınca eşya gibi sokağa atıyorlar, iste bu beni çok uzuyor

0|0
    0|0
  • Meta gibi alip sonra bakamayip satiyorlar

0|0
    0|0
  • herşeyin bir bedeli vardır. bedelsiz malın değeri olmaz.

0|0
    0|0
  • Karşıyım. Sanki mağazadan T-shirt seçer gibi one öyle

0|0
    0|0
  • illa alacaksanız barınaklardan alınması daha uygun olur.

0|0
    0|0
  • Kapitalist sistem bunu da bir sektore donusturmus ve en on siralarda yine ulkemiz var cunku her zaman yaratici olmak yerine taklit ve ozentiligi sectik.

0|0
    0|0
  • Bu iş böyle, istediğin hayvanı bulmak olsun, üstün genlere sahip hayvan olsun.. Bunların para olması doğal..

0|0
    0|0
Yükleniyor...