Neden bu kadar dışa bağımlıyız?

Sözüm ona kınarız protesto ederiz ama onların yaptığı malzemeleri kullanmazsak evde bir şey kalmayacak. Acı bir surum.
Neden bu kadar dışa bağımlıyız ?

3|2
16|6

En İyi Kız Görüşü

• sanayi devrimi zamanından beri geri kaldığımızdan ötürü. bu saatten sonra toparlanmanın mümkünatı yok zaten bizim gibi bir sürü ülke var.
    tarımı ele alalım mesela neden ithal mal kullanıyoruz neden kendimiz üretmiyoruz? çünkü aldığımız fiyat üreteceğimiz zamanki maliyetten çok daha düşük. teknolojide ileride olan kazanıyor :(

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İşin komik tarafı ne biliyormusun , artik yapsak bile zihnimize şu işlenmiş. Mesela Vestel camasir makinesi yapsa , vestelden 300 tl fazla ama alman mali bir cihaz olsa turklerin çoğu o almani alir. Çünkü şu düşünce var. ' Adamlar sağlam yapiyor ya ' . Komik bir düşünce. İnsan kendi malına guvenmez mi ya. Yalnız almanlari tebrik ederim. Memleketleri dümdüz olup devasa bir geri dönüşle tüm dunyayi etkili altina aldilar. Saygi duymak lazim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bizim salaklığımız yüzünden. Geçmişte bizi onlara bağımlı olarak alıştırdılar şimdi hiçbir şey yapamıyoruz.

0|1
    0|0
  • Trajikomik bir durumdayız.
    Ne desem bilemedim.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle. Almanya yı kınıyoruz derler ancak. Ama makam araçları da mercedes. Komik ülkeyiz.

• Tabi ki öyle. israil i protesto edin dediler baktılar ki içeceğimiz yiyeceğimiz ve temizlik ürünü kalmadı vazgeçtiler. Bize ait olan ne var ki kullandığımız. İnsan hava uçaklarını bile İsrail den ordan burdan alıp hava atıyoruz ilginç :)

• Doğru diyorsun😞

• çünkü türkiye gelişmemiş bir ülke. ve hakkedne çok uzun gerekçeler var

0|1
    0|0
  • bir kamyon pepsi alıp sonra döken adam geldi aklıma :D ahaha. Siz anca onları yakarak kendinize zarar verirsiniz. Kimse takmıyor bunları. Mültecileri almadılar, 5 milyar euronuzu vermediler, ermeni soykırımı var dediler oho :D kandırıldınız ya

0|1
    0|0
  • Ee zorla satmiorlar disa talep cok hih :p

0|1
    0|0
  • 5 Fatma tanıyorum 5 ide şansız

0|1
    0|0
  • Okurken yoruldum😊

0|1
    0|0
  • haklı valla

0|1
    0|0
  • eğitime bilime önem yok çünkü devlette.

0|1
    0|0
  • Aynen bunlari elestirince devlet hükümet düşmanı oluyoruz saçma sapan yerlere gidiyo konu bende ona sinir oluyorum eğitim bilim yok ki bunları ve nicelerini yapalım

0|1
    0|0
  • Aynen öyle ve en ufak hammadde ya da yedek parçada da dışa bağımlıyız ne yazık ki

0|1
    0|0
  • Hep öyleydik

0|2
    0|0
  • Bizim türkiyede adamların kafası ya kavgaya çalışıyor ya da çok afedersiniz sxxe yani gerçekler bu

0|1
    0|0
  • En iyisi ses cikarmamak.

0|0
    0|0
  • çünkü g*tümüz yemiyo çalışıp para verip üretmeye...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yav işin komik yanı sanayimiz zaten yokta bari ürettiğimiz tarım ürünlerini kendi vatandaşımız yesin onuda dış ülkelere satıyoruz kendi ürettiğimiz ürünleri dış ülkelerden pahalı yiyoruz. d

0|1
    0|0
  • Valla saygı duymak lazım baştan sona disiplinli ve üretken bir toplum.. bizim ülkeye komple bir format atmak lazım

0|1
    0|0
  • Bir ironi bir trajedi
    ama onlara bağımlıyız işte

0|1
    0|0
  • Kafanin çark etmesi guzel

0|1
    0|0
  • En büyük Abd - İsrail - İngiltere - Almanya kimin haddine onları kınamak yargılamak hepsiyle gurur duyuyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...