Oruç tutmayanları dövmek?

Ülkemizde bazı yerlerde Ramazan ayında sokakta birşey yiyenleri dövenler ortaya çıktı. Genelleme yapmak istemesem de bunlara örnek Erzurum ve Kayseri duyduklarım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Sonuçta herkes kendi hesabını kendisi vereceğibe göre ve dışarıda yemek görünce nefsine hakim olamıyorsa o insan bence hiç oruç tutmasın. Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bu duyduğum geçen senelere ait. Bu sene değil. Sadece Erzurum ve Kayseri ile sınırlamak istemiyorum

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Bence oruc tutmuyo diye bir insani doven insan acizdir oruc bir nevide nefis sinamasi degilmidir bende oruc tutuyorum ve benim umrumda bile olmuyor ama oruc tutmuyan insanlarin bazilara yani aralarindan bazilari dini inanci olmuyor ve sirf karsi tarafi tahrik etmek icin yemegi kullaniyo bunada karsiyim karsilikl saygi olmasi lazim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bencede tutmasın. Kimse orucu benim için tutmuyor. Kendi sevabı için yapıyor. Banane onun orucundan. Ben ona tutma demiyorsam oda bana oruç tut diyemez

0|1
    0|0
  • Geçen sene bursadaydım ramazanda. Sokakta sigara içen kızı taşlamışlardı özürlüler

0|2
    0|0
  • Katılıyorum sana

0|1
    0|0
  • Kimse kimsenin orucuna karışamaz.😃

0|1
    0|0
  • Eskiden insanlar hastalik sebebiyle bile oruc tutmasa utanir disarda bisey yemezdi simdi kimsenin saygisi yok ama tutmayanlara tepki göstermekte tabiki dogru degil herkesin kendi inanci kendi gunahi kimse karisamaz

0|0
    0|0
    • Saygı evet olmalı ama adam hasta ise de kusura bakma sen sevap kazanacaksın diye işkence etmemeli kendine. Sen kendine tutuyorsun orucu. O kadar şeyden etkileniyorsan birşey diyemem

• Eskiden diyorum benlik skntı yok gayet rahat tutuyorum orucumu ayrıca tepki gostermek dogru degil dedim

Erkekler Ne Diyor 7

• Birde diyorlar ki ben oruç tutuyorum bana saygı duy eee o adam oruç tutmuyor sen ona saygı duy.

Sinirine hakim olamıyorsan kendine hakim olamıyorsan tutma kardeşim.

0|2
    0|0
  • İlk yumruğu atanın o kolunu güzelce bir kaç hafta kullanılmaz hale getiririm haricinde kaç vur sistemiyle devam ederim. 😊😊

0|1
    0|0
  • Ahmak insanlarin işi :D döverek zaten oructan kazanacaği sevabi gunah isleyerek yok ediyor hiyarto işidir

0|1
    0|0
  • Denk gelseler ben de onları döverim

0|1
    0|0
  • gerızekalı saygısızlar herkes müslüman sanki

0|0
    0|0
  • Yobazlar

0|0
    0|0
  • İslam hoşgörü dinidir