Böyle birisi ile çıkmaya utanmalı mıyım yoksa gurur mu duymalıyım kendimle?

Arkadaşlar sevgilim şırnak cizreli. önceden pkk destekçisiydi. ailesi hakkında bilgim yok. ben ilk başta aşağıladım onu vb. daha sonra biraz tanıştık ve çıkmaya başladık. Vatan konusunda çok baskı yaptım ve bilgiler verdim. normalda faşist birisiyim. ancak 2 haftada terörü destekleyen bir insanı yola getirip adam ettim diyebilirim. dün konuştuk. parasızdı , yiyeceğimiz içecek alacak paramız yok dedi. her konuda para sıkıntısı çektiğini söyledi. bende sakın para kazanmak için terör yollarına başvurma dedim. o da düşündüğüm şeyi yapacağım dedi. düşündüğün şey nedir diye sorduğumda bana gelecek sene sınava gireceğim. askere gittiğimde bir daha gelmem uzman çavuş olacağım dedi. ailesi necidir bilmiyorum ama kendim ile bu konuda gururlandım. ancak parasız , mezhepler uyuşmuyor , türkçe konuşma şekli pek akıcı değil , zaten her konuda para sıkıntısı çekiyor. onun yanında durunca biraz utanç çekiyorum. Böyle birisi ile çıkmaya utanmalı mıyım yoksa gurur mu duymalıyım kendimle? siz ne düşünüyorsunuz?
Seviyeli yorumlar yaparsanız sevinirim...

1|1
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• böyle biri ile parası olmadığı için güzel türkçesi olmadığı için birlikte olmaya utanmamalısın ama pkk yı destekleyen bir terör örgütü mensubu ile beraber olduğun için kendini uzak tutmalısın bence sen troll sün genede diyeceğim sen dağa çıkmaya hazırlan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir insandaki ölçütün ahlakı edebi olsun bugün bunlar için terk edersin yarın istediğin de nitelikte biri çıkar ama ahlak edep yoktur o yüzden insanları bu şekilde yargılamayın ama yapamıyor isen de uzak dur ayrıl kendi standartlarına uygun insan seçin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bastan terörü destekleyen biriyle olman hata. Simdi desteklemiyorum diyor ama ne kadar inandirici bilmiyorum kaldiki butun sulalesi destekliyorsa nolucak? Tabiki üzuldum durumuna ama benim dusuncelerim bu yonde ins dediklerinde dogru soyluyordur.

1|0
    0|0
  • Katranı kaynatsan olurmu şeker cinsini şettiğim cinsine çeker işte.. Yaa kızım git onları destekleyen bırakırmı sen inanuıyıormusn? Sana ne kadar baskı yapsalar da terörü nasıl desteklemiyceksen oda öyle. Desteği kesmez sadece seni kaybetmek istemediği için öyle yapmış

1|1
    0|0
  • Şu kadar söyleyim köpekliğin yandaşlığını yapmış bir köpeği asla vazgeçiremezsin. En yakın arkadaşlarım terörle mücadele de pöh, komando yani kendinizi kandırmayı bırakın. O ve onun gibi kanı bozukların canları çıkmadan huyları çıkmaz...

1|0
    0|0
  • Nerde serseri var onu bulursunuz zaten

2|1
    0|0
  • Okumadim ama olmelisin

1|0
    0|0
    • anlamadım ama git camdan atla.

• Şimdi sormak istediğim pkk destekcisi demek hdp ye oy vermek mi yoksa pkk ile doğrudan bağlantısı olmak mı?

1|0
    0|0
    • kürt bayrağı asmak , teröristlere gerilla demek , askere polise taş atmaktan bahsediyorum gayet.

• ama beni canından çok seviyor. ve bana terör destekçiliğini bıraktığını söyledi dün. içten söyledi gerçekten ama şüphe duyuyorum...

• İnandığı ideolojiden bu kadar çabuk vazgeçiyorsa duygusal kararlar alıyor ilerde pişman olma ihtimali var. Şüphen bu olmalı. Kaldı ki hiç pişman olmadan eğer sen onu vatana bağlarsan, hayatını yoluna koymasına sebep olursan kendinle gurur duymalısın. Olmadığı takdirde de bırakabileceğine dair güvencen olsun astım kestim biriyse uzak dur.

• değiştiğinden çok eminsin parasızlığını önemsememelisin önemseyeceğin şey karekter en azından önemsiyorsan bile bu utanman gerekn bir şey değil

1|0
    0|0
  • İçinden ne geliyorsa onu yap kimseye bakma

1|0
    0|0
    • bilmiyorum ya , yorumlara baktımda çoğu olumsuz ve kaba yorumlar.

• Milletin tepkisine ne bakıyorsun ilişkiyi yaşayan sensin mutluysan gerisini boş ver

• ön yargı ile yaklaşmak istemiyorum ama sen ne kadar konuşursan ne kadar doğruyu anlatırsan anlat cahile hendek atlattıramassın yani onda nato kafa hala emin ol görüşünden vazgeçmemiştir ver yolu gitsin vatan hainine.

1|0
    0|0
  • Neden utanacaksin

1|0
    0|0
    • yorumlara baktım ve nerdeyse hepsi olumsuz yönde ve kaba yorumlar. belki de beni sevdiği için öyle demiştir. içimde şüphe var..

• Pesinen yargilamamak lazim
      Oyle insanlar varki. Bir kez sans vermekten zarar gelmez ama ilk hatasinda hala yanindaysan

• Topluma kazandırmak lazım

1|0
    0|0
  • Askerde kalması zor, ailesi ve geçmişini mutlaka inceleyecekler. Kayıt varsa unutsun asker olmayı

1|0
    0|0
    • terör örgütüne katılma gibi bir durumu olmadı.

• Kimi destekçi olması bile yetebiliyor. Ki incelerken sadece annesi babasını araştırmıyorlar, teyzeler halalar amcalar dayılar hepsine bakılıyor.

• Yarın birgün devam ettiğinde senide dağa çıkarırsa hiç şaşırma.

1|0
    0|0
  • Her parasiz kalan devletine kursun mu sıkıyor.. sen o vatan haini destekcisiyle cikip cikmamanin utanilcak bisey olup olmadigini sorgulayacagina.. o vatansiz kopekler yuzunden verdigimiz onca sehidimiz ve bircok yetim kalan yavrunun yuzune nasil bakacagindan utan...
    Onu ikna etmismis...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bir insan 7sinde neyse 7o'ndede öyledir. İnsanın düşünceleri kolay kolay değişmez. Değişen tek şey menfaatleridir. İnceyi ayırt et bence

2|0
    0|0
  • Parasız oluşu mühim değil çalışır kazanır, ama terör destekçisi biriyle değil sevgili olmak aynı yerde durmam, bunu yazarken bile sinirleniyorum hergün bu insanlar yüzünden şehit veriyoruz daha fazla yazmıcam

1|0
    0|0
  • pkk lı olması kötü bişey sen yola getirmişsin bak bu iyi şimdi de çalışmayı düşünüyomuş ne güzel işte işsiz gezmiyo çocuk :D

1|0
    0|0
    • içimde şöyle bir şüphe var belkide beni sevdiği için öyle demiştir bu kadar çabuk vazgeçiyorsa. bir de yorumlara bakınca moralim bozuldu ya :D çoğu yorum kaba ve olumsuz yönde. bana vatan haini diyenler bile olmuş...

• seninle ne alakası varki sen adamı yola getirmişsin takma yorumları :)

• gurur duy.. Hem kendine hem de ona..

1|0
    0|0
    • ya yorumlara baktım çoğu tepki ters ve üzücü... soğutuyorlar insanı..

• o konuda bende kendimle gurur duydum , teşekkür ederim :) ancak bir insanın düşüncesi kolay kolay değişmez ya bilemiyorum.. yinede içimde bir şüphe var. görüş ayrılığımız olabilir diye korkuyorum bazı konularda

• Kesinlikle... Dikkatli olmalısın ona karşı davranışlarında ve onun davranışlarına... Tetikte ol her zaman. O inandı diyede hemen bırakma kendini her zaman bulduğunda onu yine teşvik et veya bilgiler ver.

• Yalan söylüyor inanma

1|0
    0|0
  • Utanma tabiki

1|0
    0|0
  • bence ayrılmalısın

1|0
    0|0
  • utanilacak hicbir sey goremiyorum

0|0
    0|0