Neden herkes "ima" ile konuşuyor?

Niye kimse anlatmak istediklerini açık bir şekilde anlatmaz ki niye herseyi ima ile anlatmak zorunda hisseder kendini.
Tamam bazen özel durumlar olur, toplum içinde aciklayamazsin, ima edersin bunlar normalde, herşeyi imaya vurmak niye? Herkes aynı değil ki herkesi kendin gibi göremezsin, popüler mi yapıyor insanları bu durum anlamadım.

Güncellemeler:
bazen anlatamazsın çünkü anlaşılmak ıstersin

0|0
18|5

En İyi Kız Görüşü

• Gizemli göstermeye, üstün olmaya çalışan basit insan hareketlerinden sadece biri. Özellikle toplu taşımada sık görüyorum. Arkadaşlarını tersleyenler de buna dahil :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Yanlış anlaşılmaktan korkuyordur belki.
    Bir şeyi ima etmek, çekimser bir tutum sergilemektir.
    Her insan dobra dobra konuşacak ve ya anlatım şeklini, kendini ifade ediş biçimi doğrudan yapacak diye bir şey yok.
    Popülerlik kısmına gelecek olursak bana göre popü değil de hani şu gizemli gibi havalı bir imaj sergileyemeye çalışıyordur.
    Bu da çok saçma.

0|1
    0|0
    • Çekimser bir tutum kısmına katılıyorum Bazen yanlış anlasilmaktan korkar bazen de anlatmaktan ziyade anlasilmak istiyordur belki...

• Kendilerini zeki gostermeye çalışıyorlar bence. Üstün olduklarını zannediyorlar ondandir. halbuki açık konuşsalar sorun hallolacak ama işte...

0|1
    0|0
  • Çünkü açık konuşursan karşıdaki '' bunu demiştin'' diyecek ama ima edersen öyle bir şey dese bile '' sen öyle anlamışsın'' diyebileceksin. Bir nevi açık kapı bırakma faaliyeti.

2|0
    0|0
    • Bunu demiştin diyince ne oluyor

• Estağfurullah bn böyle bir ima yapmadm siz böyle bir ima çıkarsınız yine

• Yok ima etmedin zaten biliyorum. Sus diye diyorum.

• Valla direkt söylüyorum ne uğraşıcam imayla filan

0|1
    0|0
  • Hayir sadece aciklamak zor geliyor seninde dusunmeni saglamak icin hatanin farkina varman icin bir nevi trip atiyor. grur ve inat meselesi "sen daha iyi biliyorsun " deyip farkedilebilmeyi amacliyor. Yani diyor ki sen beni anla benden ozur dile. onu istiyor amac bu

0|0
    0|0
  • Havalı ve gizemli gözükmek amacı ile yapılıyor , korkakların yaptığı bir durum

0|1
    0|0
  • Iyyy nefret ederim imalardan.

0|1
    0|0
  • Dangalak olmama calisiyolardir belki😂😀😀😀😀

0|0
    0|0
  • Trip atacak ima edecek karşımdakinin nlamasını bekleyecek sabrım yok benim zaten alır karşıma konuşurum

1|0
    0|0
    • En güzeli, acaba ne demek istedi diye karşımdakini sıkacagima kırmadan açıkca konuşurum daha iyi

• Korkuyor

0|0
    0|0
  • En sevmediğim şeylerden biri biliyor musun? Hayır yani ya açıkça söyle ya da sus. Bu yüzden anlasam bile anlamamış gibi yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum öyleler onun dışında her şeyi ima yaptığıma çekenler de var çevremde bu ikisinin ayrımını iyi yapmak lazım :)

0|0
    0|0
  • kezban geleneği. normal bir kız oturur insan gibi ve saygı çerçevesini aşmadan açık konuşur. ama kezolar için ise trip + imalı konuşma olmazsa olmazdır. tabii ki özel durumlarda imalı konuşur insan ama bunlar her zaman böyle.

0|0
    0|0
    • Cinsiyeti ayrımı yapmamak gerek ben özellikle hemcinslerimde daha çok görüyorum

• Evet haklısın. İma diyince direk aklıma kızlar geliyor o yüzden böyle bir görüş yazdım..

• Ben de bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Yanlış anlaşılmaktan korkulduğu için olabilir

0|0
    0|0
  • Bence insanı popülerleştirmek yerine düşürüyor.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum aslında bunu da karşısında ki insanları dusunmek için kullaniyolar ama kendilerine düşürmekten haberleri yok

• düşünmek değil düşürmek olacaktı

• öyle olunca havalı olduğunu zannedenler var çünkü halkın sevmediğim kesimi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden öyle yapıldığı açık. Kendine tahammülü olmayan insan ve kendine güveni olmayan insan. Kendileri olmaktan korkuyorlar. Doğruyu söyleyincs çoğu kişi kaldıramıyor. Birisi bana bunu erkek söylerse eyvallah bir kadın söylerse teşekkür ederim. Üzerine konuşuruz. Çözüm buluruz. Ama çoğunlukla belli kesim erkek sen çok mükemmelsin sanki diyor. Kızda yanıma gelms o halde diyor. Bu yüzden ima yapılır.

0|0
    0|0
    • Dediklerinize katilmakla beraber bazen anlatmak yerine anlasilmak istiyor da olabilirler (ben bazen yaparım)...

• Bildikleri bişey vardır

0|0
    0|0
  • Ben gayet dobrayım 😂

0|0
    0|0
  • İnsanlar iletişim konusunda kötüler. Açık konuşmak herkesin becerebildiği bir şey değil ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • o insanlara salk gözüyle bakıyorum nefret ederim ben düm düz söylerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...