Emekli maaşlarından suriyeli mülteciler için kesinti yapılacakmış. Siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar emekli maaşlarından suriyeli mültecileri beslememiz için kesinti yapılacağı haberi var ki bir arkadaşımın babası bu ay ki maaşını 50 TL eksik almış. Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mültecilerin sorumluluğunu sıkıntısını neden bizler çekiyoruz?

0|4
23|26

En İyi Kız Görüşü

• Bir ton vergi alıyorlar bir de emekliden keserlerse artık yaşamayalım biz. Babam emekli maaşı alıyor ve ben de okuyorum ki daha birinci sınıftayım. Ve babam şimdiye kadar çalışmama asla izin vermezdi ama bu yıl gönülsüzde olsa kabul etti. Maddi durumu çok daha yüksek olan kişilerden alamıyorlar mı? Ya da yaşlandığımız zaman bu ülkeden kaçıp gitmemizi mi istiyorlar artık? Git gide daha da beter oluyor yaşam standartlarımız. Sonumuzu düşünemiyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• 50 tl fazla değil demişler ama emekli maaşı ile geçinen biri için 50 tl öyle büyük bir para ki...
    Eğer devlet yardım etmek istiyorsa bizim üstümüzden etmemeli ki zaten fazla fazla vergiler veriyoruz onlarla da karşılaşabilirler ya da bizim 3 kuruşumuza göz dikeceklerse hiç getirmeselerdi onları sonuçta bana kimse sormadı Suriyelileri ülkene alalım mı diye.
    Haber ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa saçmalık. Şimdi komşu açken tok yatmak olmaz diyenler olacak ama emekli maaşı ile geçinen zaten kendisi aç bir de ona buna parasını verecek durumda değil.

0|0
    0|0
  • Daha başımıza çok bela olacaklar. bizim milletimiz burda kazandigi uc kurus paranin hesabini yapcak ulkedeki 3 milyon suriyeliye biz bakcaz. etmiyorum hakkimi helal. cadirda bile biz napiyoz demeden 1 milyon cocuk yaptilar adamlar sik.. inin keyfini düşünsün olan bizim millete olsun. Doğudakiler elektrik ödemez bizim milletimiz verir, firmalardan vergi aciklari cikar bizim milletimiz oder, suriyelilerile biz bakariz cocuk yapsinlar durmadan diye. su ulkeye gelen zenciler saat satip para kazanirken su aminakodugumun suriyeleri geldi tecavüz gasp issizlik artti. dilenciden gecilmiyo ulke. allah belanizi versin serefsizler.

1|0
    0|0
  • ^yuhhh sınırlendım sımdı o ne lann :/ ıkı gram et grmıyor ınsanların evıne bırde maaş kesintısı oha yaa

0|0
    0|0
  • Zorunlu yardım kampanyası başlatılmış iyi olmuş. Normalde yeni yasalara karşıyımdır onların getirdiği ama bu çok iyi olmuş. Kimse 50 TL siz ölmez Türkiye'de korkmayın. Evet insan olduğumuz için hepimiz birbirimize bakmak ve yardım etmek zorundayız. Allahın verdiği parayı ihtiyacı olan insanlardan saklarsanız Allah belanızı verir. Ben ayda 700 TL veriyorum kanser hastalığına yakalanmış bir çocuğa ailesinin gücü yetmediği için. Mesela o parayı vermeye başladığımdan beri kendi yiyeceğim içeceğim kısıtlandı fakat o para zaten benim değildi ki. Dünya malı. Biraz acıma duygusu olsa böylesi sorular sorulmaz öylesi cevaplar olmazdı. Sizde 50 TL lik boğazınızı tutun.

0|0
    0|0
    • Yok artık ciddi olamazsın değil mi? Bir insan bu kadar bencil olmamalı. Herkes vermek zorunda değil kendi emeğiyle kazandığı parasıyla ki emekli maaşları zaten az. Kimse elalemin suriyelilerine bakmak onları doyurmak zorunda değil. Devlet yeterince vergi alıyor ve hazinesinde para var. Gemicik alacaklarına , saray yaptıracaklarına halka sormadan ulkeye sokulan surıyelılere bır zahmet bakıversınler. Elin pis sapkın araplarına para vermem ve verdirtmeyeceğim

• Yok artık ya, defolup gitsinler gram üzülmüyorum banane be kimse bana hümanist edebiyatı yapmasın

0|2
    0|0
  • Suriyeli mülteciler için Türkiye Cumhuriyeti zaten ödenek alıyor. Eğer reisi cumhurunuz sarayından vazgeçip Cumhurbaşkanı olmaya karar verirse refaha erilecektir.

0|0
    0|0
  • Kötü olmuş zaten iyi mi maaş alamiyorlar. Ayrıca kesmektense iş besinler Suriyelilere. tabiki bir çoğu çalışıyor ama bu konu üzerine daha yoğun calismalilar

0|0
    0|0
  • Eskiye döner ozaman 800 lira olur 😂

0|0
    0|0
  • Suriyelilere torpil yapmadiklari sürece (atamalarda vs.) Ve Suriyeliler de ortalığı zarar verip rahatsız etmedikleri sürece bence böyle yardımlar çok iyi olabilir. sonuçta zor durumdalar bizim de öyle olmayacagimiz Belli değil Allah korusun

0|0
    0|0
    • torpil yapmadılar mı? daha napıcaklar öğrencilerine bizden çok burs veriyorlar ünilere sınavsız alıyorlar? Bunlar yüzünden bizim insanımız işsiz kalıyor daha ne kadar torpil yapılabilir Allah için? Medeniyetten görgüden uzak bir toplum ülke zaten b. k içindeydi bunlar geldi iyice b. mb.. k oldu.. Bide bu kadar zor durumdalar madem niye tavşan gibi ürüyorlar acaba? Adamlar çok zor durumda ama durmadan sevişiyo.. Bırakın bu ucuz hümanizmi

• biz öyle olsak savaştan kaçmayız küçük hanım

• @topuklukramponlu torpil yapmadılar demedim yapmasınlar diyorum!! Gidin başkasına çatı ben mi yaptım? !! Yardım edilenler kadar edilmeyenlerde var onları hiç mi görmuyorsunuz? ? Minibüselere otobüslere alınmıyor pis oldukları icin.. hepsi hakkında yorum yapmadan önce bir düşünün.

• Tek kelimeyle sacmalık. Werdikleri 3 kuruş onuda bir sekilde kesiyolar. Suriyelileri bize sordumu da aldı bide bizm hakkimızı weriyo kendi babasının malı gibi.

0|0
    0|0
  • Hepsini olduresim geliyo ya elin suriyelisi bizden daha iyi yasiyo

0|0
    0|0
  • Biz ülkeden çıkalım onlarr yaşasın?

0|0
    0|0
  • Yapsinlar

0|0
    0|0
  • emekli maaşı zaten çok az miktar. devlet napıyor ya

0|0
    0|0
  • Haram zikkim olsun ne diyelim bedavadan yasasinlar oh

0|0
    0|0
  • Yuh artık bu kadarıda fazla

0|0
    0|0
  • O multecılerın sımdı bela okıcam artık defolup gıtsınler artık ya bız dılencı olduk artık

0|0
    0|0
  • kesilecekmiş değil zaten kesiliyor arkadaşlar şimdi 50 biraz zaman geçsin 100 olur zamanla kimsede sesini çıkartmaz

0|0
    0|0
  • cok yalnıs sonucta herkesın ıhtıyacları var devlet versın ( tayyıp) basta olmak uzere kutulara saklıyacagına

0|0
    0|0
  • Bu devlette ne meraklıymış suriyelilere yurta yemedikleri haltta kalmadı zaten yollasınlar gitsin.

0|0
    0|0
  • Ilginc. Cidden ulke acayiplesti

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 26

• Resmi bir haber sitesinden kaynak gösterebilir misiniz? SGK bu konuda açıklama yaptı geçtiğimiz aylarda. Bu şekilde çıkan haberleri yalan olduğu, eğer bir yere (bazı istem dışı meseleler hariç) kesinti yapılacaksa bunun için emeklileri izin vermiş olması gerektiğini söylediler.

0|0
    0|0
  • Eğer haber doğru taaa bilmem neresini s... im bunların şerefsiz emeklinin üç kuruşuna göz dikeceğine yaptırdığın milyon dolarlık kaçak sarayı sat oğluna aldığın gemiciğin geliri ile öde zaten emekli zar zor evini geçindiriyor. Bunlarda allah korkusuda yok ne demişler sen eşek olursan semer vuran çok olur.
    Versinler oylarını akp, ye bakalım

0|0
    0|0
    • Şehit Ailesine senin oğlunda işsiz kalsın diyen zihniyet elin adamına yarın bir gün geçip gidecek adamlar için haraç topluyor haram zehir zıkkım olsun diyorum allaha havale ediyorum.

• Vereceksen zenginden al ver emeklinin parasını neden kesiyorsun

• Nasıl kör olmuş insanlar ya. Hala allah yardımcıları olsun diyenler var. Ya ben zengin değilm benim fakirim var aç insanım varken nasıl bunlara prim veriyoruz anlamıyorum. Esnafa gidiyorsun ben vergi veriyorum vs fiyatları mecbur yüksek tutuyorum diyor Suriyeli esnaf hiçbir mükellefiyet ı yok adam ucuza satıyor bizim esnaf gitgide zararda. İşçiye soruyosun Suriyeli sigortasız 800 tl ye çalışıyor benden de bunu istiyor diyor. Kime gidersen git zararı dokunmuş. Hala saçma sapan konuşuyorsunuz. Danimarka ve Finlandiya gibi ülkelerde doğan çocuk sayısı yılda 55 bin civarı. Türkiye de doğan Suriyeli bebek sayısı 50 binlerce. Bunlar iyi günler uzun vadede daha neler yasiycaz bekleyin görün. Ama az bu millete. Diğer yandan bunu söylemek geliyor içimden. Çünkü gerçekten hakkediyor bu ülkenin yarısı.

1|0
    0|0
    • Durun bunlar daha iyi günler. Eğer ki bu haber doğru ise bu insanlar rahata alışıp ileride istedikleri gibi cirit atacaklar. İnsanları gasp etmekten kadınları taciz etmekten çekinmeyecekler. Milletimiz salak ve değerlerine sahip çıkmadığı sürece değişen hiçbir şey olmayacak. Tutturmuşlar müslüman da müslüman. Bu devirde baban bile fayda yapmazken ne müslümanlığı diye sorarlar insana.

• Kardeşim 50 TL başının gözünün sadakası olur kişinin. Eleştirmek, eleştirmek komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Tamam emekli maaşları çok iyi değil ama 50 TL nin eksikliğide çok hissedilmez. Onlar her ne kadar başka bir milletten olsa da savaş mağdurudur. Bizim peygamber efendimiz savaş eserlerine hazinede bulunan en güzel yiyecekleri ikram ettirmiş kendisi sirke ekmek yemiştir. Çok abartmaya gerek yok böyle şeyleri. Onlarda insan..

0|0
    0|0
    • İşte böyle böyle diye diye o insanlar tepenize binecek. Böyle alıştırınca ileride rahata alışıp millete gasp etmeye korkmayacaklar. Ayrıca bırak isteyen yardım etsin sen kimsenin hak ettiği maaşa zorla el koyamazsın kesinti yapamazsın. Bu devirde kardeş kardeşe düşman iken ne ümmetinden bahsediyorsun?

• Vekiller yarım maaş alsınlar. Emekliye insan gibi hayat yaşatamıyorlar birde parasına mı göz diktiler.. Ahlaksızca bir hareket.

0|0
    0|0
  • Ne yapacaklarını şaşırdılar. Elin Suriyeli si benim gazimden şehit yakınımdan daha çok yardım alıyor yazıklar olsun ne diyelim. ve daha neler neler.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • olmaz öyle şey

0|0
    0|0
  • haberin doğru olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Yalan haberdir
    Saçmalık bence

0|0
    0|0
  • Benim babamda emekli bu devlete 30 sene hizmet etti ve az bir maas aliyo ve eger bu devlet icin hicbisey yapmamais aksine turkiyeden kacmak isteyen bir irk icin para kesilcekse haram olsun hepsine.

0|0
    0|0
  • bu mültecilerinde onları burayı alanında hepsinin mk artık sıkıldım sınırları açarken bize soran yok külfetini vatandaşa yıkarlar bunları buraya sokan cumhurbaşkanı kendi servetinden baksın milyar dolarlarından ayırsın bir zahmet hırsızz

0|0
    0|0
  • Baştakiler arap olunca şaşırmıyor insan.

0|0
    0|0
  • Yalan haber

0|0
    0|0
  • hani avrupa para verecekti mülteciler için? avrupa kıvırdı tabi zaten üç kuruş alan emeklinin maaşına mı göz dikildi?

0|0
    0|0
  • günaydın yenımı duydun üsküdarı geçeli çok oldu :D

0|0
    0|0
  • O kadar salakca bir cumlekı gülüyorum :)

0|0
    0|0
  • Vay mk

0|0
    0|0
  • asparagas haber üreten bir yerden okumuşsundur büyük ihtimalle.

0|0
    0|0
  • Göö t tayyip

0|0
    0|0
  • yalanlardan bir bıkmadı millet tayyipe söveceklerya illa mk salakları kesinti olsa mülteci için mi olur ona ayrı hesap var hem adamın işine gelirmi mllar ya !

0|0
    0|0
    • ayrıca benim babamda emekli keşke suriyelilere gitse insanlıktan nasibini almamış yaratıklar sizi !

• Zaten her seyleri bedava bide harac mi kesiyolar. got herifler.

0|0
    0|0
  • Haydaaa

0|0
    0|0
  • 50 tlde çok değil sende ne meraklıısn abartmaya

0|0
    0|0
    • O kesintiler devamlı olsun da ben görürüm seni ayrıca neden gizli cevap veriyorsun korkulacak sorumu sordum

• eski devirleri şimdiyle karıştırma eskiden kaçsaydı satmak olurdu tamam ama şimdi sen rahat bir yaşam yaşıyon ülkenden böyle bir karışıklık çksa hergün savaş bombalar patlasa ne yapacan savaşacan mı elinde silah yk bişey yok. otuduğun yerdden konuşması kola tabi ama eminim bugün aynısı tüürkiyenin başına gelse birçoğu ülkeyi terk eden çok kişi olurdu bence. neyse uzatmanında anlamı yok bye

• Arkadaşım isteyen verir isteyen vermez. Sen zorla insanların yıllarca çalışıp emekleriyle kazandıkları parayı el koyamazsın? Bu neyin kafası ya 50 lira çok değil. belki o insan için çok? Bütün emekli maaşları bir mi? Olmasa bile insan yardımı kendi isteğiyle yapar. Suriyelilerin ülkeye alınmasını biz istemedik o zaman neden bize sorulmadan böyle birşey yapılacak? Saray yapacaklarına suriyelilere bir ülke kursalar sorun kurtulurdu !

Yükleniyor...