Hayatın anlamsız olduğunu düşünüyor musunuz?

Ben anlamsız olduğunu düşünmüyorum ama hayatı anlamsız bulan insan sayısı çok

0|0
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Sorduğun sorunun milyonlarca kez sorulmasının anlamı: Ortada bir anlam falan yok. Bu yüzden arıyoruz.

En başta, hiç kimse hayata bilerek, isteyerek gelmiyor. Ebeveynlerimizin, genetik kalıntılarını dünyaya bırakma güdülerinin sonucundan ibaretiz. Yani yaşamayız, dünyaya gelmeyi istemek diye bir şey yok.

Geldik, tamam. Ne b. k yiyeceğiz? İnsan, hayattan keyif aldıkça kendisini mutlu hisseder. Bu keyif herkes için değişkendir ama şöyle bir düşününce, insana keyif veren şeylerin çoğunlukla zararlı, yasak, günah, sağlıksız, bedeli büyük vs. olduğunu görürüz. Yemeğin içeceğin lezizi zararlıdır, faydalısı tatsızdır. Seksin fazlası ve farklısı her zaman günah, ahlaksızca, risklidir. İnsana keyif veren kaç şey var zaten ki? Her türlü çalışma, uzmanlık vs. insana keyif verebilir ama ne zaman para kazanma aracı olur, keyfi falan kalmaz. Bin türlü hobiler vs. hep pahalı, yorucu ve giderek onda daha iyi olmadıkça da bir noktadan sonra sıkıcı. İyice iyi olduğunda da mesleğe dönüşür ve para beklersin, o noktada hobiliği kalmaz.

İnsana ne keyif verir söyleyeyim mi? 2 şey...

1- Sevgi... Aşk anlamında, partner anlamında, sevişmeyi isteyeceğin kişi anlamında sevgi. Gerçekten delicesine çekici güzel hoş bulduğun kişiyi bulup yatağa atmayı başarabilirsen işte o harika bir şeydir. O da çoook nadiren olur, olunca da çoğunlukla bir ömür sürmez ve bitmesi, başlamasından daha sarsıcıdır her zaman.

2- Var olmayan bir şey bulmak/üretmek. Bu delice keyif vericidir. Daha önce hiç yapılmamış bir şey. Bunun da çoğunlukla 2 yolu vardır: a) Bilim b) Sanat. Yeryüzündeki her kaliteli insan en az bir bilim ve en az bir sanat dalı ile ilgilidir. Ama bir buluş yapmak da çok ama çok zor birşeydir.

İşte, bunlar ışığında denebilir ki, insanların kendi hayatlarını anlamlı ve keyif dolu kılmaları çok zordur. Bu yüzden de çoğu insan "bende olmadı, bari çocuklarımda olsun" diyip sırasını savar. KEndi gibi başka bir gereksiz çok hücreliyi dünyaya salmak için yaşıyoruz!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bazen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Yine de yarın için çok umut var, hiç bir şey anlamsız olmamalı.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır. daha doğrusu biraz akıl melekeleri olan birinin bu soruya HAYIR cevabı verir... zira bizi yaratan bizi gözetleyen bize çeşit, çeşit nimetler sunan varlığında hiç zerre kadar şüphe duymadığımız Rabbimize kulluk vazifemizi yapmak için varız..

0|0
    0|0
  • bazen bu dünyanın bır sonu olduğunu düşünmek aklımın yerınden oynamasına sebep oluyor , ve boş olduğuna kanaat getırıyorum

0|0
    0|0
  • düşünüyorum bazen

0|0
    0|0
  • 1 saniyenin bile büyük anlamı var

0|0
    0|0
  • evet düşünüyoruz

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • hayata Rabbime iman etmek ve kul olmak için gönderildim , nasıl anlamsız olabilir ki :D

0|0
    0|0
    • En iyi görüş olabilir :)

• yo sadece gerçek bu :D bu şekilde düşündüğünde amaçsız bişe olamaz , amaçsız olmaya vakit kalmaz çünkü iman etmek kul olmak hiç bitmez. ama ateist ya da başka türlü dinden çıkarsan iman etmeyi bırakırsan işte o zaman her şey amaçsız olur , amaçsız kalır. iyi günler

• Anlamı ne bilsek diycem ama vardır bir anlamı herhalde skskdkdmmdsmkd

#inciheryerde

0|0
    0|0
  • Valla 7/24 anlamsızlıklar içinde bunalıyorum ya :D

0|0
    0|0
  • Dusunmuyorm

0|0
    0|0
  • Yooo

0|0
    0|0
  • Insan deger verdigi kisilerden. yeteri kadar karsilik alamadiginda bunu dusunur, ben. yillardir bu sekilde yasiyorum. Calismak istemiyor gezmekten zevk almiyor sosyal aktivitelerden. hazetmiyorum. kader diyelim.

0|0
    0|0
  • Bittiği yerde kafama sıkar giderim

0|0
    0|0
  • kesinlikle anlamsız değil

0|0
    0|0
  • Anlamsız değil. Fakat şu an öyle gelio bana psikolojim bozuk. Ama oda geçer. Hayat güzél ;)

0|0
    0|0
  • Düşünüyorum sürekli.

0|0
    0|0
  • Anlamsız olsa bu kadar karmaşık organ, trilyonlarca hücre, bıkmadan görevini yapan güneş, ay, bulutları nasıl açıklarız? Onların emeğine biraz ayıp olmaz mı?

0|0
    0|0
  • anlamı mı varmış la? bize öyle bişey demediler

0|0
    0|0
  • Anlamsız düşünen yoktur, boş yaşayan insan vardır.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hiç bir anlamı yok. Yuvarlanıyoruz. Yok olana kadar.

0|0
    0|0
  • Seks yok, daha ne kadar anlamsızlaşabilir.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...