Evrime inananlar bilimsel bir metod ile bu değişimi gösterebilirler mi? Sorum türemek değil.. ?

Sonuçta bilime dayanarak evrim e inaniyorsunuz , maymundan türendiğini el yapısı insana benzediğini ve bu şekilde bir savunma ile karşılıyorsunuz bizi, koala nın da el yapısı maymun ile aynı peki biz neden türedik?
Kedi ve köpekler iskelet olarak aynı tür peki onlar neden tür olarak aynı değişim var ama yeni bir tür yok, gelelim asıl konuya neye dayanarak evrime inanıyorsunuz? Sadece bilimsel bir metod bilim adamlarının bile bulamadığı metod...

Somut fikirler istemiyorum...

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• evrim teorisini tam olarak bilmiyorum ancak soruda bişey dedin kedi köpek var ama başka tür yok diye burada kastettiğin nedir? yani kedi ve köpekler hatta tüm canlılar önceden daha farklıydı. köpekler atıyorum daha büyüktü kuyruğu uzundu dişler daha keskindi belki vs. zamanla tabi çok çok uzun zaman içerisinde evrimle bazı organlar köreldi değişime uğradı ve bu günkü halini aldı sonuçta.

0|0
    0|0
    • Bak senin dediğin tür aynı ama dişleri keskindi daha büyüktü , konusuyorlar mıydı ıcat edebiliyorlar mı? Neden onlar degılde maymunlar ınsan oldu

• tamam da insan da zama içinde evrimleşecek belki başka canlılara dönüşeceğiz. bazı organlar gelişecek bazıları körelecek. ama bu bir anda olmuyor. illa bir tür diğerine dönüşecek demek değil yani maymunu koyup insan olmasını bekleyemeyiz tabi. evrim öyle olmuyor çünkü. maymuna benzeyen başka canlı var mı bilemem sen fiziksel özellikler olarak bakıyorsun burada. ama www.verita.com.tr/merak-ettikleriniz/merak3/ şunu oku. muz ile DNA mız %50 oranında aynı ama aynı fiziksel özelliklerde değiliz. sen somut bir kanıt istiyorsun o zaman interneti biraz araştırmalısın. ben temel biyoloji bilgimle evrimi mantıklı buluyorum zaten buna inanmazsan direk olarak ademle havvadan geldiğimize inanman lazım bu da bana mantıksız geliyor. sana kesin kanıt sunabileek kadar bilgim yok ancak burada diğer arkadaşların dedikleri noktaları araştırsan sebeplerini de öğrenirsin eminim.

• Ben neden arastırıyorum ki ateistlerın bunu bılmesı gerekmez mi bilmediğin bir konuda iddaa etmek ne denli dogru bilim bile ispat edemezken ve allah ile ilgili var ya da yok diyemezken.

En İyi Erkek Görüşü

• Evrim maymundan türendiğini söylemez. Bunu bilim bilmeyen, araştırmayan, okumayan kişiler söyler. İnsan kanı ile maymun kanı arasında büyük bir benzerlik vardır. Örneğin 287 aminoasitten oluşan hemoglobin A molekülü insan ve şempanzede tıpatıp aynıdır. Aynı molekül bakımından insan ve goril kanı arasındaki fark ise 287 aminoasitten sadece birindedir. Hemoglobin A molekülü farede 19, koyunda 26, tavukta 45, sazan balığında 95 aminoasit ve insan hemoglobin A molekülünden ayrılmaktadır. Görüldüğü gibi kanın bir öğesi olan hemoglobin A molekülü bakımından insana en yakın canlı olan şempanzede hiç fark yok iken insandan uzaklaştıkça farklılıklar artmaktadır.

Yanlış bilinen : insanlar maymundan gelir.
    Gerçek bilim : insanlarla maymunlar ortak bir atadan gelirler.

1|1
    0|0
    • Pekı sen farelerin yapısına baktın mı bılınen ateistler sunu one surer el yapısını surer..
      Bana maymunlar ınsanlar aynı atadan geldıgıne dahıl bır metod göstrr soyut degıl ama

• En basitinden sana insan kanı ile maymun kanı arasında ki büyük bir benzerlikten bahsettim. Milyonlarca yıl öncesine ait insansı fosillerinin incelenmesi sonucu ve ilerleyen bilimsel teknikler sonucu bir çok kanıt ortadadır. Evrim sadece insan doğasında olan bir şey değildir. Bütün canlılar evrimleşerek şu anki durumlarındadırlar. Sen mesela 20'lik diş neden şu an bir işe yaramamaktadır? Önceden ne işe yaramaktaydı? bunu araştır bakalım. Başka bir örnek plantaris kası insan bacağının alt kısmından bulunan bizde işe yaramayan ancak maymunlarda hala işe yarayan bir kastır yani iki türde de mevcuttur. DNA yı duydun mu mesela? Sen neden annene babana benzemektesin? İnsan Dna dizilişlerine bakıldığında yine en yakın akrabalarımız kimlerdir? İnsan embriyosunun solungaç yarıklarının olması, denizden karaya çıkışın en önemli kanıtlarındandır mesela. Tüylerin ürpermesi de ilkel atalarımızın tepkilerindendir. Bu durum heyecan ve korku sırasında birçok hayvanda da görülür. Bunları araştır!

• Dikenli balıklar da evrim geçirmişti ama hala balıklar onlar sen 60 milyon yıllık bır gecmıs den bahsediyorsun galıba , pekı farelerde kı benzerlık nedır vucut yapısı aynı deneyler farelerde yapılıyor bu bır kemırgendır

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• :) İnsan bir defa maymundan gelmez maymun ile aynı ortak atadan gelir. Nasıl ki portakal , greyfurt ve limonun ortak atadan gelmesi gibi. Biri ekşi biri tatlı biri de mayhoş olmuştur. bunu bir kafana yaz. Yoo bilim adamları metodu bulmuş bir sürü de ara form var hatta geçen bir tane daha bulundu nealid chadensis mi öyle bir şey tam hatırlamıyorum adını homo habilis var, homo erektus var, homo neandartalis var , homo sapiens ise günümüzdeki insan onun ara formları da zamanla bulunuyor işte

0|1
    0|0
    • sen gelmediklerini ispatla. ya da tanrıyı ıspatla ya da muhammedin mucizelerini çek videoya at youtube izleyelim bunu ıspatla :) herife bak yaaa

• Kardesım bunun bır tarıhı bır hayatı bız ozetı var zaten ben bunu sana ıspatladım sadece sana bunu yazıp nerede dogsu nerede buyumus ne yapmıs okumam gerek..
      Heee allaha gelınce bilim bile allahın olmadıgını ıspatlayamazken ve bunu kabul ederken bır ateıst bunu neye dayanarak soyler merak ettım.

• En çok da bu evrimcilere gülüyorum, karadenizli temel bunlardan daha ciddi geliyor bana.

0|0
    0|0
  • Kimse böyle birşey gösteremez kendince ben bildim yok atamız vs diyenler olmuş 2 dk da çürütüveririm. Evrim kanıtlanmamıştı sadece teoridir...

0|0
    0|0
    • Zaten bırısı atmıa bu teorıyı ınsanlar da onlara ınanıp evet boyle dıyor ama bılmıyor.

• Evrim ne la yincek bir şey mi?

#inciheryerde

0|0
    0|0
  • evrildiğimize inanıyorum ama evrim teorisine değil. maymundan gelmedik ama onlara benzediğimiz dogrudur ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...