Ramazan davulcuları sizce de gereksiz değil mi?

Bu dini değil sonradan ortaya çıkan kültürel bir durum. Bazı insanlar hasta olabilir, uykusuzluk problemi olabilir, iş temposu yoğun olabilir. Davulcu kavramını gereksiz buluyorum ya siz?
Ekleme: Para verene kadar kapı önünde davulla ikamet eden davulcuya iki kat sinir oluyorum.

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle gereksiz. Köylerde uygun olur ama Büyükşehirlerde gereksiz. Digital çağda yaşıyoruz. Gerçi onlar da davul sesini teybe alıp dinletiyorlar artık. Hatta motosikletle yapanları gördüm.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Gecenin bir vakti uyanmak için kullanabileceğimiz bir ton teknoloji varken geleneksellik adı altında tutmayanları da tutanlarla beraber uykusundan etmek kadar mantıksız bir şey olamaz.
    Katılıyorum çok gereksiz bir kavram. Hani din hoşgörü diniydi, nerede benim dinlenme ihtiyacıma hoşgörü.

1|0
    0|0
    • Eski zamanlardaki gibi işe gideyim 4 gibi evde olurum, kavramı yok. 12 ye kadar süren mesailer, cumartesi tatillerinin iptali sonucu nu uykuya hasret olan insanlar var. Din değil gelenek uğruna yapılan bir şey. Ve saatlerce çalıyorlar. Ortalama 6 saat uyuyan birinin 2 saati mundar.
      Ve tanışıyoruz sanırım :P

• Teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Kesinlikle gereksiz. Bu zamaninda alarm olmadigi için yapilan bir uygulama. Muhtemelen davulcular hic uyumuyordu ama simdi buna gerek yok. Ağrısından uyuyamayip gec saatte yatmis birileri olabilir bebegini yeni uyutan ertesi gunu ise gidecek olan olabilir. Bunlar dusunulmeli.

Tutmak isteyen zaten alarmini kurar ve kalkar. Sayet ben hic sektirmeden uyanabiliyorum.

1|0
    0|0
  • önceleri davulcu geleneğini severdim ama büyüdükçe benide rahatsız etmeye başladı artık ihtiyaç yok gibi onlara, alarmlar o işi görüyor zaten.

1|0
    0|0
  • Valla o davulu tokmağını alıp bir yerlerine sokasım geliyor.

1|0
    0|0
  • E ozaman sen ezanada aynısını dersin?"Bazı insanlar hasta olabilir, uykusuzluk problemi olabilir, iş temposu yoğun olabilir" Sabah Ezanıda okunmasın size göre değil mi?

0|0
    0|0
    • O ayrı bir durum davul sesi kadar yoğun değil.

• Gelenek iste naparsn yoksa telefonlar davuldan etkili

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• aynen katılıyorum sana oruçlarımı tutuyorum bencede çok gereksiz bişi gece gece dan dan sinir oluyorum zaten herkesin saati telefonu var uyanmak için camilerde var cok şükür... kaldırsınlar ya

1|0
    0|0
  • Olsada olur olmasada olur alarm falan var artık gereksiz

1|0
    0|0
Yükleniyor...