Kapat

Bizim millet niye yol bulamaz?

Bugün firmamıza yunan bir iş adamı geldi. Adam Selanik'den karısıyla beraber bir tane Toyota Yaris'e atlamış gelmiş. Dün akşam karısı aradı 'Biz az sonra çıkıyoruz, siz bize adresi verir misiniz, saat 9.30 gibi görüşürüz' demişti.

Biz de sanıyoruz ki Sabiha Gökçen'e inip bizi arayacaklar, biz de onları alacağız.

Tam 9:32'de geldi adamlar, yanlarına İstanbul'da master yapan, haliyle Türkçe bilen bir arkadaşlarını çevirmen diye de almışlar gelmişler.

Adam 30larında, taşı sıksa para kazanabilecek tipli bir herifti zaten.

Geldi, makina fiyatlarını falan sordu, çalışma prensibi hakkında genel bilgi aldı, bir tane teklif formu aldı 'Ben pazartesi size dönerim' dedi üç saat sonunda çıktı gitti.

Dünya'nın 140 ülkesine mal satan türk iş adamı da geliyor bize, mırın kırın etmekten, saçma sapan şeylere takmaktan insanın çalışma hevesini kaçırıyor.

Onu da geçtim, herif 20 sene İstanbul'da yaşamasına rağmen sadece adresi alarak bir iş yerini bulamıyor. İlla ya telefonla arayıp en az bir kere yol tarifi isteyecek, ya da gidip bir yerden alacaksın.

0|1
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü bilmedigini kabul edemeyen bir toplumumuz var. Ne kadar icinde bulunursak bulunalim biseyleri bilemeyecegimizi dusunmuyoruz, kabul etmiyoruz -ya da yediremiyoruz- genel olarak ve bu da ogrenmeye kapali hale getiriyor bizi. Ogrenim icin gayret de şarttır. Yabancıların maşallahı var. "Bilmiyorsak öğreniriz "kafalı adamlar, takdir edilesi. Bizdeki kafaysa şu; "bilmiyorsak biliyomuş gibi yaparız "
    Hani bilmediği halde yol tarif etme geyiği var ya, o hesap.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Tembellik toplumsal hastalığımız. Kendi başımıza yaşamayı beceremiyoruz. Bize her daim bir çoban lazım.

0|0
    0|0
  • Çok uzun yazdığın için okumadım, başlığa cevap veriyorum: ama duble yol yaptılar. sss

0|0
    0|0
Yükleniyor...